Home Sweet Hell

1. březen 2015 | 15.08 |

140367_orig

HOME SWEET HELL (2015)

Don Champagne má báječný život. Má svůj vlastní podnik s nábytkem, kterému se vede dobře, má dvě krásné děti, překrásnou manželku má pohádkový dům, každý by mu jeho život mohl závidět, ale ono to není tak růžové jak se na první pohled zdá. Don přijímá do obchodu novou posilu, mladou Dusty, kterou je okouzlen a začne si s ní milostný poměr, jenže jeho žena Mona se o tom dozvídá a rozhodne se zakročit, protože jí nikdo nebude kazit plány, které má pečlivě vypsané ve své knize cílů a nezastaví jí ani vražda...

Katherine Heigl a Patrick Wilson se společně objevují v romantické černé komedii, kterou má na svědomí Anthony Burns, který v roce 2010 debutoval s dramatem Skateland, který se velkých úspěchů nedočkal. 

homesweethell-1423031755571Don má všechno po čem většina lidí touží, má úspěch, krásnou rodinu se snovým domem, jenže jeho manželství není tak ideální jak se zdá, jeho manželka Mona je posedlá svými životními cíly, které si zapisuje do své knihy ve které má naplánováno, čeho všeho chce v životě dosáhnout a toho, čeho už dosáhla. Mona se Donovi odcizila a když přijal novou pracovnici do svého obchodu vyklubal se z toho poměr, jenže jak se zdá svůj milostný poměr si dlouho neužije obzvláště, když na vše přijde Mona, která se svých plánů nevzdá ať to stojí cokoliv. 

Černá komedie, tak by se dal označit film Home Sweet Hell, který mě osobně přilákal díky mým dvěma oblíbencům - Katherine Heigl a Patricku Wilsonovi, a tak když jsem zjistila, že moji dva oblíbenci budou hrát spolu nemohla jsem si to nechat ujít, samozřejmě při sledování se dostavila nechuť a velká touha to vypnout, ale když jsem překlenula to nejhorší dalo se na to koukat, nicméně žádnou velkou zábavu nečekejte. Ano párkrát jsem se zasmála, ale na bolesti břicha ze samého smíchu můžete zapomenout. Oba herci mají dosti odlišné charaktery od svých dřívějších rolí. Katherine hraje šílenou pořádkumilovnou labilní osobu, která se párkrát postarala o několik vtipných scén, nicméně i když jí miluju, takhle role nebyla pro ní, prostě mi do ní nesedla ať jsem se to snažila přijmout sebevíc, to samé by se dalo říct o Patrikovi Wilsonovi, který není typický herec pro romanické ptákoviny a přišlo mi, že místy trochu přeháněl a přehrával, otázkou je jestli to byl účel nebo ne!

maxresdefault

pismenkuje.cz/img/12441.jpg">

Teď k samotnému ději, který není nijak náročný, i když přiznávám docela mě místy překvapil. Černá komedie staví na neschopnosti manžela poradit si s jakýmkoliv problémem a vrhá manželku do šíleného běsnění, které nekončí dobře, i když pro její cíle ano.  Ano, přiznávám černých komedií se dnes točí opravdu málo a je to škoda, já osobně je mám ráda, ale jak se říká, každému se líbí něco jiného. Začátek byl trošku sázka do loterie, protože tam se nedělo vlastně skoro nic, i když se nám tvůrcl zřejmě snažili nastínit charakter postav. Takže alespoň já si říkala jestli to nemám vypnout a nemám si pustit něco úplně jiného, nakonec jsem přežila tu nesmyslnou část o ničem a celkem to ušlo. 

Gangsterská vložka nebyla úplně od věci a obzvláště jsem si pochutnala na scéně, kdy se hvězdy mého oblíbeného seriálu Grey´s Anatomy (Chirurgové) Katherine Heigl a Kevin McKidd potkávají tváří v tvář, což považuji za jednu z nejlepších scén filmu. Malinko, ale opravdu jen trochu mi film připomínal Keeping Mum (Univerzální uklízečka), i když to nemělo ten správný britský humor a chyběla tomu spousta dalších podstatných věcí. Home Sweet Hell proto působí hrozně debilně, je to černá komedie ve které se příliš nezasmějete, místy dokáže překvapit, především kvůli Katherine Heigl, která je v netradiční roli, přesto se jí zhostila na výbornou a je jedno velké plus filmu. Chtělo to prostě víc nemůžu si pomoct, protože to na mě po celou délku, která mimochodem byla zbytečná, působilo neúplně. Podprůměrný film, který nemusíte vidět snad jen proto, že máte rádi hlavní představitele stejně jako já. Nakonec a to díky závěru se film dostal k průměrnosti a dál se dle mého mohl dostat, kdyby na tom byl scénář podstatně lépe. Návrat k tomuhle filmu se zamítá, to si raději pustím něco, jde Heigl a Wilson hrají odděleně, ale kvalitně. 

Mé hodnocení:

5/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře