Nightlight (2015)

20. červen 2015 | 13.58 |

nightlight-banner

NIGHTLIGHT (2015)

Skupina mladých lidí se vydává do lesa jménem Covington, kde údajně straší, což mládež přivádí do lesů ve kterých hrají nejrůznější hry v domnění, že se jim nemůže nic stát, protože duchové neexistují a všechno jsou jen hloupé povídačky. Netuší jak moc se mýlí.

Dvojice Scott Beck a Brian Woods je pro českého diváka dvojkou naprosto neznámou, i přesto, že společně natočili a napsali několik filmů, které ale ani v zahraničí či na jejich domácí půdě nejsou filmovou špičkou. Nightlight nepatří mezi jejich jedinou společnou práci, přesto se k nám dostává pouze hororová novinka Nightlight.

unnamed

Robin (Shelby Young) pozval její idol Ben (Mitch Hewer), aby se s ním a jeho partou - Chrisem (Carter Jenkins), Amelií (Taylor Murphy) a Niou (Chloe Bridges) vydala do temných lesů Covington, kde se chystají hrát hry, popíjet alkohol a prozkoumat kostel, který se v lesích nachází. Je tma, skupina je obklopena tmou a lesem a rozhodnou se hrát hru Noční světlo z obyčejné hry se, ale vyklube dosti nebezpečná zábava, protože se na mladé lidi chystají duchové...

NIGHTLIGHT se nijak zvlášť neliší od podobných found-footage filmů, i když...

Název filmu je velmi prostý, Nightlight tedy noční světlo, což je název hry, kterou mládež v lese hraje se je odrazovým můstkem k hororové zábavě, která jak tomu bývá u většiny found-footage nabízí zběsilé pobíhání a tentokrát ne klepající kameru nýbrž baterku.  

Nightlight-Movie

Příběh je tedy celkem jasně daný, takže divák v tomhle ohledu nemůže být překvapený, většina hororů začíná tak, že skupina lidí jde někam a tam se něco stane, tahle šablona je jasně daná. Pak už jen záleží, jakou cestou se tvůrci rozhodnou diváka děsit a v případě Nightlight ta atmosféra docela funguje. Začátek  - klasických cca 30 minut se tam nic neděje, což znamená, že divák sleduje mládež dělat stupidní věci nebo poslouchá jejich debilní kecy, ze kterých jde spíš hrůza než z těch lesů.

Když se přehoupne těch 30 minut, tak se v mnoha ohledech divák dočká zajímavých scén, i když některé jsou samozřejmě očekávané, takže nějaký moment překvapení jednoznačně nehrozí. Z atmosféry Vám sice běhat mráz po zádech nebude, i když třeba někomu ano. Ano, najde se tam několik dobrých scén a nebýt těch hluchých míst nebylo by to zase tak špatné. Film nepůsobí lacině, alespoň na mně tak nepůsobil a kdyby se vylepšilo pár věcí, tak by to nemusel být průměrný snímek.

Mladí herci předvádějí docela dobré výkony, nijak nepřehrávají i když jim zrovna fandit nebudete, spíš naopak.Co mi přišlo jako dobrá změna, bylo to, že skupinka si s sebou do lesů nebrala kamaru, ale baterky, které samozřejmě potřebovali k samotné hře a pro diváka byla tedy jedna určitá baterka zdrojem k tomu, aby divák věděl, co se tam děje, což vidím po těch klepajících se kamerách jako dobrou změnu, protože ona ta baterka byla poměrně ustálená, takže obraz byl v celku dobrý, takže rozhodně nemusíte očekávat šílené hýbání, které docílí leda toho, že nic neuvidíte, toho se tady bát opravdu nemusíte. Postavy se v mnoha ohledech chovají nelogicky, ale myslím, že to je docela v rámci mezí, viděla jsem horší.

"Když zemřeš v Covingtonu, tvoje duše se stane součástí lesů. Skály, tráva, větve, zvířata. Všechno je tu prokleté. Můžeš se začít cítit ospale, ztratíš pojem o tom kdo jsi. Nemůžeš najít cestu ven, protože už žádná cesta ven není."

Závěr nevidím jako žádné velké překvapení, nic co by divák už někdy, někde neviděl, ale Nightlight není úplnou ztrátou času. Polezou Vám hrdinové na nervy? O tom ani nepochybujte. Přesto snímek má přiměřenou stopáž a když přežijete těch pár nudných minut v úvodu, tak se do konce nudit nebudete, sice se nebudete ani bát, ale jak říkám špatný film to není, jen to chtělo doladit pár míst a mohlo to být záživnější, chytlavější, lepší, strašidelnější, ale bohužel nebylo.

HODNOCENÍ:

5/10

www.youtube.com/watch

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře