The Rewrite (2014)

27. květen 2015 | 16.59 |

The-Rewrite-Movie-Images

THE REWRITE (2014)

Keith Michaels je scénárista, který získal Oscara, jenže to bývalo teď po něm ani pes neštěkne a tak, když mu jeho agentka sežene místo učitele na univerzitě, rozhodne se opustit slunné L.A. a vydává se do bohem zapomenutého deštivého zapadákova.

Režisér Marc Lawrence v roce 2002 debutoval se svou romantickou komedii Láska s výstrahou (Two Weeks Notice), kde poprvé spolupracoval s Hugh Grantem a od té doby hraje Grant ve všech jeho filmech - Hudbu složil slova napsal (Music and Lyrics), Morganovi (Did You Hear About the Morgans?) včetně The Rewrite.

o-HUGH-GRANT-facebook

Keith Michaels (Hugh Grant) býval uznávaným scénáristou, jeho scénář Paradise Misplaced získal i Oscara, jenže Keith už není nejmladší a přesto, že ve své kariéře stihl napsat scénářů několik, žádný z nich se nevyrovná Paradise Misplaced. Keith je zoufalý je bez práce a když mu jeho agentka nabídne práci profesora tvůrčího psaní scénářů v zapadákově jménem Binghamton, přijímá nabídku i když mu učitelé přijdou směšní. Otrávený a znechucený, prostořeký scénárista si dokáže udělat řadu přátel, ale i nepřátel. 

THE REWRITE je příjemnou romantickou komedií ve které se jen kecá...

Romantické komedie si vždycky najdou své diváky a v tomhle případě tomu nebude jinak, vezměte sympaťáka Hugh Granta dejte mu roli znechuceného scénáristy a máte vystaráno, jestli ho pošlete do pouště nebo do školy coby učitele není podstatné, protože tam je tam Grant, který funguje vždy... the-rewrite

Hlavní dějová linka není příliš důležitá, prostě jako v každé romantické komedii jde vždy o to samé, i když The Rewrite se snaží jít trochu do hloubky především za pomocí žvástů. Základní ingrediencí filmu je již zmiňovaný Hugh Grant, který už nám sice zestárl, ale jeho smysl pro humor a výběr rolí je stále stejný, protože i do role lehce nevrlého a protivného scénáristy dokáže vnést své osobní kouzlo a díky tomu si ho musíte zamilovat, což ukázal jako nesmělý William v Notting Hillu nebo v roli sprostého Daniela Cleaver v Deníku Bridget Jones či v jeho mnoha dalších rolích.

Snímek není originální, má od originality dost daleko, ale přesto dokáže překvapit především v tom, že od něj divák nic moc nečeká v tom je krása filmu, ano zápletka je dost průhledná a toho konce je škoda. Další věcí, kterou se může film pochlubit je celá řada výborných scén ať už je to konverzování o Jane Austenové za což ho mnohé milovnice Austenové jistě nenávidí nebo snad další eskapády především hlavního hrdiny. Hledat v příběhu další zajímavé postavy se tak úplně nepodaří protože tu jasně exceluje Keith.

"Když přijde na psaní, není žádných pravidel. Až na to být upřímní v příběhu, který vyprávíte. "

Když to vezmu kolem a kolem, tak The Rewrite není špatným filmem, do takového označení má hodně daleko, protože on tak nějak dokáže zapůsobit i když se to ze začátku nemusí vůbec zdát. Osudy hlavních hrdinů jsou uvěřitelné, což dokážu ocenit asi nejvíc, ano místy je to přitažené za vlasy, ale to už prostě k romantickým komediím neodmyslitelně patří. Sympatický příběh ze scénáristického světa, který nám byl představen jen velmi okrajově, což je na jednu stranu docela škoda, protože když si vzpomenu na Hudbu složil, slova napsal, tak tam divák pronikl do hudebního průmyslu daleko víc. Příjemná podívaná, která dokáže zpříjemnit náladu, ale i přesto tam bylo co zlepšovat.

HODNOCENÍ:

7/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře