Vzkříšení démona (2015)

22. červen 2015 | 23.21 |

stažený soubor (5)

THE LAZARUS EFFECT (2015)

Skupina vědců pracuje na séru, které by dokázalo vzkřísit mrtvé. Experimentování se posune o něco dál, když se jim povede oživit mrtvého psa. Testování nabere nové rozměry poté, co se v laboratoři stane nehoda.

Scénáristé snímku nemají příliš velké zkušenosti z filmem, Luke Dawson v roce 2008 napsal scénář remaku hororu Clona. Druhý scénárista Jeremy Slater je jeden ze scénáristů nové Fantastické čtyřky na kterou se můžeme těšit letos v našich kinech. Režie se ujal David Gelb, který má na kontě krátkometrážní snímek Lethargy ve kterém si zahrál Robert Downey Jr. nebo Edward Burns.

laz-celebrate

Skupina vědců si chce hrát na bohy a tak pracují na séru, které by dokázalo oživit mrtvé. Jejich práci, která za ty léta výzkumu pokročila přišla natočit mladá studentka, která se účastní i experimentu při kterém vědci oživují psa, který opravdu ožije. Životní funkce jsou v pořádku jenže po několika dnech pes začne vykazovat agresivní chování. Při nehodě v laboratoři jeden z vědců zemře a tak je čas vyzkoušet sérum, jenže sérum není dokonalé a má své vedlejší účinky.

THE LAZARUS EFFECT nabízí zajímavé herecké obsazení, ale dějově se drží při zdi.

Většinu diváků, kteří film viděli The Lazarus Effect nálákalo herecké obsazení a samozřejmě to, že jde o horor. Proč se film jmenuje The Lazarus Effect? Jde o jeden příběh z bible, Lazar byl Ježíšův přítel, který onemocněl a na následky nemoci zemřel, poté co se Ježíš objevil u Lazarova hrobu, Lazar zázračně ožil.

screen-shot-2015-02-12-at-7-47

Příběh, který diváka zavede do laboratoře, kde se pracuje na převratném léku, který má údajně dát lékařům víc času na záchranu lidských životů, přesto je to pouhá zástěrka, protože záměr doktorů je zcela jiný - oživit mrtvé. Jenže, to by nebyl horor, kdyby se tam něco nepodělalo a tak se dostáváme k prosté zápletce, která sice neurazí, ale ani nenadchne. Film si plyne, tak nějak pomalu a jde na to lehce, přesto se nenudíte a při náhodném očíhnutí času zjistíte, že se blížíte ke konci a zatím se tam nic hororového vlastně nestalo, což je na jednu stranu velká škoda a na druhou stranu postavy které ve filmu figurují - čtyři lidé, diváka dokáží dokonale zabavit i bez krve, což mě přivádí k tomu, že scénáristé se spíš zaměřili na postavy než na samotnou podstatu hororu. Když přijde na řadu nějaká ta hororová podívaná, tak jde spíše o průměrnou záležitost, postavy jdou na porážku, což v uzavřené laboratoři nemůže být žádným překvapením, přesto jejich smrt je fádní, jednoduchá, bez jakéhokoliv nápadu, nic z čeho by divákovi padla brada.

Překvapivých scén ze který by divák nadskakoval hrůzou mnoho není, protože většina scén je doprovázena náhlím zesílením zvuku, což jasně značí na co se může divák připravit. The Lazarus Effect je dalším hororovým vykradačem, protože kombinuje všemožná hororová témata, ale asi nejvíce připomíná Hráče ze smrtí, které ve filmu spatří každý, kdo film viděl.

"Tohle není jen nějaký pokus v laborce! Tohle je člověk, mluvíš tu o zmrtvýchvstání! "

Na druhou stranu film má poměrně svižné tempo a tak se ani nenadějete a jste na samotném konci, jen si musíte pokládat otázku, zda jste se skutečně dívali na horor nebo na thriller, který se zabývá myšlenkou vzkříšení, myslím, že tohle si tvůrci měli ujasnit než se pustili do samotného natáčení. Příjemné herecké obsazení je velkou výhodou filmu a buďme upřímní kdo by nechtěl vidět film ve kterém hraje sexy Olivia Wilde, i kdyby šlo o totální sračku? Olivia Wilde samozřejmě vévodí celému filmu, přesto hvězda seriálu American Horror Story, Evan Peters se konečně dostal i filmová plátna a mnozí si to nenechali ujít, stejně tak sympatická krasavice Sarah Bolger, kterou jste mohli vidět v seriálu Tudorovci nebo v roli Šípkové Růženky v televizním seriálu Once Upon a Time dopomohli k tomu, že byl film daleko příjemnějším hororovým kouskem, který si pravděpodobně budete pamatovat jen kvůli tomu, že tam hráli dobří herci.

HODNOCENÍ:

5/10

www.youtube.com/watch

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře