What If

1. květen 2015 | 19.52 |

whatif-main

WHAT IF (2014)

Wallace je svobodný mladík, který na jedné akci potká sympatickou, ale zadanou Chantry. Z jednoho setkání se stává nerozlučná dvojka, která se svěřuje se svými sny a tajemstvími a především budují přátelství, které by mohlo přerůst v něco mnohem většího nebo snad ne?!

Romantické komedie patří k jednomu z nejoblíbenějších žánrů, většina těchto filmů patří mezi průměrnou tvorbu a a někdy ani to ne, jen hrstka z natočených se řadí mezi ty lepší filmy, což je přesně případ filmu What If, který natočil Michael Dowse a scénáře se ujal Elan Mastain, který stojí za několika průměrnými filmy.

what-if-movie-images

Wallace potká Chantry na jedné párty, padnou si do oka, vymění si telefonní čísla, ale poté co Wallace zjišťuje, že je Chantry zadaná, rozhodne se jí nezavolat, ale osud nebo náhoda tomu chce a potkají se v před kinem od té chvíle se z nich stane nerozlučná dvojice, tráví spolu veškerý volný čas a Wallace zjišťuje, že k Chantry cítí něco víc než přátelství, ale nechce jí ztratit jako kamarádku a tak mlčí... 

WHAT IF patří mezi ty romatické komedie, které si diváka omotají kolem prstu a které dokáží okouzlit a to mnoha věcmi. 

What-IF

Původní název filmu měl být The F World, což je v angličtině slovní hříčka, písmenko F v tomto případě znamená friendship, což značí o čem asi tak snímek bude. Příběh má velmi jednoduchou dějovou linii, což v tomhle případě není vůbec na škodu, možná právě v tomhle je ta krása samozřejmě mimo jiné. Snímek se s tím příliš nemaže a hned nás diváky vrhá do bytu, kde se pořádá menší party, kde se hlavní dvojice hrdinů setkají. Musím říct, že v tomto případě si scénárista počínal opravdu dobře, protože já se bavila od začátku do konce, hlavní hrdinové jsou skvěle napsané postavy, kterých se zhostili herci na výbornou. 

Daniel Radcliffe se vymanil ze škatulky Harryho Pottera celkem hravě, protože ve většině filmů, kde hraje dokazuje svůj herecký um a postava Wallace mu vyloženě sedla (viděla jsem, že do role byl zvažován Casey Affleck....tak to by byla jedním slovem pohroma!). Jeho herectví je ryzí, opravdové a vy mu věřite úplně všechno a v kombinaci s roztomilou Zoe Kazan (kterou podotýkám, moc nemusím) tvoří vynikající duo - inteligentní, blíznivé, roztomilé. Dlouhou dobu jsem neviděla herecké duo, které si vyloženě sedlo a nebýt jich, tak snímek není tam kde je teď, co se týče hodnocení. Nutno dodat, že je za tím i scénář, který je plný vtipné konverzace ať už se mluví o vážných věcech nebo o hovadinách. 

Vedlejší postavy dokáží také plně okořenit příběh, a připravit divákům a hlavním hrdinům kouzelné chvíle.  Ať už to je Ano, je to pořád romantická komedie, která jede v zajetých kolejích, ale scénárista našel výbornou okliku, která filmu sluší a tím se liší od mnoha filmů. Do příběhu jsou zakomponované animované prvky, které oživují film a mají svou vlastní úlohu. Nebojte se dát šanci kanadskému snímku WHAT IF, jestliže jste viděli řadu nesmyslných limonád, tak dejte šanci i Radcliffovi a Kazan, protože oni Vás nezklamou, užijete si příjemný večer v jejich společnosti a budete se s nimi smát, hloupě usmívat, protože Vám připraví řadu nezapomenutelných hlášek a scének. 

Nedávno jsem zde přidávala snímek S láskou Rosie, které by se na první pohled tomuhle snímku mohl podobat, ale protože nerada přehodnocuji hodnocení, když vidím něco s podobným tématem a protože What If je podstatně lepší není tak kýčovitý, tak mé hodnocení musí být o něco lepší. Takže tadááááá...

MÉ HODNOCENÍ:

9/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře