Šílená hra

7. duben 2015 | 23.20 |

Knižní tip # 21

Sebastian Fitzek - ŠÍLENÁ HRA

Německý autor Sebastian Fitzek se narodil v Berlíně, kde pracoval  jako šéfredaktor a programový ředitel několika rozhlasových stanic, díky tomu vznikla jeho kniha Šílená hra. Jeho knihy byly přeloženy do mnoha jazyků a staly se bestsellery. Mezi jeho tvorbu patří především psychologické thrillery, které by se velmi snadno daly označit jako vynikající detektivky. 

Anotace:

Měl to být její poslední den. Kriminální psycholožka Ira Saminová si svou sebevraždu pečlivě plánovala, už neunese život bez své dcery, která se zabila. Než však stačí svou sebevraždu uskutečnit je povolána do vysílacího studia, kde se odehrává brutální drama s rukojmími. Psychopat drří skupinu lidi ve studiu a hraje hru, při živém vysílání zavolá náhodně vybraným lidem, když se někdo do telefonu neohlásí heslem, které určil jednoho z rukojmí zabije, pokud se někdo přihlasí heslem, tak jednoho z rukojmí pustí. Muž trvá na tom, že bude hrát tak dlouho dokud mu do studia nepřivedou jeho snoubenku, jenže to má háček, ona je mrtvá. 

on-air-radio-microphone-cc

Kniha Sebastiana Fitzeka, Šílená hra spadá do žánru psychologických thrillerů. Čtenáři se naskytne příležitost nahlédnout do rádiového studia, kde se nachází rukojmí a samozřejmě šílenec, který se chystá zabíjet, druhou dějovou linkou příběhu je mladá psycholožka, která pracuje dlouhá léta jako vyjednavač a je povolána k tomuto případu. Nechci tady příliš srovnávat, obzvlášť, když jsem od autora četla zatím pouze jednu knihu, kterou byl Zaklínač duší, kterou jsem recenzovala jako poslední knížku - movies-and-tvshows.pismenkuje.cz/408-zaklinac-dusi.html

Šílená hra má všechno to, co by měl správný thriller mít, dokáže si plně udržet čtenářovu pozornost a nutí ho obracet jednu stránku za druhou, má tu moc, že kvůli knize nepůjdete spát dokud jí nedočtete a nedozvíte jak to celé dopadne. Ač je v příběhu poměrně hodně postav, dokážete se plně orientovat, což byl problém, tedy alespoň pro mě v Zaklínači duší. Kvalitní četba se pozná velmi jednoduše a to je již zmiňované otáčení jedné stránky za druhou, ale také tím, že Vás kniha nenudí, příběh s každou novou kapitolou nabírá na obrátkách, s každou obrácenou stránkou se dozvídáte spousty nového, ale stále tápete ve tmě, protože Sebastian Fitzek, jak jsem zjistila je v tomhle mistr. Nepředvídatelný děj plný zvratů a překvapení, které čtenáře nenechají v klidu. 

large (1)

Co se jednoznačne autorovi nedá upřít je ta myšlenka příběhu, protože ta je jedním slovem vynikající, příběh má prostě koule, zajímavá myšlenka, která nabídne čtenáři víc než vlastně čeká. Spletenec příběhů Vás pohltí, což by měla udělat každá kniha, která stojí za to. Sebastian Fitzek si získal mé sympatie už po přečtení již zmiňovaného Zaklínače duší, touto druhou knihou ho mám ještě raději, jeho styl psaní mi sedí, má jasnou představu, jak čtenáři představit příběh, jeho vyprávění nenudí ba naopak, jeho postavy jsou výborně napsané a tak si je musíte zamilovat. 

Sebastian Fitzek ač jsou jeho knihy přeloženy do všech možných jazyků, já sama si myslím, že u nás v ČR je to autor dosti opomíjený, jeho tvorba čítá mnoho knih, které se českým čtenářům nedostanou, protože u nás jsou přeloženy pouze čtyři knihy  - Zaklínač duší, Šílená hra, Sběratel očí a nově vydané pokračování Sběratele očí, Lovec očí. Na to, že na jeho stránkách jsem našla kolem 16 knih, tak je to dosti smutné, že tento autor, který si zaslouží, aby ho lidé četli, má tady takhle málo knížek. Bohužel má němčina je ve fázi - začátečník a tak si opravdu netroufám přečíst knihu v originále :-D

Šílená hra je skoro splněným snem čtenáře krimi/detektivek, protože má přesně to, co má tenhle žánr mít. Je to vynikající čtení, které Vám dokáže zpříjemnit den a nebo probdělou noc.

Hodnocení:

4/5

www.databazeknih.cz/knihy/silena-hra-36932

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře