Mr. Robot

30. červen 2015 | 00.06 |

 Další letní novinka, tentokráte ze stanice USA Network. 

Mr-Robot-3

Mr. Robot

Stanice: USA Network

Premiéra: 24. června 2015

Žánr: drama / psycholigický

O čem to je?

Elliot je mladý programátor a hacker, který má asociální poruchu, což znamená, že se necítí dobře ve společnosti cizích lidí, nesnáší doteky a nejraději tráví svůj volný čas doma u pc, kde se hackuje lidem, které zná na jejich sociální sítě. Po nocích se snaží brát spravedlnost do vlastních rukou, když odhaluje podvodníky, kteří zneužívají internet. Přes den pracuje pro IT společnost, kterou z celé duše nenávidí a nejraději by jí položil na lopatky, což se mu má brzy splnit, protože ho osloví tajemný Mr. Robot, který po něm požaduje pomoc. 

Na koho se můžete těšit?

Seriál Mr. Robot má nejedno slavné jméno. V hlavní roli Elliota se představí Rami Malek, kterého můžete znát především z filmů, mezi jeho nejznámější roli patří princ Ahkmenrah z trilogie Noc v muzeu. Další hvězdou je Christian Slater, který patří ke slavným jménům Hollywoodu.

cast-of-new-usa-network-tv-ser

Další podrobnosti:

Stanice USA Network slibuje realistický pohled na hacking, kterého je v celém světě čím dál tím víc. Zajímavé a ojedinělé je také to, že když Elliot či někdo jiný se snaží hacknout počítač, tak divák je opravdu svědkem hackingu, žádné klikání jen, tak naoko, Vše je stoprocentně reálné.  

Za seriálem mimo jiné stojí producent seriálu True Detective, Steve Golin.

Verdikt:

Váhala jsem, jestli se mám do Mr. Robota pouštět, ale jednak podobný seriál ve watchlistu nemám, tak proč to nezkusit a víte co, tohle byl prvotřídní náhodný tip. Pilotní epizoda divákům představila Elliota, kterého i přesto, že se chová podivně musíte milovat nebo spíše si ho musíte zamilovat, což je po první hodinové epizodě velké plus, přece jen musíte tam mít někoho komu budete fandit a Elliotovi fandit budete to zaručuji. Rami Malik se do té role perfektně hodí. Příběh je založený na tom, co se děje okolo nás v tomhle dnešním světe, Elliot nesnáší tuhle společnost a tak s tím hodlá bojovat po svém a zbraněmi které ovládá, což je v jeho případě počítač a mozek. Seriál má jednoznačně velký potenciál a neříkám to protože se ho po prvním díle stanice rozhodla obnovit pro další řadu, což je mimochodem první seriál letní sezóny, který po první epizodě ví, že bude pokračovat i v příštím roce. Stanice se snaží přilákat mladé lidi a tahle cesta jí to zaručuje.

Mr. Robot je inteligentní seriál, který osloví mnohé ať už se pochybujete v oboru IT nebo ne. Všechno působí reálně a jak jsem zjistila reálné to taky je. Elliot nám ze sebe ještě hodně ukáže a já se na to velmi těším a nemůžu si to nechat ujít a to za žádnou cenu. Mr. Robot se také může pochlubit výbornými dialogy a také vnitřními dialogy. Když tohle všechno sečtu, tak Mr. Robot na mě působí velmi dobře, je to vtipné, geniální, originální a nepodobá se to žádnému seriálu na který se koukám.

Seriál jednoznačně považuji za to nejlepší, co se objevilo v letošních seriálových novinkách (stejně jako Sense8) i tady jsem po pilotní epizodě víc, jak nadšená. Není nutné zmiňovat, že seriál doporučuji!

Hodnocení pilotní epizody:

95%

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře