Zabijáci

21. únor 2015 | 17.46 |
› 

8286685_boks

Fasandræberne (2014)

Vyšetřovatelé z oddělené Q se vrací, aby vyřešili další odložený případ, který je tentokrát zavede na internátní školu, kde byla před lety zavražděna dvojčata - dívka a chlapec. Na internát chodí jen děti vysoce postavených lidí, k činu se přizná jeden místní chlapec. Přesto dvojice policistů nevěří, že za tím stojí právě muž, který se přiznal. Posilou Q oddělení je mladá asistenka Rose, která pomáhá při vyšetřování mnoha let starého případu, který se snaží Asad a Carl rozlousknout. 

V roce 2013 se režisér Mikkel Norgaard rozhodl oživit knižní předlohu dánského spisovatele Jussiho Adlera - Olsena, který je znám po celém světě díky svým knihám, které líčí osudy oddělení Q ve kterém pracuje Carl Morck a Asad, dva odlišní policisté kteří ve svém prvním případu Žena v kleci řeší případy mnoha let staré. Druhé pokračování na sebe nenechalo příliš čekat a Carl a Asad jdou opět hledat vraha. 

fasandr?berne-dvd

Oddělení Q se konečně dočkalo uznání a proto nebylo zrušeno, Carl a Asad mají pracovat na novém případu, ale Carlovi se do cesty postaví bývalý policista, kterému kdysi zabili děti, když byli na internátu, přesto že se k činu přihlásil vrah, otec dvojčat nikdy nevěřil, že za tím byl on a tak se rozhodl vyšetřovat na vlastní pěst, jenže už to dál nesnesl a tak se zabil, všechny své spisy a to co zjistil zanechal Carlovi, který se do případu vrhne svým obvyklým způsobem.

Temný dánský thriller, který má oproti minulému dílu jednoduchou zápletku, přesto jak se říká v jednoduchosti je krása a i když od samého začátku víte v jakém duchu se film ponese, neubírá to na jeho kvalitě a já se bavila od začátku do konce. Carl je stejný morous, ale tentokrát se divákům už odhalil trochu víc a jeho angažovanost v tomto případu je ohromná. Atmosféru severských filmů tady pocítíte ostatně jako v každém jejich filmu ať už jde o jakoukoliv kriminálku, vzpoměnte na Muži, kteří nenávidí ženy apod. Další společnou věc, kterou film má s tím prvním je to, že tam prostě není čas na nudu, protože do děje se dostáváte s každou minutou víc a víc a Zabijáci si hravě dokáží udržet divákovu pozornost až do samého konce. Postavy se drží svých vlastností a co dokážu v tomhle filmu ještě ocenit je to, že postavy se chovají racionálně a tak nějak typicky, tím myslím, co je jim vlastní. Carl je nemluvka a do všeho jde po hlavě a tady tomu není jinak, Asad je zase klidnější, upovídanější a hlavně je perfektním parťákem. Vynikající společná práce, dokonalá souhra, tak by se dalo popsat vyšetřování dvou odlišných detektivů. 
Fasandraeberne

Dánský thriller, který i přes svou jednoduchost dokáže diváka získat. Přiznávám, že mě docela zarazila brutalita která ve filmu je, snímek rozhodně nepůsobí nijak pozitivně spíš naopak, ale díky tomu všudypřítomnému zlu, které staví na skandinávských filmech, my diváci přicházíme na své. Zabijáci se mohou pyšnit i tou dramatickou stránkou, která filmu dodává na opravdovosti a nejen to. Pro mě jsou severské státy jedničkou v kinematografii a to v jakémkoliv žánru, ale za ty thrillery je prostě člověk musí milovat!

Mě se Zabijáci líbili o malinko víc než předchozí Žena v kleci a myslím, že nebude překvapení, když řeknu, že se těším na další případ oddělení Q.

Co nemůžu srovnat je jak se film shoduje s knihou, protože i když jsem slibovala a chtěla jsem si sérii Q přečíst, ještě jsem se k tomu nedostala, ale mám to na svém seznamu a už se na to brzy vrhnu ostatně musím, protože třetí díl s názvem Vzkaz v láhvi se objeví v tomto roce. 

Mé hodnocení:

8/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře