Rick Riordan - Moře nestvůr

10. červen 2015 | 11.51 |
› 

Knižní série - PERCY JACKSON

FotorCreatedjjjjjjjjjjjjjjjjjj

#2 MOŘE NESTVŮR

large (3)

Anotace:

Percy Jackson si už zvykl, že není jen tak obyčejný kluk z New Yorku - jako syn boha moří Poseidona patří do dvou světů, lidského a mytologického, kde se to hemží záludnými a krvelačními nestvůrami. Po nečekaně klidném školním roce se poslední den před prázdninami se na Percyho sesype celá lavina problémů - hodina tělocviku se promění ve vybíjenou s lidožravými obry, kamarád Grover se dostane do problémů a Táboru Polokrevných hrozí zničení. A tak se Percy a jeho přátelé vydávají na další nebezpečnou výpravu. 

Percy ukončil školní rok, vše se zdálo naprosto v pořádku, až když se jeho jediný kamarád na škole Tyson dostal do problému, Percy se rozhodl pomoct, tak jako správný hrdina. Jak se ukáže za útokem na Tysona stojí mytologické stvůry, které se snaží Percyho zabít. Jediné útočistě, tak se stvůry nedostanou je tábor Polokrevných, kam Percy svého kamaráda Tysona vezme. Tábor je v ohrožení stejně jako jeho kamarád - satyr Grover, který se Percymu zjevil ve snu. Percy společně s Annabeth a Tysonem se vydávají na nebezpečnou cestu, která má dva cíle - záchranu Grovera a získat zlaté rouno, které má zachránit tábor Polokrevných. 

3f7c62a12c6611160088a5de9eb4ea

Druhé pokračování série Percyho Jacksona začíná, tam kde předchozí díly skončil. Rick Riordan čtenářům připravuje nová dobrodružství a stejně tak si posvítí na nové nestvůry. Opět stejně jako v prvním díle píše Rick Riordan velmi čtivě, což by asi nemělo být zase tak velké překvapení. Již u Zloděje blesku jsem říkala, že jde o četbu pro mladší čtenáře a co se týče Moře nestvůr, tady to platí dvojnásob, vyznívá to až moc děcky, což nebyl problém předchozího dílu. 

Příběh je obohacen o jednu postavu, se kterou se s největší pravděpodobností budeme setkávat i dále, jde o bratra Percyho, Tysona. Tyson je sympatická, naivní, jednoduchá bytost, která se dokázala adaptovat do mytologického prostředí a co víc, do toho úzkého kroužku přátelství mezi Annabeth, Percym a Groverem se hodí. Tyson ovšem nebyl jedinou postavou, která dostala mnohem větší prostor, protože jsme mohli o něco víc poznat i Luka a samozřejmě i Clarisse a v dalších dílech, jak značí konec knihy se můžeme těšit i na Thalii. 

Nejvíc mě v téhle knize zaujal Hermés, který se za pomoci své hole z hadů dokázal postarat o tu vtipnou část, které v téhle knize moc nebylo, což bylo docela zklamání a proto doufám, že se s ním setkáme v dalších dílech. 

Moře nestvůr jako film

CC0220_cmp_v2387

V roce 2013 byl natočen druhý film Percyho Jacksona, Moře nestvůr. Režie se tentokrát ujal americký režisér Thor Freudenthal, který pracuje na seriálu Arrow či na spin-offu seriálu Arrow, Flash. 

Když srovnávám knihu a film nestává se často, že bych měla raději film, ale co se týče Moře nestvůr tomu tak opravdu je.

Celkové hodnocení knihy:

Druhé pokračování Percyho Jacksona, Moře nestvůr shledávám jako velmi průměrné čtení (pro dospělého člověka). Na můj vkus byla kniha hrozně roztahaná, na začátku se skoro nic nedělo a trvalo poměrně dlouho než se čtenář dočkal nějaké té akce. Je pravda, že jsem film viděla dřív než jsem začala číst knihu, ale to samé jsem měla u prvního dílu a nebyla jsem takhle zklamaná během čtení. Moře nestvůr prostě jednoznačně působí dětinsky, což mě docela překvapilo a samozřejmě ne příjemně. Moře nestvůr je pro mě jednoznačným zklamáním. 

Hodnocení: 3/5

www.databazeknih.cz/knihy/percy-jackson-more-nestvur-31011

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře