Two Night Stand

18. únor 2015 | 20.55 |

10534746_353603264799713_69071

TWO NIGHT STAND (2014)

Megan je mladá žena, která zrovna prožívá krizi, je bez práce a navíc bez chlapa. Tak trochu ze zoufalství si založí profil na jedné seznamce, rozhodne se sejít s jistým mladým mužem Alecem, nic vážného, oba hledají jen vztah na jednu noc, což se také stane. Megan je ráno na odchodu, když zjistí, že se nemůže dostat z domu, protože jí v tom brání sníh, přes noc totiž napadlo hodně sněhu, který ochromil celé město a tak dvojici, která se chce co nejdříve rozejít nezbývá než zůstat společně v jednom bytě a doufat, že kalamita brzy skončí. 

Debutující režisér Max Nichols si vybral pro svůj první snímek, romantickou komedii, která dokáže mile potěšit a především zaujmout sympatickou ústřední dvojicí a inteligentní a vtipnou konverzací. 

two_night_stand_still

Zoufalá Megan se potom, co potkává svého ex přítele rozhodne navštívit seznamku, nic moc od toho neočekává a když se jí ozve první muž využije toho a nechá se pozvat k němu domů. Ráno se snaží vyplížit jenže se jí to tak docela nepovede, stihne si s Alecem vyměnit pár ostrých slov a odchází v naději, že už ho nikdy neuvidí, ale opak je pravdou, Megan se kvůli sněhu nedostane z domu a tak je nucená u Aleca zůstat. Z jedné nepříjemné události se stává příjemný víkend plný sexu a příjemné konverzace...

Romantická komedie, která se docela liší od jiných romantických komedii ať už v tom, že je to poměrně chytrý konverzační snímek, který nevidíte denně. Na to, že celý film je postaven na dvou lidech musím říct, že jsem byla mile překvapená, že jsem se nenudila a nedoufala v další alespoň jednu jedinou postavu navíc, která by to tam trochu oživila, protože to nebylo vůbec třeba. Milesovi a Analeigh to společne jde a sluší jim to spolu a dokázali vytvořit příjemnou dvojku, která dokáže udržet divákovu pozornost, za což může také scénář, který staví především na konverzaci mezi Milesem a Analeigh, to ostatní už scénárista Mark Hammer příliš neřešil, což mě trochu mrzí, protože z toho mohl být vynikající romantická komedie, kterých je pohříchu málo. 

S Milesem Tellerem se v poslední době roztrhl pytel a já jsem za to opravdu ráda, protože je to talent, ten kluk je neskutečný sympaťák a s každou jeho rolí ho mám raději. Poprvé jsem si ho všimla v The Spectacular Now (Kouzlo přítomného okamžiku), kde se objevil po boku Shailene Woodley se kterou nehrál poprvé. Miles nepatří mezi typické hollywoodské krasavce přesto mě si získal především svým talentem, je naprosto přiozený a já se těším na jeho další filmy. Co se týče Analeigh Tipton patří mezi ty rozkošné dívky, které si musíte zamilovat, vždyť se na ní podívejte, ona vypadá jak štěnátko toužící po tom abyste ho vzali do náruče :-D
image2

Originální počin to zrovna není, ale když to umí zaujmout a bavit, tak proč ne? Trošku mě mrzí, že tvůrci se rozhodli v poslední fázi jít tím směrem, který mě osobně přišel méně atraktivní, protože z tohohle filmu, respektive ze závěru se dalo vytlouct daleko víc a něco daleko lepšího... Co ale naopak tvůrcům nemůžu upřít je to, jak zlehka dokáží přecházet z těch komediálnách pasáží do těch vážnějších vod, nic násilného, to se mi opravdu líbilo a nebýt toho závěru, který byl ukončen alespoň solidní hláškou, tak to zmírnilo můj názor na kýčovitý závěr, který chtěl jednoznačně vylepšit. Ano, Two Night Stand nemá originální myšlenku, není to ani dokonalý film, ale má Milese Tellera a Analeig Tipton a to rozhodně není málo a samozřejmě je to konverzačka, takže pokud máte tenhle druh filmů rádi, tak jistě zklamaní nebudete, přesto já od toho čekala trošku víc. Ty finální pasáže mi prostě kazí filmový zážitek a to snad v každém filmu. 

MÉ HODNOCENÍ: 

7/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře