Wayward Pines

4. červen 2015 | 15.43 |

Televizní sezóna skončila, to ovšem neznamená, že se není na co koukat, americké televize nezahálejí a servírují divákům další a další seriály, které jsou v jarní a letní seriálové sezóně. Než tu vypisovat seznam horkých novinek rozhodla jsem se na některý seriál trochu posvítit a první očekávanou novinkou tohoto roku je Wayward Pines, která patří do té jarní sezóny (malinko jsem se opozdila)

WWP_FIRST_LOOK_2500_1280x720_2

Wayward Pines

Stanice: FOX

Premiéra: 14. května 2015

Žánr: mysteriózní / thriller

O čem to je? 

Příběhem provází agent tajné služby Ethan Burke, který hledá své dva ztracené kolegy. Po cestě dojde k nehodě a Ethan se ocitá v nemocnici v městečku Wayward Pines. Na první pohled se zdá městečko idilické, ale opak je pravdou, Ethan zjišťuje že s místními není něco v pořádku - nechtějí ho pustit z nemocnice ani zavolat své rodině. Doktor, zdravotní sestra a i šerif se chovají obzvláště divně. Po nalezení mrtvého těla v jednom domě se vydává za šerifem, který nemá nejmenší chuť řešit rozkládající se mrtvolu. Ethan je čím dál tím víc zmatenější přesto je mu jasné, že tohle městečko není tak úplně normální a co víc, nemůže z něj odejít. 

Na koho se můžete těšit?

Mezi hlavní tváře patří Matt Dillon, Carla Gugino, Shannyn Sossamon, Terrence Howard či Julliet Lewis. 

WAYBB_43_M5

Další podrobnosti:

Seriál vznil na základě knižní stejnojmenné předlohy od Blaka Crouche, který se sám na seriálu podílí. Jedná se o minisérii i když to neznamená, že se seriál neprodlouží. Samotný seriál je přirovnáván k Městečku Twin Peaks což autoři dokazují mnoha podobnými aspekty např. samotná fotka silnice s cedulí. Seriál tedy bude mít jistých 10 epizod. 

Verdkt:

První epizoda seriálu má jednoznačně sílu, dokáže diváka vtáhnout do děje a nabízí řadu otázek na které předpokládám dostaneme odpovědi. Kouzlo seriálu je v tom, že nevíte co od něj čekat, tedy pokud jste nečetli knihu. Městečko je zahalené tajemstvím, každá minuta divákovi chystá překvapení, protože nevíte co se bude dít dál a tohle já mám na seriálech či filmech ráda. Mám za sebou tři epizody a upřímně jsem z toho docela mimo, v dobrém slova smyslu. Taže co můžete od seriálu čekat? Těžko říct, nicméně nabídne toho v 45 minutách hrozně moc až jsem se nestačila divit, je to tajemné, divné, ujeté a stejně tak samotné postavy. V tomto případě herecké obsazení jde ruku v ruce s příběhem, protože lepší obsazení bychom si ani nemohli přát. Nechci tady spekulovat o obnovení nebo zrušení, ale jsem spíš pro, aby seriál skončil 10 epizodami, protože podobné seriály ztrácejí v průběhu obnovování sílu a pak už to není ono a myslím, že by byla škoda si pamatovat Wayward Pines jako ten seriál, který nevěděl kdy má skončit. 

Takže já říkám pokud máte rádi temné seriály, které dokáží vyrazit dech svou originalitou, tak je Wayward Pines právě pro Vás. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře