Sense8

14. červen 2015 | 16.26 |

Další sci-fi nářež, který by se mohl vyjímat na vašem watchlistu nebo ne!

sense8 (1)

Sense8

Stanice: Netflix

Premiéra: 5. června 2015

Žánr: akční / sci-fi / drama

O čem to je?

Osm cizích lidí, kteří žijí v odlišných světech, žijou jiné životy v různých kulturách, přece jen je něco spojuje. Náhlá smrt jedné ženy, která se všem osmi lidem zjeví je předzvěst něčeho mnohem většího. Jejich propojení je emocnionální i mentální. Jsou tu dva muži jeden, ten co jim chce pomoct a ten druhý se jich chce naopak zbavit. 

Na koho se můžete těšit?

Netflix sází na neprofláknuté tváře, tedy až na několik málo výjimek jako je hvězda seriálu Lost (Ztraceni) Naveen Andrews či Brian J. Smith nebo německý herec Max Riemelt.

21238783

Další podrobnosti:

Jedná se o seriál stanice Netflix, tak jsou k dispozici všechny díly najednou, což my seriálový fanoušci dokážeme pořádně ocenit. První řada má 12 epizod. Za seriálem stojí sourozenci Wachovští, kteří mají na svědomí trilogii Matrixu, Atlas mraků a nejnovější Jupiter vychází. 

Verdikt:

Já se přiznám v úvodu, že seriály sci-fi seriály nejsou zrovna mé oblíbené, přesto Sense8 mě zaujalo svým trailerem a řekla jsem si, že tohle musím vidět. Pilotní epizoda má něco přes hodinu a ta hodina rozhodně stojí za to!! V pilotním díle proletíme svět a setkáme se s osmi různými lidmi, které něco spojuje a tím je smrt jedné ženy, která jako by svou smrtí zapříčinila, že tyhle lidé začnou cítit, to co nikdy, dostávají se na různá místa. Musím říct, že i přesto, že se v seriálu skáče z jednoho místa na druhé, diváka to vůbec nemate a dokonale se orientuje. Stejně tak je divákovi jasné, že v úvodu se setkáváme se záporným i kladným hrdinou, kteří budou představeni v dalších dílech stejně jako další rozvíjení postav. Pilotní epizoda toho moc neprozradila, což je celkem logické a pochopitelné, ale mě hřeje u srdce, že může shlédnout seriál celý najednou. Seriál, který se dokáže odlišit a i když nechci spekulovat myslím, že se svého prodloužení, tedy druhé řady s největší pravděpodobností dočká....no uvidíme.

Sense8 je pro mě velkým překvapením a z těch nových seriálů, které jsem dosud viděla (a které můžete najít i tady) je rozhodně nejlepší. Potenciál to má opravdu velký a co jsem koukala na hodnocení, tak si seriál stojí víc jak dobře. Netflix skutečně umí a dokazuje to už docela dlouho a očekávám, že bude své seriály dál rozšiřovat. 

Takže pokud máte rádi tenhle žánr, tak neváhejte a dejte Sense8 šanci, protože seriál si jí bezpochyb zaslouží.

Hodnocení pilotní epizody: 95%

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře