Knižní šílenství - květen 2015

15. květen 2015 | 13.26 |

Nikdy jsem neměla v úmyslu tady příliš rozšiřovat něco jiného než filmy nebo seriály, ale v poslední době jsem filmy i seriály zanedbávala ať už kvůli tomu, že nebyl čas nebo naopak chuť, takže teď se mi to samozřejmě nahromadilo především ty seriály, ale o tom jindy. V poslední době hodně čtu, což je důvod proč tu tak často nevidíte filmy, což samozřejmě napravím, ale tenhle měsíc jsem nakupovala těch knih nějak hodně a všude možně vidíte knižní chvástačky nebo book haul a ja se tady rozhodla udělat malou rubriku Knihovna se rozrůstá. Důvod je především ten, že moje knihovna není tak velká a tak už to tady mám přeplněné a ty knihy skládám kam se dá, a pak na ně třeba zapomenu a vzpomenu si až když přerovnávám knihovnu, takže jednak je tahle rubrika pro mě a mojí děravou hlavu a samozřejmě doufám, že tady i Vy narazíte na nějakou knížku, která Vás natolik zaujme, že si jí třeba budete chtít přečíst nebo se naopak rádi pochlubíte, že jste jí četli a prozradíte, jak se Vám líbila...

books-wallpaper-books-to-read-

knižní šílenství  - květen 2015

IMG_20150514_162901

PRAZÁKON - Robin Baker

ŠKOLA DOBRA A ZLA - Soman Chainani

CINDER - Marrisa Meyer

NETOPÝR - Jo Nesbo

MIKRO - Michael Crichton a Richard Preston

SBĚRATEL OČÍ - Sebastian Fitzek

NENÍ ZAČ - Daniel Glattauer

BELLMAN & BLACK - Diane Setterfield

HARDBACKY A PAPERBACKY

   PRAZÁKON
120401Ve zkratce:

Příběh studentů a pracovníků univerzity, kteří se vydávají na expedici do Tichomoří a jsou náhle vrženi přímo do pravěku. Zůstali bez šatů, bez přístřeší a bez nadějí na záchranu. Za jakou cenu dokázali přežít?

"Prazákon je fascinujícím nahlédnutím do podstaty lidské povahy. "  (British Fantasy Society Forum)

Celkem náhodně jsem na tuhle knížku narazila a zaujala mě po přečtení anotace, která se tváří tak, že autor se vydal hledat pravdu o této skupince, tak mi to evokuje, že jde o skutečnou událost, i když samozřejmě může to být marketingový tah, nebyl by první. Nicméně přišlo mi to podobné jako 15 mínus (movies-and-tvshows.pismenkuje.cz/387-15-minus.html). Tak uvidíme, zjistím až přečtu. 

Počet stran: 400

Nakladatelství: Metafora

ŠKOLA DOBRA A ZLA

3775

Ve zkratce:

Příběh je zasazen do městečka  Gavaldon, kde se každé čtyři roky ztrácí dvě děti. Má se za to, že je unáší profesor ze Školy dobra a zla, kde se podle předurčení stávají kladnou nebo zápornou pohádkovou postavou. Hlavní hrdinkou je Sofie, ktrá se jako jediná z dětí těší až jí unesou. 

Škola dobra a zla je takovou sondou do pohádkového světa, je to čtení určené pro mladistvé, ale i když já mám už tohle období dávno za sebou, líbí se mi ten pohádkový svět, proto koukám na Once Upon a Time a na všemožných stránkách tuhle knihu poměrně vychvalují, tak jsem si řekla, že to zkusím. U nás vyšel i druhý díl pod názvem Svět bez princů, přiznávám se, že netuším jestli to bude mít dílů víc, ale počítám, že tři díly to mít určitě bude. 

Počet stran: 411

Nakladatelství : CooBoo

    CINDER

398_Cinder_titulka

Ve zkratce:

Popelka trochu jinak. Cinder má zvláštní schopnosti umí opravovat věci, roboty, vznášedla apod. Je ve svém okolí proslulá, což jí do cesty přivede prince, který si chce na svůj bál nechat opravit androida, jenže Cinder má teď jiné starosti, protože její mladší nevlastní sestra se nakazí smrtelným morem. 


Další pohádková kniha s podnázvem Měsíční kroniky. Přiznávám, že ta anotace je poměrně blážnivá, ale kniha si získala poměrně hodně čtenářů a najde se málo lidí, kteří jí nechválí, takže jsem jí dám šanci také, obzvláště, když jde o pohádku trochu jinak. 

Počet stran: 400

Nakladatelství: Egmont

   NETOPÝR

netopyr

Ve zkratce:

V Austrálii je nalezena mrtvá dívka, vše nasvědčuje tomu, že byla znásilněna a zavražděna na místo je posílán Harry Hole, který se snaží dostat z problému s alkoholem poté, co při autonehodě při které jeho vinou zemřel jeho kolega. 

Jo Nesbo, myslím, že ho zná už každý obzvlášt milovníci krimi a kupodivu já jsem se mu vyhýbala i přes svou vášeň pro skandinávské krimi a teď po skončení všech jeho deseti knih s kriminalistou Harrym mu dávám šanci, ovšem kam nacpu těch dalších děvět knížek nevím :-D


Počet stran: 408

Nakladatelství: Kniha Zlín

     MIKRO

186720_big

Ve zkratce: 

Skupina mimořádně nadaných žáků Cambridge se nechá zlákat vidinou průkopnické práce pro velkou mikrobiologickou společnost. Vydávají se do deštných pralesů na Havaj, kde mají pracovat v tajných laboratořích, jenže se stanou oběťmi technologie radikální a nespoutané síly. 

Richard Preston byl důvodem koupě této knihy, po přečtení jeho Zákeřné eboly (movies-and-tvshows.pismenkuje.cz/423-zakerna-ebola.html) jsem nemohla udělat jinak než si jí pořídit, materiály pro knihu získal Michael Crichton, který zemřel a Preston se ujal toho jí přepsat a tak si díky němu čtenáři můžou vychutnat jeho poslední knihu, která je obohacena o talent Richarda Prestona. 

Počet stran: 416

Nakladatelství: Knižní klub

SBĚRATEL OČÍ

large (2)

Ve zkratce:

Berlín se stává místem činu šílence, který vraždí malé děti. Napřed zabije matku poté unese dítě, které schová a které je následně usmrceno, předtím mu odstraní levé oko. Případ unesených dvojčat řeší policie, která od pachatele získala čas ve kterém mohou děti najít, když ne, tak děti zemřou.

Kniha Sběratel očí pro mě byla povinností, doma mám od autora jeho dvě vydané knihy Zaklínač duší (http://movies-and-tvshows.pismenkuje.cz/408-zaklinac-dusi.html) a Šílenou hru (http://movies-and-tvshows.pismenkuje.cz/422-silena-hra.html). Kniha Sběratel očí se letos dočkala volného pokračování Lovec očí. Říkala jsem to v recenzích a říkám to i tady, Sebastian Fitzek je opomíjeným autorem především u nás, jeho tvorba čítá mnoho knih, ale u nás vyšly pouze čtyři. Je to velká škoda. 

Počet stran: 392

Nakladatelství: Knižní klub

   

NENÍ ZAČ

202198_big

Ve zkratce:

Hlavní hrdina - novinář, kterému se jednoho dne ozve bývalá přítelkyně, aby jí pohlídal na pár měsíců syna, který je i jeho. Gerold tráví čas po hospodách, jeho život nemá směr, když jednou napíše článek o noclehárně pro bezdomovce, toto zařízení vzápětí získá velkou sumu peněz od neznámého dárce a tak započne série darů, díky kterým se dostává Gerold do povědomí, protože to vždy souvisí s jeho článkem. 

Daniela Glattauera jsem si zamilovala při čtení Dobrý proti severáku (movies-and-tvshows.pismenkuje.cz/391-dobry-proti-severaku.html) a Každá sedmá vlna (movies-and-tvshows.pismenkuje.cz/392-kazda-sedma-vlna.html) a tak byl nákup téhle knihy celkem logickou záležitostí.

Počet stran: 303

Nakladatelství: HOST

BELLMAN & BLACK

18243288

Ve zkratce:

Ztráta havrana není důležitá pomyslí si hlavní hrdina William, ale od té doby ho pronásleduje neštěstí, které ho přivede na hřbitov, kde se hodlá zabít, což mu vymluví pan Black, se kterým William uzavře podivnou dohodu. Díky tomu otevírá v Londýně obchod se smutečním zbožím a zdá se, že vše se obrátilo k dobrému, jenže havrani nezapomínají. 

Přiznávám, že mě na první pohled zaujala obálka, má takovou světle modrou obálku s havranem a od dob, kdy jsem četla Edgara Allana Poa, havran je můj oblíbenec, ano jakmile je tam havran vždy to bývá tajemné, strašidelné, což je přesně to, co mám ráda. 

Počet stran: 380

Nakladatelství: IKAR

E-BOOKS

kkkk

Proč dělám už květen? Protože, jak jste si mohli všimnout těch knížek je poměrně dost a už teď nevím, kdy je přečtu, takže vím s jistotou, že už si žádnou nekoupím, protože prostě nemůžu!!!

A co Vy, jak jste na tom s nákupem knih, necháte se unést v knihkupectví jako já a koupíte i něco, pro co jste tam vůbec nešli?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Knižní šílenství - květen 2015 chaostheory 15. 05. 2015 - 14:18
RE(2x): Knižní šílenství - květen 2015 movies-and-tvshows 15. 05. 2015 - 14:31
RE: Knižní šílenství - květen 2015 rebarbora®pise.cz 15. 05. 2015 - 15:45
RE(2x): Knižní šílenství - květen 2015 movies-and-tvshows 16. 05. 2015 - 23:22