UnReal

8. červen 2015 | 00.16 |

Je třeba rozšířit watchlisty o nové seriály? Co třeba seriál, který diváky zavede do zákulisí reality show, která zprostředkovává vztahy lidem.

Amerika miluje reality show a co seriál, který ukazuje, jak to ve skutečnosti funguje v podobných reality show, bude mít šanci na přežití?

unreal

UnREAL

Stanice: Lifetime

Premiéra: 1. června 2015

Žánr: komedie/ romantický

O co půjde?

Dostáváme se do centra dění reality show, která nabízí jednoho mladého, pohledného, bohatého muže o kterého bude bojovat několik žen. Klasická seznamovací reality show, která diváky zavede do zákulisí. Tvůrci pořadu se snaží zaujmout největší počet diváků a tak soutěžícím připravují peklo v podobě manipulace a intrik a tím docílí toho, že si soutěžící vjíždějí do vlasů a dohadují se. Intriky a manipulaci soutěžícími má na starosti Rachel, která se sama potýká s osobními problémy, právě kvůli své práci, která jí nijak nenaplňuje. 

Na koho se můžete těšit?

V roli hlavní mrchy Rachel se objeví Shiri Appleby, kterou můžete znát jako Liz ze seriálu Roswell. Muž o kterého budou ženy bojovat je britský krasavec Freddie Stroma. Drsnou šéfku ztvárnila Constance Zimmer, kterou můžete znát ze seriálu House of Cards.

unreal

Další podrobnosti:

Pilotní epizoda seriálu UnREAL byla objednaná již v roce 2013 a byla inspirována jedním nezávislým filmem. V únoru si televize objednala 10 epizod, které se teď divákům dostávají každý týden v pondělí. V roli producentky se měla původně objevit herečka Megyn Price, která byla následně nahrazena Constance Zimmer. 

Verdikt:

Na UnREAL jsem narazila celkem náhodou a ta myšlenka seriálu mě samozřejmě nalákala. Já sama na reality show nekoukám právě z toho důvodu, že je všechno předem připravené, aby to diváky ohromilo či znechutilo a o nic jiného tam najde. UnREAL je dokonalou ukázkou reality show které v Americe patří mezi jedny z nejsledovanějších pořadů jako je The Bachelor. Pilotní epizoda lehce nastínila, co od seriálu můžeme těšit a už jen samotný trailer na seriál ukazuje, že intrikaření můžeme očekávat ve velké míře. V podstatě hlavní hrdinkou, která nesoutěží je právě Rachel, která to tam rozmíchává a přilévá olej do ohně, která sama řeší nějaké osobní problémy, které se samozřejmě v seriálu budou prosakovat do samotné soutěže, alespoň to očekávám. Pilotní díl měl trošku přitlačit a byla by to paráda, soudě podle traileru se máme na co těšit, ale pilotní díl by měl přece jen diváky nalákat podstatně víc. 

Co se týče herců, tak i když Shirri Appleby moc nemusím tak v téhle roli se mi zatím líbí, stejně tak Freddie Stroma, kterého bych díky jeho přízvuku mohla poslouchat od ráda do večera a samozřejmě výraznou postavou je i producentka Quinn v podání Constance, tak se do té role hodí asi ze všech nejvíc a rozhodně se těším na to, co dál soutěžícím připraví. Musím podotknout, že ta myšlenka seriálu je výborná a po dlouhé době je to nějaká změna. 

Pilotní díl měl být lepší, ale bohužel nebyl, zásadní problémy jsem tam neobjevila, ale samozřejmě nejedná se o nic převratného, tak snad další díly budou lepší a jak to vidím ze seriálem do budoucnosti? Tohle je seriál dělaný jen na jednu řadu, upřímně si nedovedu představit, že by to mělo pokračovat dál. Rating pilotu byl hodně slabý, což neznamená, že to ze seriálem půjde do kopru, ale i tak přesto doufám, že těch 10 epizod přežije ve zdraví, i když to stoprocentní není. 

Hodnocení pilotní epizody: 60%

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře