Mroží muž

12. duben 2015 | 01.30 |
› 

tusk-clip-tusk-that-s-mr-tusk-

TUSK (2014)

Když se Wallace vydává do Kanady kvůli prácí seznamí se s tajemným mužem na vozíku, který mu vypráví své životní příhody na moři, které by Wallace rád využil pro svou práci. Jeho spolupracovník a přítel Teddy spolu s Wallacovou přítelkyní se vydávají do Kanady poté, co se jim jejich přítel neozve. 


Kevin Smith, režisér snímku Tusk není žádným nováčkem ve filmovém průmyslu, je herec, scénárista, režisér a především vtipálek. Mezi jeho filmy patří například Clerks u nás je film znám pod názvem Mladí muži za pultem, snímek se dočkal po letech i svého pokračování. Film vychází s podcastu Kevina Smithe a Scotta Mosiera, kde rozebírají inzerát, kdy muž nabízí ubytování zdarma, ale pod podmínkou, že se nájemník bude oblékat jako mrož. 

Tusk1

Wallace se vydává do Kanady navštívit autora jednoho videa, jenže při příjezdu zjišťuje, že objekt jeho posměchu je po smrti, zklamaný Wallace navštíví místní hospodu, kde narazí na inzerát muže, který slibuje, že své návštěvníky bude bavit skvělými historkami z moře a tak Wallace odpovídá na inzerát a odjíždí na opuštěné místo, kde muž žije. Jeho vyprávění se, ale tak nějak zvrtne...

Film Tusk je oříšek, co se týče zařazení do určitého žánru. Kam zařadit něco, co se vymyká jakémukoliv žánru, to je těžká věc a tak to nebudu ani dělat, pokud se podíváte na film pochopíte, proč tomu tak je! Začátek snímku se tváří celkem normálně a divák pořádně neví, co od fimu čekat a tak čeká co se z toho vyklube (možná to bylo tím, že jsem neviděla trailer a vlastně skoro nic o filmu nevěděla) stačilo pouze to, že tam hrál Justin Long, což byl také důvod proč jsem si to pustila a ještě kvůli tomu, že to měl být horor. Smithův snímek je vskutku bizarní o tom není potřeba pochybovat, ona už ta samotná myšlenka je víc jak podivná, aůe budiž na plátně se objevila celá řada bizarních filmů, které to dotáhly daleko, ale obávám se, že snímek Kevina Smithe, Tusk k nim patřit nebude.

Jakmile se na scéně objevuje starší muž na vozíku v podání Michaela Parkse o zábavu máme postaráno, protože on je na celém filmu to nejlepší. Přesto ho budu raději obdivovat na dálku, protože s jeho postavou bych se setkat nechtěla :D Někdy je jeho chování trošku přehnané, ale za to může Smith a tak budu věřit, že to mělo mít nějaký důvod. 

Tusk-poster-WEB-READY1

V cca polovině snímek ztrácí na tom tajemnu a odhaluje nám to, co se dá nazvat jedním slovem - zvrácenost, protože přesně tak na mě snímek Tusk působí, nikoho nepřipravím o to potěšení vidět to na vlastní kůži a tak se tady o podrobnostech rozepisovat nebudu, což nedělam vlastně nikdy, budu se nadále řídit svým heslem - žádné spoilerování! Jakmile se na scéně objevuje Johnny Depp v roli komisaře dostavilo se mé finální znechucení, které ovlivnilo hodnocení. Je pravda, že jsem film viděla s českým dabingem, protože jsem pořádně nevěděla do čeho jdu, vědět, že tenhle film bude lepší vidět v originálním znění, tak bych to udělala, protože takhle mi určitě uniklo pár vtipů a stupidit o které se dabingem připavíte. Protože přece jen u hororového žánru netrvám na originálním znění. Veškerou pozornost si usurpuje již zmiňovaný Michael Parks, ale Justin Long v roli totálního idiota docela válí. Potěšila mě i přítomnost hvězdy která měla slibnou budoucnost ve filmovém průmyslu a vytratila se neznámo kam, ano je to Haley Joel Osment, ten mladičký talent ze Šestého smyslu, který vídá mrtvé. Jeho přítomnost mě také potěšila i když byla malá. 

Jak jsem zjistila chystá se druhé pokračování, které by mělo navazovat na tento díl a údajně by mělo jít o trilogii, tak nevím jestli se mám těšit nebo být znechucená! Filmový poster rozhodně stojí za zmínku a stejně tak závěr filmu, protože jsem měla pocit, že Kevin Smith se snažil vyjádřit něco podstatného, ovšem buď se to nepovedlo a nebo jsem to nepobrala já, protože pokud bych v tom měla hledat hlubší smysl nesmělo by tam být tolik mrožích sraček ve kterých se Tusk brodí. Zajímavý námět to opravdu byl, to Smithovi nikdo vzít nemůže, ale na můj vkus moc ujeté!

Hodnocení:

4/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Mroží muž zlomenymec®pise.cz 12. 04. 2015 - 11:05
RE(2x): Mroží muž movies-and-tvshows 12. 04. 2015 - 13:13