Aquarius

6. červen 2015 | 22.12 |

Pojďme si posvítit na jarní seriál Aguarius, který odvysílal zatím své čtyři epizody. Jedná se o krimi seriál, který nás zavede do 60. let, kdy se zrodilo monstrum jménem Charles Manson. 

Aquarius Promo Poster

Aquarius

Stanice: NBC

Premiéra: 28. května 2015

Žánr: krimi / drama

O čem to je?

Amerika a šedesátá léta, vládne hippies, drogy a prezident Kennedy.

Detektiv Sam Hodiak obdrží hovor od své bývalé přítelkyně, jede na místo, kde se dozvídá, že její dcera Emma zmizela, Hodiak se tedy pouští do vyšetřování do kterého se zapujeje i mladý policista v přestrojení Brian Shafe. Dostávají se tak na stopu jistému Charliemu, kterého obdivují všechny ženy a se kterým je právě i Emma. Charles Manson v té době má za sebou už bohatou kriminální minulost, kterou se chystá rozšiřovat. Charles se chystá rozšiřovat svůj kult o další ovlivnitelné mladé ženy, které pro něj udělají cokoliv a Emma je jeho další vyvolenou. 

Na koho se můžete těšit?

Kromě hlavního vyšetřovatele v podání Davida Duchovnyho se příznivci The Vampire Diaries (Upíří deníky) či spin-offu The Originals mohou těšit na Claire Holt. V roli Charlese Mansona se představí hvězda seriálu Game of Thrones (Hra o trůny), Gethin Anthony nebo herec Grey Damon, kterého můžete znát ze seriálu Star-Crossed, Twisted. 

NUP_166196_2341-720x405

Další podrobnosti:

První série Aquariusu bude mít třináct epizod. Stanice NBC se evidentně rozhodla jít ve stopách Netflixu, protože po odvysílání pilotu na svůj web přidala všechny díly seriálu. Tvůrce seriálu je John McNamara, který natočil celou řadu seriálů. Dějovou linku má naplánovanou na šest sezón, tak se uvidí, zda seriál přežije a stanice nezapláče kvůli tomu, že seriál vypustila na internet i přesto, že každý týden vysílá jeden díl. 

Verdikt: 

Já osobně jsem se na Aquariuse těšila ze dvou důvodů, tím prvním byla účast Davida Duchovnyho v seriálu a druhým důvodem byl fakt, že se seriál točí okolo jednoho z nejznámějších sériových vrahů. Musím říct, že pilotní epizoda na mě dost zapůsobila, jednak to vypadá, že jste se skutečně ocitli v 60. letech v době lásky a drog, tuhle atmosféru dokonale doplňuje dobová hudba, která se Vám dostane pod kůži stejně jako ženám Charles Manson. Nejvýraznější postavou je samozřejmě Charles Manson, což asi nikoho nemůže překvapit, když jde o seriál, který se točí okolo něj, ale mluvím spíš o tom hereckém ztvárnění, protože už po pouhé jedné epizodě si mě Gethin Anthony dokázal podmanit a opravdu ukazuje, že si roli Mansona zasloužil. Dějová linka je celkem jasná, tedy pro ty z nás, kteří kauzu Charlese Mansona znají i když i pro ty kdo nevědí o co jde, získali dobrou představu o co v seriálu půjde. 

Já byla s pilotním dílem spokojená, věřím že ve třinácti dílech se další postavy budou dál rozvíjet a snad se dočkáme i obnovení, protože příběh Charlese Mansona zaslouží pozornost, proto dost dobře nechápu, proč se stanice NBC rozhodla odvysílat všechny epizody na internetu, když seriál stejně vysílají, tím pádem se připraví o diváky, tutíž seriál bude mít nízky rating a tím pádem to s ním půjde s kopce a budou ho muset ukončit bez obnovení. Chápu, že televize zkouší nové věci, ale v případě krimi seriálu, který by měl překvapovat a dohnat diváky k tomu, aby usedali k obrazovkám týden, co týden mi to přijde jako dost špatný tah. 

Dělat nějaké závěry je samozřejmě nesmyslné, přesto já seriál rozhodně dokoukám a už teď doufám, že se dočkám další řady navíc pokud znáte mladého herce Greye Damona, tak víte, že v každý seriál ve kterém hraje stihne nehezký konec, tedy zrušení. Já doufám, že u Aquariuse se to konečně změní. 

Hodnocení pilotní epizody: 90%

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře