Napiš si svou smrt

10. únor 2015 | 13.58 |
› 

media-6574030863181234212-EDAM

THE MURDER OF CROWS (1999)

Lawson Russell, který se obohacoval na úkor druhých tím, že obhajoval násilníky a vrahouny, ale jednoho dne se rozhodne, že tomu udělá přítrž, u soudu obviní svého klienta z vraždy mladé ženy, kterou klient skutečně spáchal, ale protože je bohatý, tak mu to projde, díky tomu, Lawsona vyhodí z právnické komory a jeho kariéra je u konce. Rozhodne se přestěhovat k moři, kde chce napsat knihu, kde se setkává s mužem, který je sám spisovatel, jenže postarší spisovatel zemře a Lawson se chopí šance a vydává jeho román za svůj, vše je skvělé jen do té doby, než se o knihu a její obsah začne zajímat policie. 

Možná se budu opakovat, ale thrillerů je celá řada, ale najít takový, který se nepodobá ostatním, to už je docela fuška, Napiš si svou smrt patří dle mého názoru mezi tu lepší tvorbu, i když nic není dokonalé. Hlavním námětem tohoto filmu je především právníkovo svědomí. Mají právníci vlastně svědomí, když zastupují vrahy a podobná monstra bez mrknutí oka, jde jen o to mít kapsy plné peněz. Hlavní hrdina příběhu se pro jednou rozhodne, svého velmi bohatého klienta/přítele " podrazit" u soudu, díky tomu je zbaven doživotně své právnické licence.

murder-of-crows_51Lawson Russell se rozhodne vydat do svého domu na pláži, kde se snaží napsat román, ale příliš se mu to nedaří. Potkává postaršího muže, který nejen, že nenávidí právníky, ale píše o nich román, který dá Lawsonovi přečíst. Poté co ho Lawson přečte, zajde za oním mužem, kterého nedávno poznal, jenže muž zemřel. Lawson to považuje za ránu osudu a rozhodne se vydat jeho román pod svým jménem, úspěch přichází po vydání knihy, jenže nic není trvalé a poté, co se policie začne zajímat o vraždy popsané v knize, má Lawson problém, kterýho může dostat do vězení. 

Thriller s tou správnou detektivní zápletkou, kousat nehty si při sledování filmu určitě nebudete, ale toužit po odhalení určitě budete. Když se do děje zapojuje policie začíná to být teprve zajímavé a rozjíždí se dost dobrá hra, která bohužel nedostává takové rozměry jaké by si zasloužila. Pří sledování filmu jsem si říkala, že kdyby tohle byla kniha, určitě bych si jí pořídila, to je jen taková malá odbočka. Cuba Gooding Jr. je bezpochyby velkou výhodou filmu, i když prostor pro nějaké velké herectví tu není. V tomhle filmu člověk musí ocenit symboliku, kterou film nabízí, nechci příliš prozrazovat, kdyby se náhodou našel někdo kdo snímek neviděl a rozhodl se si ho pustit na základě tohoto mini článku. 

murder-of-crows1

Vedlejších postav v příběhu není mnoho, což je na jednu stranu dobře, protože veškerá divákova pozornost je upřena právě na Lawona aneb Cubu Goodinga Jr. kterému nezbývá nic jiného než vyšetřovat na vlastní pěst. 

Budu se opakovat, ale příběh je prostě a jasně zajímavý, nevzpomínám si, že bych někdy na podobný thriller narazila, což z Napiš si svou smrt, alespoň v mých očích dělá originální film. Scénář, který napsal sám režisér by chtěl vypilovat, především v té finální části, protože ta byla jednoznačně odfláknutá a tak nějak to pokazilo celkový dojem filmu. Režisér/ scénárista Rowdy Harrington má na kontě několik filmů, i když žádný nepatří mezi kasovní trháky, většina jeho filmů do kin ani nešla a dočkala se pouze dvdíček, žádná sláva filmy nečekala a většina z nich patří mezi průměrné a podprůměrné filmy, asi jeho nejznámější film je akční podívaná s Brucem Willisem, Na dostřel. Ani Napiš si svou smrt nepatří mezi ty nejlépe hodnocené filmy, přesto já to s ním nevidím, tak černě, ano má své mouchy a spousty nedotaženého děje, ale příběh je dost nepředvídatelný a je originální. 

"První věc, kterou musíme udělat, je zabít všechny právníky"

Mé hodnocení:

7/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře