Clown (2014)

22. květen 2015 | 22.55 |

Eli-Roths-Clown

CLOWN (2014)

Smůla přivede realitního makléře Kenta ke kostýmu, který se nedá jen tak sundat, což není jeho jediným problémem. S klauny bývá zábava, ale jen chvilku.

Bostonský rodák Eli Roth odjakživa miluje horory, což dokazuje s každým svým novým filmem, ať už je sám režisérem, scénáristou či producentem. Mezi jeho filmy patří Cabin Fever, Hostel atd. Eli Roth ovšem není zdaleka jen filmovým tvůrcem, protože ve filmovém průmyslu si střihl několik rolí především v hororových filmech a ve snímku Clown, tomu není jinak.

R5Ob9AQ

Realitní makléř Kent (Andy Powers) jde pozdě na oslavu svého syna, když mu zavolá Meg - jeho manželka (Laura Allen), že klaun objednaný na oslavu nedorazí, Kent proto prohledá dům, který se chystá prodat a najde v truhle oblek klaunu, který si oblékne a vyráží domů pobavit děti. Když si chce klaunský oblek večer sundat zjišťuje, že to nejde, proto začne hledat příbuzné majitele domů. Nalezne bratra zesnulého pana Karlssona (Peter Stormare), který mu vypráví o historii klaunů a především to, že se Kent začíná měnit v nebezpečného zabijáka dětí.

Snímek CLOWN patří mezi to nejlepší, co se v roce 2014 v hororovém žánru objevilo.

Název snímku je myslím dost výstižní a tak není nutné, nic moc popisovat. Jestli se klaunům vyhýbáte, protože Vás snad děsí, tak byste měli zbystřit a buď si film pustit, protože Vás klauni děsí stejně jako mě a u hororu se přece jen chcete bát nebo spíš by se divák bát měl a nebo se filmu vyhnete obloukem a raději si pustíte něco jiného. Pojďme se Klaunovi podívat na zoubek.

clown-4

Eli Roth a jeho Hostel se u českých fanoušků příliš velkého úspěchu nedočkal, přesto jinde na to mají jiný názor a ač já nejsem velký příznivcem filmů jako je Hostel, Klaunovi jsem šanci dát musela. Snímek se zpočátku může zdát jako tuctová záležitost, ale není tomu tak. Obyčejný klaunský oblek, který tak obyčejný není, protože dělá z jeho nositele vraždící bestii, nečekejte žádného veselého klauna, který Vám na potkání udělá z balónků pejska, protože z tohohle klauna jde opravdu strach a potkat byste ho rozhodně nechtěli. Proměna člověka v totální bestii byla prostě dokonalá, každičká změna chování a i ta fyzická proměna byla prostě špičková. Herci a především hlavní představitel předvádí, co v něm je a mě se to líbilo. Je to hnusné, je to odporné a má to v sobě i něco hlubšího, což pochopíte až když film uvidíte.

Ten nápad, který je sice naprosto průměrný, přesto si nevzpomínám, že bych podobného vraždícího klauna viděla, tedy až na TO, což je výtvorem Stephena Kinga a od té doby nic, ano setkala jsem se z řadou filmových klaunů, ale ani jeden z nich nedokázal, to co právě tenhle Clown z produkce Rotha. A opravdu mě mrzí, že v té atmosféře a tom rozkladu samotného člověka v monstrum se našlo několik hluchých míst, kdy se tam nic neděje divák se v tom ničem plácá jako hrdinové filmu. Budu se opakovat, ale opět musím říct, že z filmu se dalo dostat daleko víc, nemyslím tím větší jatka, ale čím víc se blížíte ke konci, kde se objevuje to morální dilema, které bylo hrozně zjednodušené a odfláknuté, což je další z věcí, která mě na filmu mrzela. Maska klauna opravdu neměla chybu a hledat na samotné postavě chyby prostě nejde a ani to dělat nechci, protože hlavní anti-hrdina byl to nejlepší z celého filmu, vždyť se podívejte na ten poster, přesně vystihuje co má, i když jak jsem se dočetla v Itálii mé nadšení nesdíleli, protože samotný plakát zakázali a byl nahrazen jiným, který není tak nápadný a především není tak krvavý.

Původní klaun nebyl vůbec vtipný. Mnoho lidí neví, jaký je skutečný původ postavy, které říkáme klaun. Žili v horách s bílou kůží a nosem červeným z nachlazení. 

Sečteno a podtrženo Clown není špatným filmem. Dokáže vyděsit bez jakýchkoliv potíží, když na to přijde, tak má i dobrou atmosféru a staví na jediné postavě, která s přehledem dokáže utáhnout celý film, ano najde se tam několik těch chybiček na kterých chtělo zapracovat to nepopírám, ale přesto je to nejlepší horor za posledních pár let, co jsem mohla vidět. A řekněme si to upřímně, hororový žánr upadá, točí je jeden brak za druhým a ač se Clown může zdát nenápadným snímkem není tomu tak. Každý hororový fanoušek by si neměl nechat Clowna ujít!!!

HODNOCENÍ

8/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře