Another Me

3. květen 2015 | 20.47 |
› 

another16x9-1024x5681

ANOTHER ME (2013)

Poté co, rodinu zasáhne tragédie, mladičká Faye si dobře uvědomuje, že skončilo její krásné dětství a na scénu přichází krutá realita. Faye dostává roli ve školní hře o kterou stojí i Monica, která je výběrem Faye víc, jak znechucená a dává jí to na jevo, od té doby se začnou dít podivné věci a Faye si myslí, že za vším stojí právě její sokyně.

Španělská scénáristka a režisérka Isabel Coixet, kterou diváci znají díky jejím snímkům jako Můj život beze mne, Tisíc slov nebo Umírající zvíře se rozhodla oživit knižní thriller Another me od Cathy Macphail. 

4613646988Faye (Sophie Turner)  skončilo dětství poté, co jejímu otci (Rhys Ifans) diagnostikovali roztroušenou sklerózu. Fayina matka Ann (Claire Forlani) se s tím těžko vyrovnává a tak nachází útěchu u svého milence. Faye během jednoho dne musela vyrůst a se smutkem se vyrovnává po svém, snaží se chodit na hodiny herectví, kde právě získala hlavní roli v divadelní hře, což spustí lavinu událostí. Ve třídě je dívka Monica, která o Fayinu roli stojí také a Faye má dojem, že jí Monica začíná sledovat a vydává se za ní. Faye má nervy na pochodu a myslí, že blázní. Proč si s ní Monica takhle hraje? Nebo je to snad někdo jiný? Děsivé tajemství se dere na povrch a Faye doufá, že je to jen noční můra. 

ANOTHER ME není tím filmem, jakým se zdá být. I filmy se přetvařují !

Původní název praví jasně a tak divák s největší pravděpodobností ví, do čeho jde, přesto Another me se snaží překvapit a servíruje divákům 85 minut čeho si, co se má tvářit jako horor nebo jako thriller i když spíše bych ho zařadila mezi thrillery, proto ho zde najdete přesně v téhle rubrice. 

maxresdefault (1)

Znáte to, když Vás kniha zaujme podle obálky a vy se rozhodne si jí přečíst právě kvůli přebalu, přesně tak na mě totiž zapůsobil tenhle film, rozhodla jsem se ho shlédnout díky posteru, který vypadal velmi dobře. Opět se dostávám k tomu, že při sledování filmu nejen, že si říkáte o co, že to vlastně jde a když to zjistíte, tak si jen zabrumláte, že podobných filmů se už pár natočilo a že jste nějaký takový kdysi viděli možná jeden nebo dokonce víc. Another me měl pár světlých momentů, může se především pyšnit dobrou atmosférou, která diváka provází skoro po celou stopáž, dále ale toho moc k nabídnutí nemá, já vím jsem jak ohraná deska, jenže s těmi filmy to jde vážně z kopce. Vše je na jedno brdo.

Hlavní hrdinka mi absolutně nesedla, mohla jsem obdivovat pouze její krásné zrzavé vlasy, a jinak nic. Nedokázala si mě vůbec získat, ani její postava ani jako samotná herečka Sophia Turner, kterou jsem doposud nikde neviděla. Rhys Ifans mě svou přítomností potěšil, i když se tam zase tak často neobjevoval, na můj vkus ho tam bylo hodně málo, když vezmu jak byl ten film dlouhý/krátky. Víte on film začíná celkem dobře, protože je zahalen do takového tajemství a nutí diváka aby setrval u obrazovky a odhalil to tajemno, jenže když na to přijde řada, tak je to prostě hrozně zbytečné, celý děj se táhne a divák se musí hodně přemáhat, aby nevzal ovladač a nezačal přetáčet pasáže, které jsou doslova o ničem. Snímek má poměrně krátkou stopáž, což je jedině dobře, ale i tak na můj vkus to bylo zbytečně dlouhé, udělat z toho nějakou hororovou povídku, tak by to jistě dopadlo mnohem lépe, přiznávám, že jsem od velmi zkušené režisérky/scénáristky Isabel Coixet čekala daleko víc, čekala jsem, že snímek bude mít větší hloubku, protože dostat se pod kůži je přesně to, co ona umí a víc jak dobře. Na její filmy se prostě zapomenout nedá, přesto v tomhle případě na Another me zapomenu víc, jak hravě.

Tvůj svět se začal blížit ke svému konci, až koncem léta. Až do té doby jsi měla dokonalé dětství. Nic tě netížilo. Bylo Ti lehko u srdce a nic Ti nekalilo zrak. Pamatuješ si to?

Filmy, které vznikají na základě knižních předloh ve většině případech nedosahují knižních kvalit, můžu jen hádat, jak si na tom samotná kniha stojí, protože jsem jí nečetla a upřímně mě to ani nezajímá. Podprůměrný snímek, který mě osobně zaujal velmi málo a nějaké repete se v budoucnosti rozhodně nekoná, ano našla bych tam několik věcí, které se dají přičíst k dobru filmu, ale těch záporných je tam mnohem, ale mnohem víc. 

MÉ HODNOCENÍ:

4/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře