Narušitelé (2015)

16. květen 2015 | 21.27 |

The-Intruders-2015

THE INTRUDERS (2015)

Otec se svou dcerou se přistěhují do nového domu, ve kterém jak se dívka dozvídá došlo k podivným událostem, kterým chce přijít na kloub. Pravda může být, ale krutá.

Kanadský snímek The Intruders u nás je snímek uveden pod názvem Narušitelé, za hororem stojí neznámé jméno - Adam Massey, tento režisr v roce 2006 představil svůj první snímek The Lobster Tale, který získal ocenění na několika festivalech, přesto u diváků se snímek příliš nezapsal. 

4T16N8rKA

Rose (Miranda Cosgrove) se přestěhuje se svým otcem (Donal Logue) do nového domu, aby unikli minulosti. Rosina matka se totiž zabila a Rose kvůli tomu musela přerušit studium a začala brát antidepresiva, s přestěhováním do nového domu sice nesouhlasí, ale nic s tím udělat nemůže. Její otec je neustále v práci a Rose zůstává v domě sama, později zjišťuje, že v domě bydlela místní dívka, která beze stopy zmizela, což se Rose nezdá a tak začíná pátrat na vlastní pěst, v domě se dějí divné věci, které vnímá jen ona. Brzy se sama Rose ocitá v ohrožení života. 

THE INTRUDERS je kapkou v hororovém moři.

Při sledování filmu Narušitelé si budete říkat a to bezpochyby, že jste podobný film už viděli, a opravdu myslím, že každý narazil na film, který je tomuhle podobný, on je jedním slovem vykradačem. Vykrádá všemožné horory či thrillery, ale nevykrádá je příliš dobře. Co se na jednu stranu nevidí často je to, že film se začíná rozjíždět vlastně po pár minutách, což se dá přiřadit k tomu dobrému čeho tenhle film dosáhl, jenže nedokáže udržet divákovu pozornost po celou stopáž, což je zásadní chyba. Dokáže divákovi a hlavní hrdince házet klacky pod nohy? Ano, do jisté míry to zvládá dobře, ale...

The-Intruders-Miranda-CosgroveKlasická zápletka, traumatizovaná dívka, která zpochybňuje dům a které nikdo nevěří ani vlastní otec, protože bere prášky. Jedná se o horor, ale myslím, že na to v průběhu filmu tvůrci zapomněli, atmosféra tam v podstatě není žádná až na několik málo (hodně málo) vyjímek. Tvůrci mají jistou myšlenku, která se dle mého názoru příliš nepovedla, protože i když motají divákovi hlavu nebo se o to alespoň pokouší, tak diváka to závěrečné odhalení v průběhu sledování přestane zajímat, což by se stávat nemělo. 

Naštěstí je tu hlavní hrdinka, která je velmi sympatická a tak nemáte potřebu mačkat šipky na přetáčení. Miranda Cosgrove je pro mě naprosto neznámou tváří, ale musím říct, že bych jí raději viděla v něčem kvalitnějším, to samozřejmě souvisí i s Donalem Loguem kvůli kterému jsem si film pouštěla, i když se tam příliš často neobjevoval. Další výhodou bych viděla mladého Austina Butlera, kterého budou znát příznivci seriálu The Carrie Diaries, pro mě to byl film plný hereckých objevů, ale co si budeme povídat na Austina Butlera se dobře kouká a v kombinaci s hlavní hrdinkou tvořili dokonalé duo kvůli kterému jsem se rozhodla film dokoukat. 

Něco v domě se mě snaží upozornit. Opravdu tady něco je!

Narušitelé se zpočátku tváří vcelku zajímavě ovšem postupem času divákovi dojde, že jde o zcela zaměnitelný snímek, který nemá kromě sympatických hrdinů co nabídnout.  Vykrádá kdejakou myšlenku z kdejakého filmu a tak mu chybí originalita, nápad. Film postrádal atmosféru, která je v hororovém žánru klíčová. Přesto, vybavím si daleko horší horory. 

HODNOCENÍ:

4/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Narušitelé (2015) mixx®pise.cz 05. 06. 2015 - 16:17
RE(2x): Narušitelé (2015) movies-and-tvshows 05. 06. 2015 - 19:46