Víkend s Alexem

2. květen 2015 | 19.37 |
› 

file_119751_0_about-alex-640

ABOUT ALEX (2014)

Skupinka přátel z vysoké školy se sejde na jeden víkend ku příležitosti nepovedené sebevraždy jednoho z nich. Nejlepší příležitost, kdy můžou obnovit své přátelství po letech odloučení.

Jesse Zwick v roce 2014 představil svůj režijní i scénáristický debut v podobě dramatu, který líčí osudy šesti přátel během jednoho víkendu. Dramatický příběh plný zvučných jmen, který si jistě najde své příznivce, ale i odpůrce. 


large_aboutalex_web_2

Šest přátel, kteří se už tak často nestýkají obdrží v jeden den ten stejný telefonát, že jejich přítel Alex chtěl spáchat sebevraždu, proto se rozhodnou za ním vydat a strávit s ním jeden společný víkend, aby mu alespoň trochu odlehčili a užili si zábavu, kterou prožívali na vysoké škole. Společný víkend a deprimující fakt, že se chtěl Alex zabít zamíchají karty a odhalí mnohá tajemství, která v sobě někteří nosí řadu let.  

ABOUT ALEX líčí osudy opravdově přesto nenabízí v žánru dramatu nic nového. 

Původní název naznačuje, že půjde o Alexe, který jak zjišťujeme se chystá spáchat sebevraždu, což spustí lavinu událostí, především příjezd jeho přátel. Nechci tvrdit, že je snímek nudný, ale zase na druhou stranu, dalo se z toho určitě vyždímat mnohem víc, jen zřejmě to asi nebyl tak úplně záměr Jessieho Zwicka, který je v tomto oboru nováčkem. Napadá mě celá řada filmů, která má podobné téma, ale nevzpomenu si ani na jeden konkrétní název, což tak nějak hovoří za vše. I když bych byla ráda, aby tomu bylo v tomto případě jinak obávám se, že za pár týdnů si nevzpomenu, že jsem nějaký podobný film viděla, ale o tom jindy. 

large_aboutalex_web_3

Ač je snímek drama překvapivě neutočí na divákovi emoce nebo alespoň v mém případě mě film k slzám nedohnal a to upřímně říkám, že jsem v tomhle ohledu docela uplakánek. Postavy nejsou úplně špatné, ale tím, že je jich tam dost, tak každý dostane svůj vlastní prostor, který sice pokryje, ale prostě to nestačí, alespoň pro mě, protože abych byla upřímná žádná z postav si mě vůbec nezískala a když mluvíme o tak vysokém počtu, jaký je tady je to docela škoda, chtělo postavy prozkoumat trochu víc do hloubky. Tohle považuji za velkou nevýhodu filmu. Film je tak říkajíc ze života, možná se v něm najdete možná taky ne, bádat nad tím příliš nemá cenu, každý má své vlastní problémy a tak si říkám, proč se koukat právě na Víkend s Alexem? Položila jsem sama sobě dosti záludnou otázku, protože odpověď nebude vůbec snadná. Řeknu to jednoduše, když diváka neuspojí příběh, tak ho jistě dokáží zaujmout herci, kteří ve filmu hrají, protože ty předvádí dobré herectví, ne to nejlepší, ale myslím, že za zmínku to rozhodně stojí. 

Zvyk kritizovat se dokáže vloudit do každého vztahu, i do toho nejintimnějšího, když máme štěstí, potkáme na své cestě pár lidí, kteří nám naslouchají, aniž by nás kritizovali nebo kárali, těm říkáme přátelé. 

Herci jsou mladí a většinu z nich budete znát díky televizním seriálům ve kterých hráli a nejen v nich. Já osobně na snímek koukala právě kvůli té herecké skupince ve které se objevují jména jako Maggie Grace (Lost) či Jane Levy (Suburgatory) nebo Jason Ritter či Max Greenfield (The New Girl) a další.

About Alex není žádný filmový klenot přesto může mile překvapit, co se týče již zmíněných herců či příjemné jemné hudby, která netlačí na pilu stejně jako samotný film. Snímek, který neurazí, ale ani nepřekvapí.

MÉ HODNOCENÍ:

5/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře