Co by kdyby

5. květen 2015 | 21.43 |

This-is-Where-I-Leave-You

THIS IS WHERE I LEAVE YOU (2014)

Judd právě neprožívá zrovna dobré období, když v tom obdrží telefonát od své sestry, která mu sděluje, že jejich otec právě zemřel. Celá rodina se proto vydává na pohřeb. Početná rodina je opět pohromadě a mají spolu trávit dalších 7 dní, což bylo poslední přání jejich otce. Truchlení může začít.

Americký snímek, který vznikl na motivy knižní předlohy Jonathana Troppera. Za samotným filmem stojí kanadský režisér Shawn Levy, který je ostříleným režisérem, mezi jeho snímky patří především komedie jako Dvanáct do tuctu, Růžový panter, Noc v muzeu či Stážisti. Shawn Levy patří mezi nejúspěšnější režiséry a jeho filmy patří mezi ty nejvýdělečnější. 

maxresdefault (2)

Judd (Jason Bateman) právě našel svou manželku v posteli se svým šéfem, jeho manželství se rozpadá a další ránou je zjištění, že jeho otec zemřel. Na pohřbu se setká se svou velkou rodinou a matkou (Jane Fonda), která sourozencům oznamuje, že jejich otec si přál, aby strávili nějaký čas v domě, kde prožívali dětství. Čtyři sourozenci - Judd, Wendy (Tina Fey), Paul (Corey Stoll) a nejmladší Phillip (Adam Driver) si připomínají vzpomínky na otce, i když se jim nápad na společné chvíle nezdá dobrý. 

THIS IS WHERE I LEAVE YOU je příjemná podívaná ze života, která dokáže i rozesmát.

Snímek, který se dá zařadit do mnoha kategorií, přesto já sama jí řadím do toho komediálního žánru, protože jsem se víc pobavila než bych brečela, i když pokud jste citlivější možná vám slzička ukápne. Příběh s jednoduchou zápletou, která (zase) byla ve filmech k vidění hned několikrát i když tady se spíše děj soustředuje na samotné postavy, kterých je ve filmu mnoho a snaží se divákovi nastínit každičkou postavu, film disponuje stopáží v podobě 103 minut, takže některé postavy dostanou víc prostoru než jiné a docela mě zajímá jestli je tomu tak i v knize, kterou si samozřejmě velmi ráda přečtu. 

thisiswhereileaveyou1

Příběh v kruhu rodinném, dokážete si to jistě sami představit, každá rodina je svým způsobem dysfunkční v každé něco je a v téhle tomu není jinak. V tomto filmu jsou nejdůležitější postavy, které jsou napsané opravdu výborně, zamilujete si je snad všechny. Líbí se mi, že celý snímek nevyznívá nijak teatrálně prostě působí tak nějak obyčejně přesto si mě dokázal podmanit, velkou dávku smutku nečekejte, to rozhodně ne! Každý ze sourozenců má svůj vlastní životní příběh, který je divákovi servírován velmi příjemně a skromně, scénárista je sám autor knihy a tak ví jak na to, nic není nucené. Podobné filmy mají vždycky špetku toho patosu, ale já jsem ho tady prostě nenašla nebo jsem nechtěla, těžko říct.

Herecké obsazení je hodně známé a říkám naprosto upřímně, že tohle byl vyloženě koncert, především Jasona Batemana, kterého jsem po dlouhé době viděla hrát s vážnou tváří a ono mu to jde, měl by se toho držet. Za zmínku stojí i nejmladší ze sourozenců Phillip v podání Adama Drivera, kterého jsem si zamilovala už v již recenzovaném WHAT IF a moc mě potěšilo, že hrál i tady...on je prostě třída. A nejlepší z nich je to malé dítě s nočníkem, už jen kvůli tomu to musíte vidět, to prostě stojí za to. 

Váš otec měl jednu poslední žádost a my jí budeme brát se ctí. Bude to těžké, nebude nám to zrovna příjemné a budeme si lézt na nervy, ale na dalších sedm dní jste všichni opět moje děti . A všichni máte zaracha.

This Is Where I Leave You není špatný film, ale přesto není ani výborný, ostatně to není většina filmu Shawna Levyho. Jeho filmy jsou sice nejvýdělečnější, ale přesto vysokých kvalit nedosahují samozřejmě najdou se i vyjímky a pro mě je tou vyjímkou právě tahle rodinná seslošt, která je tak nějak mile praštěná a já už vím, že se k ní zase vrátím. Příběh je dokreslen příjemnou jemnou hudbou, která dokonale podtrhuje ty chvíle, které má. Je samozřejmostí, že si knihu Johnatana Troppera přečtu a až tak učiním určitě se objeví tady.

MÉ HODNOCENÍ:

7/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře