Gilmorova děvčata (2000- 2007)

17. únor 2015 | 22.21 |

Původně se rubrika měla jmenovat, Seriály, které postrádáme a milujeme, ale protože název rubriky a složky má omezené množství písmenek, tak se rubrika jmenuje Vzpomínáme a o co se skrývá pod tímto názvem? Snad jen to, že se zde budou objevovat seriály, které se už nevysílají a přesto si diváka dokázali tak získat, že i po letech je stále miluje. Toť malé představení nové rubriky. Přeji příjemné (snad) počtení :-)

Gilmore_girls_title_screen

Gilmorova děvčata se poprvé objevila na obrazovkách americké stanice WB (dnes se stanice jmenuje CW) roku 2002. Vrhla diváky do dění jednoho maloměsta jménem Stars Hollow ve kterém žije malé množství obytel, takže se všichni dobře znají, v městečku žije i hlavní hrdinka nebo spíše hrdinky příběhu svobodná matka Lorelai a její dcera Rory. Lorelai žije ve městě už od svých šestnácti let, kdy otěhotněla a utekla od svých rodičů Emily a Richarda. Pomoc našla u majitelky místního hotelu Nezávislost, kde teď jako dospělá pracuje i se svou nejlepší přÍtelkyní kuchařkou Sookie. Lorelai vyrosla v úžasnou, sympatickou, vtipnou a střelenou ženu, která vychovává svou dceru Rory úplně sama, Rory je šestnáct let a je celá matka, právě opouští starhollowskou střední a přestupuje na přestižní školu, aby mohla dostát svému snu a jít na Harvard a stát se novinářkou, jenže Lorelai jako svobodná matka nemá dostatek peněz a proto požádá své rodiče se kterými nikdy příliš nevycházela, aby jí peníze půjčili. Rodiče souhlasí, tedy pod podmínkou, že s nimi Lorelai a Rory budou trávit páteční večery u společené večeře. 

Seriál Gilmorova děvčata se těšil úspěchu sedm dlouhých let. Za tu dobu jsem se setkali se stovkou postav, které jsou nedílnou součástí seriálu, ale poznali jsme i postavy, které nám dělali společnost jen krátce. Sledovali jsme hledání lásky obou hlavních protagonistek, sledovali jsme jejich pracovní a školní úspěchy a sdíleli jsme jejich štěstí, smutky a to všechno, co k běžnému životu patří. 

Hlavní postavy, které jsme mohli vidět po celou délku seriálu

gilmote

►Emily a Richard 

►Paris

►Lane  

►Lorelai a Rory

►Sookie

►Luke

►Michel

Hledání toho pravého

enhanced-26846-1395851376-1

pismenkuje.cz/img/12428.jpg">K seriálu samozřejmě patří i láska a Lorelai a Rory zkřížila cestu hned několikrát. Lorelai se během sedmi řad činila a hledala lásku, i když diváci si přáli jedno, aby se už konečně dala dohromady se svým dlouholetým přítelem Lukema. Koncem čtvrté série to mezi nimi opravdu jiskřilo a v páté řadě jejich láska kvetla dál... Pro mě je a vždycky byl a zůstane ideálním partnerem pro Lorelai právě Luke, ona energická, trochu šílená a především velmi vtipná, on věčný realista a bručoun, který dokázal mnohokrát překvapit. Oni dva, jsou to pravé ořechové!!! Rory měla těch osudových lásek taky pár, ať už to byla její první láska Dean, kterého později nahradil Lukův synovec Jess a posléze to byl student Yalu, Logan.

gilmore-girls

Seriál Gilmorova děvčata se může pyšnit bezpočtem vtipných hlášek a to především díky Lorelai, která v každé díle okořeňuje děj hned několikrát. Ideální vztah matky a dcery, který obdivují nejen seriálové postavy, ale také lidi, kteří seriál sledovali, protože kdo by nechtěl mít za mámu právě Lorelai, která se svou dcerou jedná jako s kamarádkou, přesto je pro Rory dokonalým ztělesněním úžasné osoby, kterou obdivuje. Jejich další vášní je jídlo, dokáží ho totiž sníst opravdu hodně a v každém díle toho spořádají víc než je zdrávo. 

Důvod proč milovat Gilmorky se vždycky najde...

Gilmorky vzdělávají ať už přímo či nepřímo. Máme tu inteligentní Rory, která miluje knihy a je pilnou studentkou a každá dívka si určitě nejednou při sledování seriálu řekla " chtěla bych být jako Rory". Seriál je plný narážek na populárně-kulturní fenomény ať už v podání filmů, seriálů, televizních pořadů, hudby nebo literatury. Díky těmto narážkám vznikl nový výraz - gilmorismy, který dokonale vysvětluje ony narážky. 

Dalším důvodem je to, že snad v žádném seriálu nebylo tolik postav, které by si divák neoblíbil ať už to je Kirk nebo bláznivá Paris, kterou musíte milovat i přes všechny její vlastnosti nesmím opomenout ani Taylora, který obyvatelům městečka znepříjemňoval život a dělal to s velkou láskou. Seriál, který měl celou řadu scén, které jsou nesmrtelné stejně jako spousta hlášek, které v seriálu zazněly. 

Gilmorky patří mezi ty seriály, které můžete vidět mnohokrát a nikdy Vás nepřestanou bavit. Důkazem toho je velká oblíbenost jakou se můžou tyhle holky pyšnit i potom, co byl seriál ukončen. Konverzační seriál ve kterém se v jednom kuse žvaní, ale to žvanění nevyzní na prázdno, protože co by byl tenhle seriál bez té správné konverzace!

heres-how-to-visit-the-real-li

Seriál má příjemnou úvodní znělku, která se s úvodními titulky za dobu sedmi let nezměnila. Scénáristka a producentka Amy Sherman - Palladino, která na seriálu pracovala šest let společně se svým manželem se nepodílela na poslední řadě, ta vznikla z pera Davida Rosenthala. Seriál se dočkal úctihovného konce, finální epizoda Bon Voyage byla třešničkou na dortu tohoto vynikajícího seriálu, který se stal nezapomenutelným a to se nikdy nezmění. Tak jak seriál začal v roce 2000, tak v roce 2007 skončil, tím samým záběrem na Gilmorky sedící v bistru U Luka.

A snad poprvé mohu říct, že má něco velmi dobrý dabing a jsem ráda, že jsou to právě Gilmorova děvčata, protože tohle je má srdeční záležitost.

FotorCreated

Několik málo zajímavostí na závěr

Městečko Stars Hollow je fiktivní, je vytvořeno z kulis domů v Hollywoodu, kde se teď natáčí seriál Pretty Little Liars (Prolhané krásky). Bistro u Luka je v seriálu kavárnou, kde pracuje Emily a dům, kde bydlela Lane je domem, kde žije Emily. 

Původní majitelkou bistra měla být žena, ale protože v seriálu bylo už tak dost postav, rozhodli se pro mužskou postavu a tak tedy vznikl Luke, i když se měl objevit jen v pilotním díle, ale po chemii kterou tvůrci viděli u Laurel Graham a Scotta Patersona rozhodli se z něj udělat stálou postavu, což byl evidentně dobrý nápad.

Představitelka Rory nemá ráda kávu a tak po celou dobu seriálu pila jen coca-colu nebo čaj.

Seriál patří mezi ten "neukecanější", protože zatímco běžný seriál má scénář dlouhý padesát stránek, Gilmorky se můžou pyšnit až osmdesáti stranami. Skutečnosti odpovídá také ústřední motto seriálu "Život je krátký, mluv rychle."

Postava Jesse měla dostat i svůj vlastní seriál, měl být o Jessovi a jeho žití s otcem v Kalifornii, jenže natáčení bylo dosti drahé a tak stanice seriál nakonec zamítla.

Upřímně doufám, že se Vám článek líbil a já už teď myslím na další seriál, který najdete v nové rubrice Vzpomínáme.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Gilmorova děvčata (2000- 2007) walome®pise.cz 18. 02. 2015 - 11:12
RE(2x): Gilmorova děvčata (2000- 2007) movies-and-tvshows 18. 02. 2015 - 13:58