Krvavý vítr

9. květen 2015 | 10.59 |
› 

 #2

Jacob Melander

KRVAVÝ VÍTROJESTEN 

10989_big

Anotace:

První díl trilogie o Larsi Winklerovi: samotáři, otci, bývalém pankáčovi - a jednom z nejlepších policejních vyšetřovatelů  v Kodani. Kniha o tom jak se z člověka stává vrah. Během německé okupace pečuje mladá dívka o zraněného anglického pilota v utajeném sklepě. Zamilují se do sebe, ale jejich vztah bude mít fatální následky, jenž se plně projeví až v současnosti, kdy morbidní vraždy otřesou Kodaní. Na ostrově Amager je nalezena zavražděná žena. Tělo je neporušené, ale oči má vyloupnuté s chirurgickou přesností. Lars Winkler se tedy chopí případu a brzy se objevuje další znetvořené tělo. 

První díl trilogie s názvem Krvavý vítr ve kterém je hlavní postavou policejní vyšetřovatel, který má rodinné problémy, ale práce je práce a tak musí řešit nový případ, který není nijak lehký. Jedná se o další severský thriller se kterými se v posledních pár letech rozthl pytel, většina z nich mý vynikající atmosféru, která na čtenáře dokáže dýchnout i ze stánek, přesto v případě Krvavého větru tomu, tak bohužel není. Nenechte se zlákat označením bestselleru, stejně jako jsem se nechala napálit já. Postavy nejsou sice špatně napsané, ale asi nejzajímavější je tam právě Lars, který se potácí v depresi, holduje alkoholu a sem tam si dá něco tvrdšího, je to takový ten typický skandinávský hrdina, ale je to sympaťák a jedna z nejzajímavějších postav.

Příběh by nebyl špatný nebo spíš řeknu to takhle, ta myšlenka nebyla špatná, jen mi to přišlo, tak nějak roztahané za což můžou s největší pravděpodobností ty časové linie, jedna část je ze součastnosti pak rázem skok do minulosti, což by nebyl takový problém, protože s tímhle stylem se v knihách setkává čtenář docela často, ale tady jsou i dva případy, vyšetřovatelé se tam střídají jako ponožky a čtenář se v těch jménech ze začátku docela ztrácí, ale na všechny tyhle nesnáze si brzy zvyknete, přesto když jsem měla dojem, že se tam něco začíná dít, tak to bylo utlumeno a nedělo se nic a takhle to šlo vlastně pořád do kola. 

8763824736

Krvavý vítrdokáže na první pohled zaujmout svou obálkou, což je vždy první čeho si všímáme. Nemůžu knihu označit ani za špatnou, ale ani za dobrou, ta atmosféta a to temno, to mi tam prostě chybělo. Zápletka byla sice promyšlená, ale... Nutno dodat, že zápletka je ukončená v tomto díle, i když jde o trilogii, takže nečekejte, že se příběh potáhne několika knihami, jak je tomu například u Vraní dívky. V dalších dvou dílech budeme sledovat život detektiva v tom tkví ona trilogie, tutíž zápletka je řádně ukončena v tomto díle a to finále je rozhodně nejlepší na celé knize, což je trošku škoda. Označení bestseller bylo přehnané, i když jak jsem říkala kniha špatná nebyla, jen to chtělo trochu víc přitlačit. 

V tomto roce se chystá druhý díl, který nese název Sarafine či chcete-li  anglický název kriminálky zní The Scream Of the Butterfly. Kniha by měla vyjít v září tohoto roku, ale kdy se dostane do našich knihkupectví není ještě jasné. 

Hodnocení:

3/5

www.databazeknih.cz/knihy/krvavy-vitr-238173

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře