Starry Eyes

1. duben 2015 | 16.05 |

starry-eyes-itunes-trailer

STARRY EYES (2014)

Sarah pracuje jako servírka, práce která jí nenaplňuje, kterou dělá jen proto, aby zaplatila účty, jejím snem je stát se herečkou. Sen, který sdílí i její přátelé nebo spíše spolubydlící. Sarah se vydává na konkurz a doufá, že konečně uspěje, bohužel se tak nestane, přesto získává druhou šanci, kterou využívá a získává se do dalšího kola. Prapodivné praktiky scénáristů Sarah nijak neznepokojují, protože ona touží po jediném - stát se uznávanou herečkou. 

Hororová podívaná která divákovi ukáže odvrácenou stranu světa herců i když jak si tak vzpomínám odvrácenou tvář Hollywoodu nám už před lety ukázal David Lynch ve svém snímku Mullholland Drive v tomto případě však není moudré srovnávat dílo Davida Lynche se Starry Eyes, protože tento hororově laděný snímek nemá ani špetku z Davida Lynche, což je škoda....

maxresdefault

Sarah je mladá servírka, která se chce stát herečkou, bydlí se svými přáteli, kteří mají podobné sny. Sarah chodí od konkurzu ke konkurzu v naději, že jí konečně objeví a ona ukáže, co v ní je. Vydává se tedy na konkurz filmové společnosti Astreus, která svého času produkovala ty nejlepší filmy. Díky své úchylce se Sarah dostává do dalšího kola, kdy se má setkat se samotným scénáristou, vypadá, že její kariéra se pomalu, ale jistě rozjíždí, ale docela jiným směrem než by mladá žena chtěla. 

Starry Eyes jsou dokonalou ukázkou příšerného filmu, katastrofální film, který ve své podstatě nemá, co nabídnout, ale skutečně nic! Příběh je prostý, přesto by dokázal zaujmout stejně jako již zmiňovaný Mullholand Drive, ale v tomhle případě sledujeme silně nesmypatickou mladou ženu, která chodí jak tělo bez duše a snaží se a doufá, že se jednou stane herečkou, mezi její přednosti patří trhání vlasů, což je řekněme si to upřímně její jediný talent, přesto všichni mohou snít a tak i Sarah sní. Film má kolem 90 minut a přesto jak si tak vzpomínám se tam skoro celou dobu nic neděje až na několik málo posledních minut. Je celkem běžné, že když se Vám film nelíbí nebo nesplňuje Vaše očekávání tak na něj za pár dní zapomenete někdy i za den, ale se Starry Eyes je to jinak, snímek jsem viděla před necelým měsícem a kdykoliv se dávám na nějaký jiný horor, ujišťuji se, že nic nemůže být horší než Starry Eyes, takže pro mě představu nejhoršího filmu v kategorii hororu a pravděpodobně i nejhoršího filmu vůbec dokonale splňuje tento film. Původně jsem o něm nechtěla ani nic psát, ale tak nějak cítím povinnost se o tu hrůzu podělit, protože nikdo by se dobrovolně na tohle neměl dívat. Ano, myšlenka filmu nebyla úplně špatná, ale nějak se to celé vytratilo v té nicotě otřesných hereckých výkonů a ještě horšího scénáře. Scénárista by skutečně zasloužil dát pořádně přes hubu, protože nemohl snad myslet vůbec vážně. Celou dobu, protože se tam opravdu nic nedělo jsem přemýšlela o tom názvu, překvapivě jsem nic nevymyslela, a odpověď jsem dostala v posledních minutách filmu. Je opravdu velmi těžké najít něco pozitivního na tomhle filmu, je to přiliš utahné, nemastné, neslané a absolutně to nedokáže udržet divákovu pozornost a nejen to.

Herecky je snímek velmi slabý a to ne kvůli tomu, že se tam objevují herci, které jsem já sama ještě nikde neviděla (a upřímne doufám, že už ani neuvidím). Mladá hlavní hrdinka v podání Alex Essoe mě nedokázala nijak zaujmout, nicméně jí nemůžu upřít její jistý druh herectví ve kterém si vedla víc než dobře. Pár nechuťáren tam bylo, přesto to netvoří horor a stavět, no to je možná dost silné slovo, tady se totiž staví doslova na NIČEM. Jestli má v sobě snímek mít větší smysl, tak já jsem ho nenašla. Já považuji Starry Eyes za totální sračku a to zase tak často neříkám. 

Mé hodnocení:

2/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře