John Doe: Vigilante

5. březen 2015 | 15.07 |
› 

John-Doe-Vigilante-English-mov

JOHN DOE: VIGILANTE (2014)

John Doe je masový vrah, ale né jen tak ledajaký, John Doe trestá ty, kteří si podle něho nezaslouží žít, jde o trestance, kteří byli ve vězení mnohokrát, společnost jim dala šanci začít znovu, ale oni se vydávají ve stopách zločinu zas a znovu. Vraždí, zneužívají a John Doe toho má dost a bere spravedlnost do vlastních rukou. Je to vrah nebo spasitel? Zaslouží si trest nebo osvobození?

Australský krimi-thriller který divákům představuje dalšího samozvaného mstitele jménem John Doe  za kterým stojí filmař Kelly Dolen se v tomto případě stává režisérem snímku i když jako scénárista má zkušenosti. Mezi jeho filmy patří např. The Gates od Hell z roku 2008 (horor) či krátkometrážní video Star Wars. V roce 2016 se chystá další jeho film s názvem Bound.

johnLW1-360x0

John Doe je bezejmenný vrah, který vraždí lidi, ale jejich oběti jsou zločinci, kteří se vrací ke svým starým zvykům a ničí životy dalším lidem a John Doe toho jednoho dne už měl dost a vzal spravedlnost do svých rukou, teď je ve vězení a čeká na verdikt poroty, která ho buď odsoudí nebo pustí na svobodu. Veřejnost se rozdělila na dva tábory, někteří ho milují, jiní nenávidí, ale kde je pravda, co ho pohání, hledá v tom uspokojení? To se snaží zjistit novinář, který s Johnem Doe dělá rozhovor, který by mu měl odhalit podstatu činů. 

Australský krimi-thriller, který vypráví příběh mstitele, ano možná si řeknete, že něco takového tady bylo a rozhodně se nebudete mýlit, přesto John Doe: Vigilante má své vlastní kouzlo a staví na jednom hlavním hrdinovi, který si divákovu pozoronost dokáže hravě udržet. Příběh je jako vystřižený ze zpráv. Tvůrci nás totiž vrhnou do jedné výslechové místnosti, kde je John Doe a novinář, který se ho snaží pochopit a John Doe se tedy rozpovídává a tím se divákům naskýtá pohled do jeho života a především jeho vraždění, jak ochotně rozesílá svá videa s vraždami médiím a stává se mediální hvězdou, což nikdy nebyl jeho cíl. Justice a právní řád nefunguje a svérázný mstitel vraždí o sto šest,  tohle téma tu skutečně bylo, ale spíš než o originalitu v tomhle filmu jde o tu formu jakou je vyprávěn, protože John Doe : Vigilante si nehraje na to co není, je stručný a jasný a má v sobě jisté poselství, tak trochu .

..:D  Není to žádný Robin Hood, který bohatým bere a chudým dává, jeho metody jsou trochu neortodoxní,  ale myslím, že se nenajde nikdo, kdo by si ho nezamiloval. Nechci říkat, že to bylo amatérsky natočeno, protože film na tom není po téhle stránce zase tak hrozně, jak to ze začátku vypadalo, on zřejmě ani rozpočet nebyl extra velký a v tomhle případě je to opravdu škoda. Režiséra Kellyho Dollena neznám, tak nemůžu srovnávat a nechci ho ani příliš kritizovat, protože ze snímku vytáhl co se dalo, ale chtělo to dát ještě víc, ale nedostatek peněz se někde musí odrazit a tak John Doe: Vigilante působí trošku televizním dojmem. 

johndoe_13s

Australští herci jsou pro mě jednou velkou neznámou, ale koho to zajímá, když se může 90 minut koukat na vynikající film. Představitel hlavní role Jamie Bamber předvádí co umí a rozhodně to není málo, protože jsem se do něj zamilovala jeho herectví plus jeho úžasný přízvuk, to by ani nešlo jinak :-D Jamie je spíše seriálový herec jak jsem zjistila, protože se jeho filmografie čítá mnoho televizních seriálů, někteří ho třeba budou znát z televizního filmu Battlestar Galactica, který vznikl v roce 2003 nebo z televizních filmů Hornblower. Já si jeho filmy rozhodně pohlídám, protože mě opravdu zaujal. Ostatní herci patří stejně jako Jamie do té složky neznámé tváře, přesto mě to vůbec nevadilo ba naopak.

Po všech stránkách je pro mě tento australský počin obrovským překvapením a to jsem na film narazila opravdu náhodou. John Doe by dokázal a taky dokáže nakopat hollywoodské filmy podobného ražení do zadku a to s velkou grácií, přesto větší rozpočet by mu dopomohl k velikosti, protože si myslím, že film bude hodně opomíjený, což je opravdu velká škoda, protože on si zaslouží divákovu pozornost! Což mě přivádí k hodnocení se kterým jsem na vážkách, protože na Fdb jsem ho už před pár dny ohodnotila a celou dobu si říkám jestli nedám ještě o hvězdičku víc, docela dilema :-D obzvláště, když se mi tohle skoro nikdy nestává, John Doe na mě udělal obrovský dojem a s velkou radostí a chutí si ho někdy pustím znovu.

Mé hodnocení:

8/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře