Žena v černém 2 : Anděl smrti

2. březen 2015 | 23.34 |

The Woman in Black 2

THE WOMAN IN BLACK 2: ANGEL OF DEATH (2015)

Probíhá druhá světová válka a osm malých žáků jedné londýnské školy je přemístěno na venkov, kde by měli najít alespoň nějaké to útočiště, zodpovědnost za ně má ředitelka školy a mladá učitelka Eve, která se především snaží pomoci malému chlapci Edwardovi, který přišel o matku díky nacistickým pumám, který je od té doby traumatizovaný a nepromluvil, ale Eve se mu snaží věnovat, jak jen to jde. Skupina školáků se dostává do domu, který má děsivou historii, která se chystá opakovat. 

The Woman in Black 2 se vrací po dvou letech v trochu jiném kabátě a především pod taktovkou jiného režiséra. Mladý režisér Tom Harper natočil celou řadu televizních seriálů, ale horor je jeho premiérou. Daniela Radcliffea vystřádá tentokrát méně známá Pheobe Fox. 

womaninblack2longrange

Zuří druhá světová válka a mladá učitelka se snaží najít útočistě pro skupinu několika školáků, kteří se ukrývají na nejrůznějších místech. Společně s ředitelkou naleznou domek na odlehlém místě na venkově, kam se dostanete pouze tehdy když je odliv. Opuštěný dům přináší bandě dětí klidnější prostředí, ale jak se ukazuje né na dlouho. V domě je duch ženy, které dům patřil a která touží po jediném - zabít děti. 

The Woman in Black (Žena v černém) se objevil a v roce 2012 a překvapil a zaujal spousty lidí, čemuž nasvědčuje i vysoké hodnocení, které horor získal. Jednalo se o remake stejnojmenného snímku, který byl vypuštěn do světa v roce 1989 a jednalo se o televizní snímek, který i bez triků a digitálních vymožeností patří k těm lépe hodnoceným a remake s Danielem Radcliffem se rozhodně nemá za co stydět, oproti tomu The Woman in Black ta je na tom podstatně hůř!

Druhé pokračování je po všech stránkách jedno velké zklamání. Ano, dostáváme se do stejného domu, máme tu stejného strašáka a režisér jednoznačně skočil do dobře rozjetého vlaku, který se mu povedlo vykolejit.

Anděl smrti je ukázkou průměrného hororu, který sází na ty nejobyčejnější prvky hororu se kterými jsme se jako diváci setkali už mnohokrát. Máme tu celkem dobrou kulisu, kterou je dům, sympatickou hlavní hrdinku, dobře známou legendu o Ženě v černém a jedno dítě jako prostředníka, toť vše. Jako jeden veliký problém většiny hororů je fakt, že neumějí děsit a myslím, že se nebude bát ani ten největší strašpytel pod sluncem, tam prostě nebylo nic, duch se tam objevil dvakrát a jeho strašení bylo zcela předvídatelné (ano, možná se opakuju, ale to prostě nejde jinak). Při sledování hororů máte mít zatajený dech, nadskakovat při každé lekavé scéně, která se tam objeví z nenadání nikoliv tehdy, kdy jí divák čeká. 

the-woman-in-black-2-m-354_028Anděl smrti sice staví na legendě, ale bohužel jednoznačně vaří z vody, protože kdyby tomu tak nebylo, tak bych se u filmu bavila, což se bohužel nestalo. Nevím jaký měl film rozpočet, ale předpokládám, že to zase tak málo nebylo, nicméně chtělo to vylepšit kameru, protože tam nebylo nic vidět, samozřejmě koukala jsem se v noci, všechno je to ve tmě a přesto vidíte úplné prd. Také to chtělo zapracovat na scénáři, protože ten měl děr jako ementál. Postavy jsou takové nemastné, neslané nedokáží překvapit a chovají se přesně tak jak očekáváte, že se budou chovat. Vše se drží klasických nudných hororů, které nepřekvapí a tím pádem spadají do kategorie průměrnosti-  Na druhou stranu to docela vylepšují herci ať už pro mě neznámá Phoebe Fox, kterou bych sice obsadila spíše do nějakého válečného dramatu než-li hororu, ale špatná rozhodně nebyla, ostatně táhla celý příběh sama a společnost jí dělal krasavec Jeremy Irving, kterého jsem neviděla poprvé a byl tím světlým aspektem filmu. 

Anděl smrti patřil mezi horory na které jsem se v tomto roce těšila, bohužel opět jsem byla zklamaná, nemělo to náboj, nemělo to atmosféru, mělo to pouze starou legendu, se ktereou si nikdo nedokázal poradit, tak jak by si právem zasloužila. 

Na scénáři se podílela autorka knihy Žena v černém z roku 1983, Susan Hill. Její knihu mám na seznamu knih, které si chci přečíst a v tomto roce vyšlo pokračování za kterým už nestojí Susan Hill, ale britský spisovatel Martyn Waites, kniha nese stejný název jako samotný film - Žena v černém - Anděl smrti, teď už jen budu doufat, že bude strašidelnější než film, což by na jednu stranu nemuselo být tak těžké. 

Mé hodnocení:

5/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře