Ospalá Díra - Děti revoluce

25. duben 2015 | 18.05 |
› 

#1

Keith R.A.DeCandido

SLEEPY HOLLOW  - Children of the Revolution 

Sleepy Hollow Children of the

Anotace:

Ichabod Crane, voják armády bojující za nezávislost amerických kolonií, je v bitvě roku 1781 smrtelně zraněn a vzápětí procitá o více než dvě století později v moderním americkém městě Sleepy Hollow. Netuší sice k čemu přesně došlo, ale záhy zjišťuje, že jeho novým posláním je bojovat společně s místním detektivem Abigail Mills proti stoupencům. Ve snu se mu zjevuje jeho žena Katrina a předává mu podivné poselství: musí za každou cenu najít a získat do svých rukou vyznamenání jménem Kongresový kříž, jež mu měl před staletími být udělem za statečnost. Po tomto vyznamenání, které v sobě skrývá dosud utajenou moc pátrají i Cranovi protivníci, kteří chtějí vzkřísit čarodějnici Serildu, která byla upálena v době americké revoluce. Crane a Abbie musí získat kříž dříve než tak učiní jejich protivníci a než vzkříšená Serilda rozpoutá v Sleepy Hollow peklo.

Kniha, která vznikla na motivy televizního seriálu Sleepy Hollow stanice FOX, který se na obrazovkách objevil letos druhým rokem. Příběh Dětí revoluce se odehrává mezi 10. dílem s názvem Golem a 11. dílem s názvem Vessel. Jedná se o epizody z první řady. Ospalá díra- Děti revoluce je věnována opravdu spíše divákům, kteří sledující televizní seriál, i když snaha nastínit postavy tam byla, ale neřekla bych, že příliš úspěšná, divák seriálu si knížku dokáže vychutnat mnohem víc, přesto nejedná se o žádný bestseller a když si knížku nepřečtete, tak o nic nepřijdete. Nevím, co autora sci-fi vedlo k tomu napsat Sleepy Hollow, možná, že si chtěl přivydělat na vlně seriálu, ale kdoví...

Já sama na seriál koukám, což mě přimělo přečíst Děti revoluce, postavy jsou tak nějak, jak to říct, odfláknuté, i když je jasné, že člověk po dvou řadách zná postavy mnohem líp než nám je autor v knize představuje a přišlo mi, že tam bylo plno řečí okolo, ale hlavní dvojka Crane&Mills příliš prostor nedostali nebo se mi to možná jen zdálo. Nějaké velké seznamování s minulostí Icaboda Crana nečekejte, což je jeden z důvodů proč bych knihu spíše doporučila skalním fanouškům televizního seriálu, kteří ví o čem je řec. Kapitoly situované do současnosti a minulosti, kdy se seznámí s nejednou známou historickou postavou jsou servírovány velmi čtivě, příběh plný zvratů s démonickými sílami, které hlavním hrdinům házejí klacky pod nohy. Ichabod Crane je hlavní postavou knihy i televizního seriálu a bez něj by to prostě nebylo ono, jeho přítomnost v moderní době si vyžádá řadu komických situací, které v knize tolik postrádám, i když abych nebyla tak kritická, něco málo se tam přece jen objevilo, ale na můj vkus toho bylo opravdu málo. Autor Keith R.A. DeCandido si dokázal udržet to mystično, tajemno a přesně to co vidíme v seriálu bylo promítnuto i do příběhu Dětí revoluce i když opět se dostávám k tomu, že v menší formě, než by mělo být, což je veliká škoda. Styl vyprávění není špatný přesto by mohl být méně chaotický. Co si budeme povídat, kniha Ospalá díra - Děti revoluce nepatří mezi nejlepší knižní tvorbu, přesto nejde ani o propadák, je to taková ta zlatá střední cesta. Přiznávám, že jsem malinko zklamaná, protože jsem od toho čekala daleko víc, seriál je prostě seriál!

Hodnocení: 3/5

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře