Tohle si musím přečíst!

9. leden 2015 | 21.02 |
› 

V poslední době jste tady moc nových příspěvků vidět nemohli, důvod je jednoduchý, jednak není moc čas a když čas je, tak doháním resty u seriálů a nebo si čtu, i když v posledních pár týdnech se to příliš nevyvedlo. 

Dnes si užívám volna a tak mě napadlo, že bych se tady mohla objevit a něco přidat do rubriky Knihy, nápad se zrodil, když jsem šla do schránky a objevila tam katalog z knižního klubu, který je logicky první nového roku 2015. 

FotorCreated

Při listování zhruba 50 stránkového katalogu, jsem objevila celou řadu zajímavých titulů, které mám v plánu číst a tak si zde dovolím udělat menší seznam a třeba Vás nějaká kniha zaujme natolik, že si jí sami budete chtít přečíst také. Výběr knih patří k buď knihám už vydaným, které se prodávají a nebo k připravovaným novinkám.

PŘÍPAD AMELIA - Kimberly McCreight

large (6)

Anotace:

Kate jede opět se zpožděním vyzvednout svu dceru že školy, na místě už je záchranka a policie. Jsou tu kvůli Amelii - ta totiž skočila ze střechy budovy. Několik týdnů po pohřbu se Kate vrací k práci do advokátní kanceláře, když v tom jí přijde podivná zpráva z neznámého čísla. Kdosi jí píže, že smrt Amelie nebyla sebevražda, A Kate se rozhodne najít pravdu. Nejen o tom, co se doopravdy přihodilo, ale kdo její dcera vlastně ve skutečnosti byla. 

► Už delší dobu se na Případ Amelie chystám obzvláště poté, co se začaly objevovat zprávy, že pokud se čtenářům líbila kniha od Gillian Flynn, Zmizelá, tak se jim bude líbit i tahle kniha, což řekněme si upřímně sehrálo asi tu největší roli v tom, proč se na knihu chystám, i když mám tušení, že tak dobrá jako Zmizelá nebude, ale nechám se překvapit. 

Hodnocení z databáze knih : 91%

KODEX CAMELOT- Sam Christer

large (7)

Anotace:

Jedné letní noci vytrhne starce ve velšských horách ze sna dávné proroctví. Na druhé straně Atlantiku byl právě zavražděn starožitník, navíc mu ukradli cennou keltskou relikvii - proto případ vyšetřuje zvláštní oddělení FBI pro náboženské, historické a nevysvětlitelné zločiny, kam nedávno nastoupila Mitzi Fallonová. Ta má za sebou už několik vyšetřených záhad, avšak tento mimořádně dramatický případ ji dovede od současné americké vlády až k muži kdysi označenému za pouhý mýtus: králi Artušovi. Co když ale nebyl jen legendou?

►Kodex Camelot, knihy bych si přiznávám nevšimla, kdybych na ní nenarazila na databazi knih, kde byla v soutěži knižních obálek, protože nepatří mezi úplně mé oblíbené žánry, po přečtení anotace jsem ovšem zjistila, že kniha by se mi mohla líbit nejen z toho důvodu, že to je thriller, ale i když histrorie nikdy nepatřila mezi mé oblíbené předměty, ale mezi mé oblíbence vždy patřil král Artuš a jeho rytíři Kulatého stolu. Takže i Kodex Camelot patří mezi knihy které si nenechám ujít. 

DEVÁTÁ DÍVKA - Tami Hoag

img_400004_orig

Anotace:

V mrazivém silvestrovském Minneapolisu vypadne z kufru jedoucího auta zohavené tělo dívky. Spekulace, jestli byla ještě naživu, když dopadla na zledovatělou vozovku, vedou k její přezdívce "Zombie Doe". Jako neidentifikovaná a zároveň neidentifikovatelná je už devátou ženskou obětí roku a detektivové Sam Kovac a Nikki Lisková mají za úkol zjistit její totožnost a najít toho, kdo jí tohle provedl. Co by byla horší představa: že by pachatel mohl být cestující sériový vrah známý jako Doc Holiday, anebo že monstrum, které by něčeho takového bylo schopno, nemusí pocházet zdaleka?

►Kniha, která mě upoutala nejen kvůli své obálce, ale také tím, že získala zlatou medaili světových bestsellerů (pokud vím, už jsem se zde zmiňovala, že jsem sběratelka knih, které mají medaile světových bestsellerů),  to že jde o zajímavou kriminální zápletku je samozřejmě jedno velké plus. Ostřílená autorka kriminálních příběhů vydala První oběť,což je prequel právě Deváté dívky. 

Hodnocení z databáze knih : 80%

OŽIVOVATEL - Seth Patrick

large (8)

Anotace: 

Jsou s to oživit lidi, kteří nedávno zemřeli, a pak je nechat pronést svědectví o vlastním skonu. Říká se jim reviveři, oživovatelé. Zprvu vyvolávali nedůveru, nakonec je však společnost akceptovala - výpovědi mrtvých byly povoleny v soudních síních a forenzní oživování se stalo součástí policejního vyšetřování. Reviver Jonah Miller je jedním z nejlepších oživovatelů. Během jednoho hovoru s obětí brutální vraždy však ucítí, jak ho něco pozoruje. Čeká. Pak je zabit Daniel Harker, první novinář, který na oživování upozorňil veřejnost, a Jonah je záhy vržen do honby za odpověďmi. Společně s Harkerovou dcerou Annabel objeví dlouho skrývané a dávno zapomenuté pravdy, jež zpochybní vše, čím se Jonah doposud řídil. 

► Podle anotace je jasné, že kniha je hodně zajímavá a především se hodně liší od jiných knih, což je pro mě jasným lákadlem. Myslím, že pokud vyrazíte do knihkupectví, tak jí nepřehlédnete, má totiž dost nápadnou obálku. Už teď je ale jasné, že se dočkáme dalšího dílu. 

Hodnocení z databáze knih : 76%

ČERNÁ KNIHA - Lawrence Durrell

big_cerna-kniha-iZH-223042

Anotace:

Černá kniha byla v USA zakázána až do roku 1960, v Británii dokonce do roku 1973. Durrell odmítl vydání v nakladatelství Faber and Faber, protože nesouhlasil s vypuštěním sexuálních scén. Ke stému výročí jeho narození vydal týž nakladatel knihu v plné verzi. Román zachycuje skupinu mladých lidí v Londýně na sklonku 30. let. Poflakují se v zaplivaném hotelu, nemají moc peněz, zato si užívají sexu a alkoholu. Opovrhují dobovou morálkou a ostrovní mentalitou vůbec.Černá kniha je Durrellův protest  proti Anglii, proti zatuchlé morálce. 

►Není nad zakázané knihy, jen to je důvod k přečtení. 

MĚSTO NEBESKÉHO OHNĚ - Cassandra Clare

large (9)

Anotace:

Na svět lovců stínů padl chaos a temnota. Clary, Jace, Simone a jejich přátelé se musí spojit proti největší hrozbě - Claryinu bratrovi, který přešel do útoku a systematicky zasévá rozkol. Mění lovce stínů v děsivé bytosti, rozvrací rodiny a jeho temná armáda se stále zvětšuje. Nic ho nemůže porazit - leda by se někdo odvážil do světa démonů. 

►Poslední díl Nástrojů smrti si samozřejmě nemůžu nechat ujít, když jsem přečetla všechny předchozí díly. Vychází 12. ledna

Hodnocení z databáze knih: 100%

Katalog Zima 2015 má rozhodně co nabídnout, ale tohle jsou knihy, které si nenechám ujít a bezpochyby si je pořídím a velmi ráda přečtu. Na dělání seznamu všech nově vydaných knih by mi jeden článek nestačil a obávám se, že by mi nestačil ani sešit. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře