Voskové muzeum (1988)

27. červen 2015 | 14.34 |

maxresdefault (3)

Waxwork (1988)

Skupinka studentů se vydává do tajemného panoptika, které se objevilo v jejich městě. Večerní návštěva muzea se zpočátku nejeví jako strašidelné místo, ale čím víc se dostávají  k figurínám, tím víc se dostávají do smrtelného nebezpečí.

Režie snímku i samotného scénáře se ujal Anthony Hickox, který není příliš velkým zvířetem ve filmovém průmyslu i přesto, že natočil celou řadu filmů. Voskové muzeum je jeho prvotinou, která ve své době byla velmi zajímavým dílem, scénář k filmu trval pouhé tři dny. Voskové muzeum je film koprodukční a jedná se o směSici dvou žánrů - hororu a komedie, což je dnes velmi oblíbenou volbou filmařů.

WAXWORK-004

Mladí studenti jsou pozváni na půlnoční představení panoptika, které vystavuje hrůzné figuríny. Voskové muzeum to ovšem není ledajaké, protože mu šéfuje sám Ďábel, který potřebuje určitý počet duší k tomu, aby mohl oživit figuríny. Ztráta několika přátel donutí Marka a Saru, aby začali hledat informace o majiteli panoptika a především řešit to, kam se jejich přátelé poděli.

WAXWORK není špatným filmem, jen pro dnešního diváka nenabízí nic převratného.

Voskové muzeum je jako většina filmů, které se v té době točili mixem dvou žánrů, hororu s kapkou černého humoru. Snímek se o čtyři roky později dočkal i svého druhého dílu s názvem Voskové muzeum 2: Ztraceni v čase. Jedná se o kultovní snímek, které je pro mnohé srdcovou záležitostí.

waxwork-r2se_shot3l

Klasická hororová zápletka - šoupnout skupinu lidí do muzea samozřejmě v noci, protože to má tu správnou atmosféru. Pro dnešního diváka může být Voskové muzeum hůře stravitelné, ale já na filmu našla víc pozitivních věcí než u dnešních hororů, které filmaři chrlí jedna báseň. 

Dnešní rozmazlený divák si těžko k tomuhle filmu najde cestu, milovníci triků nad tímhle filmem nepochybně mávnou rukou. Příběh je velmi prostý i když pár překvapivých momentů se tam najde. Co musím prvně vyzdvihnout jsou masky, které jsou na svojí dobu prvotřídní. Divák se setká s celou řadou zajímavých figirín a každá z nich nabízí svůj vlastní příběh do kterého jsou přizvání studenti každý jednotlivě. Film má klasickou délku, přesto se tam najde několik nudných pasáží, které jsou zbytečné a především se divák nevyhne ani trapnosti se kterou tak nějak počítá. 

Snímek je rozmanitý především v tom, že se divák setká s vlkodlaky, upíry a dalšími monstry se kterými se dnešní divák setkává stále. Myslím, že nikoho by nenapadlo, že by se u filmu mohl bát, přesto věřím, že v době, kdy Voskové muzeum vzniklo diváky dokázalo vyděsit!

Překvapuje mě, že film se nedočkal svého remaku, protože tenhle by si ho rozhodně zasloužil, koho by nezajímalo vidět podobná monstra v dnešní době digitálních triků. 

"Existuje pověra, že když vyrobím voskovou figurínu zlého člověka ve které bude něco, co mu patřilo za života na zemi a když do nich vložím duši věřící oběti, přivedu ho zpátky k životu."

Voskové muzeum pro mě bylo příjemným překvapením, které stojí za to vidět, samozřejmě člověk k tomu musí přistupovat tak, že ta filmařina v roce 1988 nebyla dokonalá, co si budeme povídat filmařina není dokonalá ani dnes, soudě podle některých filmů, každá doba má své klady a zápory, tak to prostě je a pokud přijmete tenhle fakt, tak Voskové muzeum není ztrátou času. Je to jednoznačně béčkový film, který by potřeboval vylepšit o tom žádná, ale perfektní figuríny se skvělou hudbou dokáží zázraky, pro mnohé je tenhle snímek srdcová záležitost, já sama jsem ho jako dítě neviděla tím spíš jsem si k němu cestu našla teď. Není to kdovíjaký trhák, ale má své kouzlo a věřím, že se k němu zase někdy vrátím. 

HODNOCENÍ:

7/10

www.youtube.com/watch

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře