Zaklínač duší

14. únor 2015 | 15.50 |

KNIŽNÍ TIP #20

Německý autor Sebastian Fitzek napsal celou řadu detektivních thrillerů, Zaklínač duší je jeho druhou knihou, která u nás vyšla v roce 2010.

Německo zužuje šílenec, kterému se přezdívá Zaklínač duší. Unesl tři ženy, které policie sice našla, ale jsou jako by zhypnotizované a jsou uvězněné ve vlastním těle, u každé z obětí se našel lístek s hádankou, posléze ženy umírají a nikdo jim nemůže pomoci. Zaklínač duší se rozhodne zaútořit znovu, tentokrát si, ale pro své choutky vybral psychiatrickou léčebnu ve které je několik pacientů společně se dvěma lékaři, krutá sněhová bouře skupinu lidí uvězní na klinice ze které nemohou odejít a musí se skrývat před psychopatem, který se rozhodl znovu řádit. 

10-drevena-knihovna-cina-big-iZaklínač duší má dvě dějové linie, jednou z nich je profesor, který chce na svých studentech vyzkoušet jakýsi experiment, nic drastického, mladá studentka se svým přítelem mají za úkol sedět v knihovně a pročítat tajný chorobopis, který se našel u jednoho známého psychiatra. Nic víc, navíc za to dostanou zaplaceno, podmínka ovšem je, přečíst chorobopis celý bez přestávek. 

Druhá dějová linka je právě onen chorobopis, kdy se čtenáři dozvídají, jak byla skupina pacientů a personál nemocnice uvězneni v léčebně kvůli svěhovým závějím, kde prožívají peklo, protože je tam s nimi šílený maniak přezdívaný Zaklínač duší. 

Příběh - chorobopis, který je vyprávěn z pohledu jednoho z pacientů, Caspar se v nemocnici ocitl nedávno a ani neví, kde se tam vzal, proč tam je a hlavně on sám neví kdo je, personál mu tedy přezdívá Caspar. Náhlý impuls nebo vzpomínka donutí Caspara jednat a rozhodne se odejít z kliniky, jenže klinika je na osamělém místě, kam se sotva někdo dostane obzvláště, když venku zuří sněhová bouře. Zůstává tedy na místě, kde ho čeká jedna perná noc.

149

Nemusíte se bát žádného zmateného děje, protože i když jde o dva příběhy, čtenář se v tom orientuje víc než dobře, už jen díky časovým údajům, které jsem na začátku každé kapitoly. Profesor se svými studenty patří do té dějové části, která se dá označit za současnost, přesto je tam jen několik málo kapitol popisující experiment, takže se opravdu nemusíte obávat, že v tom budete mít "guláš". 

Zaklínač duší je vynikající knihou ve které se snoubí detektivní žánr s thrillerem, kniha je velmi čtivá je plná nečekaných zvratů, má zajímavý příběh a určitě se u ní nebudete nudit, protože Vás dokáže plně pohltit a pustit až na samotném konci. Po celou dobu čtení dokáže čtenáře zaujmout svými zvraty, které se dají hodně těžko předvídat. Asi první čeho si každý všímá je obálka knihy a v tomto případě byste knihu v knihkupectví těžko přehlédli, protože má velmi nápadnou a obálku, která ve čtenářích vyvolá zvědavost, což by i kniha měla, protože Zaklínač duší stojí rozhodně za přečtění. 

Chvilku mi dělalo problém se zorientovat v postavách, protože se jich tam objevilo během chvilky skutečně hodně, ale jakmile jste v obraze, je vše v naprostém pořádku. 

Německý autor Sebastian Fitzek se pro mě stal jedním velkým překvapením, a to překvapení si velmi ráda zopakuji v jeho dalších knihách. Už jsem si pořídila jeho další knihu s název Šílená hra a tak až jí začnu číst a dočtu jí, tak se tady určitě objeví. 

Hodnocení: 4/5

large (1)

www.databazeknih.cz/knihy/zaklinac-dusi-36931

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Zaklínač duší zrzavejblazinek®pise.cz 14. 02. 2015 - 16:35
RE: Zaklínač duší movies-and-tvshows 14. 02. 2015 - 16:42