The Pyramid

6. duben 2015 | 23.31 |

The-Pyramid

THE PYRAMID (2014)

Otec a dcera - archeologové jsou uprostřed pouště, kde se snaží dostat do nově objevené pyramidy a zjistit, co se v ní ukrývá, ke svému objevu si pozvali filmaře, mladou reportérku a kameramana, společně se vydávají do pyramidy odhalit tajemství, která ukrývá, jejich cesta nebude snadná, protože se dostávají do smrtelného nebezpečí, nemůžou se dostat z pyramidy a smrt je jim blíž a blíž. 

Horor s prvky found footage, který nás zavede do egyptské pyramidy která byla zrovna objevena. Mladý francouzský scénárista Grégory Levasseur za svou kariéru napsal celou řadu scénářů především ve spolupráci se svým nejlepším přítelem z dětství. Mezi jeho tvorbu patří horory Zrcadla, Hory mají oči, Noc s nabroušenou břitvou atd. The Pyramid je jeho první režisérskou tvorbou. 

hero_ThePyramid-2014-1

Mladá archeoložka se svým otcem se nachází v poušti nedaleko Káhiry, kde probíhají protesty, chystají se dostat do pyramidy, který byla tisíce let pod pískem. Protože se jim kamera, kterou poslali dovnitř jako průzkumníka, ztratila signál jsou nuceni se vydat do pyramidy sami, cestu zpět však nenajdou a tak bloudí v archeologickém stánku, který ukrývá egyptské pasti a další nepříjemnosti o kterých se jim ani nezdálo. 

The Pyramid patří k dnes velmi oblíbenému filmařskému stylu found footage bez kterého snad hororový žánr už ani neexistuje, tento snímek není jak jsem už říkala vyjímkou i když by se to bez něj rozhodně dalo natočit, ale styl FF filmu dodává na autentičnosti, což je asi hlavní důvod proč se tvůrci hororového žánru rozhodli pro FF. Pyramidy ukryté pod pískem, posléze nalezené ukrývají mnohá tajemství a protože mě vždy archeologie zajímala přišlo mi to téma pro mě jako zrozené. Horor The Pyramid by nemusel být vůbec špatný, protože se může pyšnit několika výbornými hororvými prvky a nejen tím. Uvězněná skupina je ve své podstatě sympatická, příznivce True Blood (Pravá krev) potěší dobře známá tvář, ale o tom teď ne. Ano samozřejmě, hrdinové se někdy chovají dost podivně, i když na poměry hororu to zase tak hrozné není. Velkou výhodou tohoto filmu je to prostředí, protože to zase tak často filmaři nenavštěvují, mluvím samozřejmě o hororovém žánru, poslední film, který by se mu podobal byl mnou již recenzovaný As Above So Below (Pod zemí) 

pismenkuje.cz/388-pod-zemi.html">movies-and-tvshows.pismenkuje.cz/388-pod-zemi.html . Jinak jsem nic podobného neviděla nebo si alespoň nevzpomínám a v paměti mi zůstal právě tenhle snímek, protože na mě udělal vcelku dojem a to samé můžu říct o The Pyramid. 

pyramidScénář nebyl vůbec špatný, horko-těžko jste se nudili, temná ztísněná atmosféra dokázala dýchnout i na diváka a především stejně jako hlavní hrdinové nevíte, co od toho čekat, nevíte, co se tam ukrývá, což je velká výhoda a tak film dokáže překvapit, jestli příjemně nebo nepříjemně je čiště na Vás. Pár dobrých scének, které stojí za to vidět to se tam najdou, forma FF snímku někdy prospívá někdy zase ne, přesto celý film v tomto stylu točený není, což je rozhodně lepší, protože se nedočkáme skákající kamery a záběrů na kterých není nic vidět. Malý rozpočet byl jasný na první pohled, když se tam objevilo TO, digitální triky jsou totiž dost žalostné a tak je mi záhadou, proč se do toho pouštěli, protože to chtě nechtě kazí celkový dojem filmu a to bez debat. 

Co se týče herců, volba nebyla špatná. Ona hvězda televizního seriálu True Blood zde opravdu hraje, není to žádná kachna. Dennis O´Hare jako archeolog dychtící po objevu bloudí po pyramidě byl výborný.

Je opravdu škoda toho digitálního fiaska, protože i když se tam našlo několik much, které se zatoulaly do pyramidy nemusel to být zase tak špatný film, herci si sedli a společně tvořili příjemnou skupinu, ale i když divákovi nevadí sledovat jejich pouť po pyramidě neznamená to vítězství. Jistě jde o horor a řekla bych, že většinu kritérií hororů The Pyramid splňuje - skvělá atmosféra, dobré prostory, solidní lekačky, prostě to chtělo víc a čeho víc? S největší pravděpodobností peněz, protože ty by si film zasloužil. Nicméně si na Grégoryho Levasseura posvítím a snad jeho druhý film, coby režiséra bude lepší (jestli nějaký bude)!

Mé hodnocení: 

7/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře