S láskou Rosie

6. březen 2015 | 11.30 |

file_122406_0_loveroseibar

LOVE, ROSIE (2014)

Rosie a Alex jsou nejlepšími přáteli od ranného dětství, sdílí společné svá zklamání, první lásky či sexuální zkušenosti, všechno sí říkají i když tomu druhému to není úplně příjemné, čím to je? Alex po škole odjíždí do Bostonu, Rosie měla jet s ním, jenže všechno se změnilo a tak nerozlučná dvojice je nucená se rouzloučit. Přesto zůstávají přáteli a jejich život plyne dál...

Lily Collins a Sam Clafin září v romantické komedii, která vznikla na motivy knižní předlohy Where Rainbows End (S láskou, Rosie). Jedná se o knihu z pera irské autorky Cecilie Ahern, která stojí za románem PS: Miluji Tě, který byl v roce 2007 zfilmován a ve kterém si zahrála Hillary Swank a Gerard Butler. 

rosie

Rosie a Alex dva nejlepší přátelé, kteří se znají skrz na skrz ani jeden k tomu druhému ovšem necítí jen přítelství, ale nikdy si to neřekli a tak prožívali své první lásky. Alex získává stipendium v Bostonu stejně tak Rosie, jenže jejich plány na společný život v Americe mizí stejně rychle jako pára nad hrnec. Rosie zjišťuje, že je těhotná a rozhodne se to Alexovi neříct, on odjíždí a ona zůstává se svou dcerou. Každý si žije svůj vlastní život, přesto se stále střetávají. 

Romantický komediií Hollywood vyproudukuje za rok opravdu mnoho, jenže většina z nich patří mezi romantické braky, které hýří absurditou a naivitou a komediální nejsou ani náhodou a vždy mají jedno společné - lásku, která hory přenáší, ale Love, Rosie se může pyšnot i něčím jiným. Přesto, že od samého začátku je Vám jasné, jak to s touhle kamarádskou dvojkou skončí po celou délku filmu jim hází osud klacky pod nohy. Milá, sympatická, vtipná a někdy i smutná svěží komedie, která dokáže oslovit i starší divačky, především tím, že je jak vystřižená ze života, samozřejmě pokud přivřete trochu oči. Je pravda, že někdy příběh působí až absurdně, protože si říkáte, že snad není možné, aby se dva lidé takhle míjeli, když už to s nimi vypadá dobře, tak jeden z nich něco plácne a je konec a tak to jde stále dokola. Příběh je zasazen do několika životních etap ve které každý prožívá to své, přesně to co k životu patří. Po většinu času sledujeme jejich oddělené osudy, které někdy nejsou procházka růžovou zahradou. Výběr partnera na školním plese se v tomto případě ukazuje jako klíčový, protože přesně tahle událost připravila oběma hrdinům překážky a nám divákům zábavu skoro dvou hodin. Životní eskapády hrdinů doplňuje vynikající soundtrack, který je nedílnou součástí nebo alespoň by měl být nedílnou součástí filmů, jenže vždycky to tak nevyjde, ale to není případ Love, Rose protože tady se jednoznačně vyvedl. Love Rosie, je jedna z nejhezčích romantických komedií, která disponuje mnoha věcmi a to především tím, že dokáže v divákovi vyvolat celou řadu emocí ať už to je smích nebo pláč (pokud jste citlivější povahy) a tak nějak dokáže zahřát u srdce. Pokud bych tam měla hledat chyby tak bych jich tam několik našla,  ano Rosie s její dospívající dcerou připomínají spíše sestry než matku s dcerou, ale to není žádný problém obzvláště když i takové případy se najdou. 

11

Velkou výhodou, kterou snímek má, že v něm doslova září Lily Collins, já sama jí mám hrozně ráda a myslím, že pokud jste jí doposud nepřilšli na chuť tak tady si jí zamilujete. Coby Rosie je jednoznačně k sežrání, je prostě rozkošná a role jí neuvěřitelně sedla a já si jí zamilovala ještě víc. O proti ní byl pro mě Sam Clafin neznámou tváří, což mi nijak zvlášt nevadilo, společně jim to slušelo, ale přesto bych si vedle ní představovala někoho jiného. Velkou radost mi udělala i účast Tamsin Egerton. Takže, ano i po herecké stránce si film vede velmi dobře. Je film překvapivý? Z velké části není, protože jak už jsem zmiňovala v úvodu je jasné, jak to celé dopadne, možná kdyby to tak nebylo, tak by film měl kapku lepší hodnocení, přece jen život není pohádka, což by Rosie sama měla vědět. 

Knižní předloha mě nijak nelákala, ale čistě ze zvědavosti si jí určitě přečtu, tedy až se prokoušu řadou knih kterou mám na svém seznamu, který je stejně velký jako ten filmový seznam :-)

Mé hodnocení:

8/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 5 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře