Stitchers

7. červen 2015 | 18.04 |

Další letní novinkou je Stitchers americké stanice ABC Family.

Stanice ABC Family se rozhodla jít trošku jinou cestou a své mladistvé seriály doplní sci-fi kriminálka.

stitcherspostop-700x400

Stitchers

Stanice: ABC Family

Premiéra: 2. června 2015

Žánr: krimi/ mysteriózní / sci-fi

O čem to je?

Kirsten je mladá dívka, která mnoho přátel nemá za což může především její chování, kvůli kterému musí přerušit studium. Vyhledá jí tajná agentka, která chce Kirsten přijmout do svého týmu, aby pracovala s myšlenkami nedávno zemřelých. Jejich vzpomínky dopomůžou jak k odhalení vrahů, ale i předejdou možné národní bezpečnosti či jinému ohrožení. 

Na koho se můžete těšit?

Stanice ABC Family je známá tím, že do svých seriálů obsazuje neznámé tváře v tomto případě tomu není jinak, přesto jistě některé tváře ostřílení seriálový diváci budou znát.  V doli Kirsten byla obsazená mladá blondýnka Emma Ishta, kterou diváci mohli vidět v seriálu Power či filmu I Smile Back. Role vrchního laboratorního krále Camerona byl zvolen Kyle Harris, který si zahrál v The Carrie Diaries. 

first-stitchers-cast-pic-abc-f

  

Další podrobnosti:

Zahraniční média od stanice získali dva první díly k recenzím a všichni se shodují na tom, že pilotní díl nenabízel tolik, co druhý díl s názvem Friends in Low Places, údajně epizoda vysvětluje některé nejasnosti, které divákům tvůrci připravili v pilotní epizodě. Seriál se zásadně vymyká klasickým seriálům stanice ABC Family.

Verdikt:

Sci-fi žánr nepatří k mým oblíbeným přesto jsem mu dala šanci díky zajímavému postera a traileru a také proto, že seriál je z produkce stanice ABC Family, která podobné seriály netočí. Pilotní díl toho divákům příliš mnoho neukázal, což je zásadní problém, hlavní hrdinka je dosti nesympatická mladá žena, ale to bych ani neřešila, protože to má svůj důvod a postupně se nepochybně bude její povaha měnit za což může samotná zápletka příběhu. Tohle téma (napíchnutí se do mozku jiného) je dost oblíbené téma ať už v seriálovém nebo filmovém světě, takže věřím, že si seriál své příznivce jistě najde. Začátek působil docela zajímavě, ale nakonec to působilo, tak nějak lacině. Postava neurovědce Camerona mi dost připomíná Hodginse ze seriálu Bones (Sběratelé kostí), i když tenhle dokáže okouzlit mnohem víc, než Jack Hodgins. Jak jsem již říkala postava Kirsten je nesympatická, což má svůj důvod a postupem času nám jistě pookřeje a střihne si tam nějaký ten románek. Seriál Stitchers ze začátku působil jako obyčejná kriminálka s kapkou sci-fi, ale v závěru to vypadá, že to bude mít daleko složitější zápletku. 

Pilotní epizoda mě příliš nezaujala, byla taková nemastná, neslaná a hodně průměrná a myslím, že seriál velkou šanci na přežití nemá, tedy pokud se bude pohybovat v začarovaném kruhu průměrnosti, přesto druhý díl očíhnu za což může postava Camerona a také fakt, že druhá epizoda by měla být údajně lepší. Co musím pochválit je ta nesourodá dvojka Kirsten & Cameron, to jejich kočkování musí pobavit každého. Tak uvidíme, jak to ze seriálem dopadne.

Hodnocení pilotní epizody: 55%

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře