The Whispers

5. červen 2015 | 21.22 |

Tento týden se s letními novinkami roztrhl pytel, hned na začátku měsíce vypustila stanice ABC svůj nový seriál The Whisper. Tak se na něj pojďme podívat.


the-whispers

The Whispers

Stanice: ABC

Premiéra: 1. června 2015

Žánr: krimi / mysteriózní

O čem to je?

To, že děti v určitém věku promlouvají se svým imaginárním přítelem není nic divného, rodiče dětí imaginární kamarády příliš neřeší, jenže v tomhle případě by měli. Imaginární kamarád Drill děti většinou manipuluje k tzv. hře, která zahrnuje zranění či usmrcení rodičů či někoho jiného, což na scénu přivádí agentku FBI Claire Bennigen, která se vrací z dovolené poté, co jí zahynul manžel. Claire dostane na starost promluvit si s holčičkou, která je vyslýchána kvůli podezření z útoku na svou matku. Claire se tak dozvídá o tajemném kamarádovi Drillovi, kterého není dobré brát na lehkou váhu. O mnoho kilometrů dál v Sahaře je nalezen podivný úkaz spolu s troskami letadla, na místo je povolán tajný agent Wese Lawrence, který musí přijít na to, kam zmizel pilot a hlavně, co má to všechno znamenat.

Na koho se můžete těšit?

Ostřílení seriálový fanoušci mějte se na pozoru, protože tohle je obsazení! Hlavní roli agentky Claire hraje Lily Rabe, která si zahrála v několika řadách seriálu Ryana Murpyho, American Horror Story.  Druhým agentem je Wes Lawrence v podání Barryho Sloana, kterého příznivci seriálu Revenge znají jako Aidena. Manželka Wese, Lena kterou hraje Kristen Connolly je známá ze seriálu House of Cards. A mnohé potěší i účast Jesse ze seriálu Gilmorova děvčata, Milo Ventimiglia.

whispers15

Další podrobnosti:

Seriál byl natočen na motivy povídky Hodina H od amerického spisovatele Raye Bradburyho. Produkce se ujal sám Steven Spielberg. Jedním z režisérů je Charles Besson, který režíroval několik dílů různých seriálů (Revolution, Fringe, The Mentalist, Supernatural) apod.

Verdikt 

Pokud jste si nevšimli, tak mě samotnou nalákal seriál především kvůli hercům, protože všichni jmenovaní jsou mými oblíbenci, což byl první důvod, proč jsem seriálu dala šanci. A teď to hodnocení, jedná se o mysteriózní seriál, který si dělá prostor pro sci-fi. The Whispers toho divákům v pilotní epizodě odhalili mnoho, především opět pokládají otázky na které divákům budou dávat postupně odpovědi, v tomto žánru se to musí přece jen odhalovat pomalu, což vůbec neznamená, že se budete nudit, přinejmenším ne v prvním díle, ale myslím, že nuda v tomhle seriálu opravdu nehrozí.

Pilotní epizoda ukázala, že nepůjde pouze o mysteriózní seriál, ale že se můžeme těšit na nějaký ten milostní trojúhelník (zřejmě pomocí flashbacků) a samozřejmě rodinná dramata a tvůrci si určitě schovávají nějaké ta esa v rukávu, tak těžko soudit. Nicméně přiznávám, že od mého oblíbeného seriálu Lost (Ztraceni) jsem dlouho neviděla seriál, který by mi ho připomínal, v tomhle případě tu cítím přítomnost Lostů, jen tak nějak okrajově. Nenajdete tu žádný černý kouř, tady je Drill, který jak se zdá toho umí mnohem víc než černý kouř. Žádné The Others, jen Drill. Pilotní díl tedy ukázal, že se máme na co těšit. Herecky si opravdu nemám nač stěžovat, Lily Rabe zatím dostala nejvíc prostoru, ale věřím, že slovo dostanou i ostatní herci až přijde jejich chvíle. Už teď se těším na druhou epizodu.  

U minulého seriálu (Wayward Pines) jsem nepřidávala hodnocení v procentech, protože jsem v té době viděla již tři odvysílané epizody, ale zde ho přidám, protože hodnotím samotný pilotní díl.

           Hodnocení pilotní epizody:           

85%

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: The Whispers cesta do nitra 05. 06. 2015 - 23:22
RE(2x): The Whispers movies-and-tvshows 07. 06. 2015 - 21:54