Backcountry

8. květen 2015 | 19.05 |
› 

Backcountry-e1424103325231

BACKCOUNTRY (2014)

Jenn a Alex se vydávají na výlet na Blackfoot Trail, kam Alex jako dítě chodil rád. Jenn není z výletu příliš nadšená, ale souhlasí s víkendem v lese ve kterém jak jí Alex ujišťuje nehrozí žádné nebezpečí. Opak je, ale pravdou. 

Adam MacDonald rodák z Kanady se pouští do snímku se štítkem - podle skutečné události. MacDonald je především televizní herec, který to na postu režiséra a scénáristy zkouší poprvé. 

backcountry-2014-movie

Mladý pár Alex (Jeff Roop) a Jenn (Missy Peregrym) si udělají výlet do divočiny, jsou obklopeni jen lesem, kde stanují a chystají se dojít na Blackfoot Trail, což je cílem jejich cesty. Po cestě potkají podivného mladíka Brada (Eric Balfour), který jim nahání strach, ale nenechají si zkazit výlet. Příroda je krásná, ale i ona ukrývá nebezpečí a nástrahy, které zamilovaný pár okusí na vlastní kůži. 

BACKCOUNTRY je příběh založený na skutečné události.

Backcountry je snímek na pomezí thrilleru a hororu, ale stále nesmíme zapomínat, že se jedná o film podle skutečné události. Příběh je velmi prostý bez jakýchkoliv složitostí, protože vrhá pouze dva hlavní hrdiny nebo-li výletníky do divočiny, což je vlastně celá podstata filmu, i když nudných pasáží tam je pomálo, což je vždy velký problém podobných filmů, takže bod navíc pro Backcountry

NELdRcyG4iNVPM_1_bOd Backcountry jsem toho příliš nečekala, ale nakonec film dokáže překvapit, ať už sympatickou hlavní hrdinkou či několika zajímavými zvraty. Jednání hlavních hrdinů mě v podobném žánru vždy dokáže vytočit, v tomhle případě tomu nebylo jinak, jen je horší, že někdo jako Alex skutečně existoval. Kdo by nechtěl jít do lesa s panem chytrákem, který sežral všechnu moudrost světa, všechno zná, všude byl, mapu nepotřebuje, protože lesy a stezku, kterou hledá moc dobře zná? Po celou dobu, co jsem se na snímek koukala jsem si říkala jaký je Alex idiot a upřímně s ním bych do lesa určitě jít nechtěla!!! Myslím, že neprozradím žádné tajemství, když řeknu, že v hlavní roli je tady medvídek, což ostatně každý po shlédnutí traileru zjistil. V poslední době je všude přemedvídkováno, točí se samé podobné filmy, i když v mém případě tohle byla premiéra. 

Úvod nám nastíní chytráka Alexe a jeho "mapu nepotřebuju" a pak se podíváme do krásné přírody, ale jak dobře víme i příroda není jen krásná, ale také nebezpečná. Děj má spád, dočkáme se malé vsuvky neznámého podivného průvodce, který obchází lesy, ale jinak méďa si dokáže celkem hravě poradit stejně tak hlavní hrdinka, která si prošla peklem. Jasně jsou tam takové ty klišé momenty, ale dá se to odpustit a přejít mávnutím ruky. Snímek skutečně působí hodně reálně za což může především kamera, kterou bych já klidně oželila, protože někdy to rozostřené vidění dokáže lézt na nervy. 

Jenn, budeme mít štěstí, jestli uvidíme cokoliv většího než veverku!

Co filmu rozhodně nechybí je budování atmosféry, to správné gradování a především výkon Missy Peregrym a také chuťové pohárky medvěda, protože přesně věděl, co sezřat a co ne - brum, brum a pak, že medvědi nevědí! Jestli je snímek ztrátou času? Myslím, že není, můžete mu klidně věnovat těch 90 minut, protože pohled na totálního idota Alexe, divákovi stojí za to. Je to takový ten správný řemeslný snímek, kterých dnes už tolik nevidíte, ale jako každý film i tenhle má své mouchy. 

HODNOCENÍ:

6/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře