The Walking Dead

30. září 2012 | 19.02 |

Zbývá několik málo dní do premiérové 3. řady tohoto seriálu, kde vystupují zombie, které známe předevších z filmů. A já si před pár dny pouštěla poslední díl řady druhé, abych si osvěžila vzpomínky a tak mě napadlo, že udělam menší článek o tom co se událo v druhé řadě.

imagesCA3T2939

Co, že se to dělo ve 2. řadě?

 • Naše skupina přeživších se dostává do problémů, když jsou překvapeni bandou zombie a při té příležitosti se ztrácí malá Sofie.
 • Malý Carl byl postřelen a jeho život byl vážně ohrožen, Rick objeví nedaleko farmu, kde se poprvé setkáváme s novými lidmi.
 • Shane nasazuje svůj vlastní život při záchraně Carla a tak obětuje Otise, který patří do skupiny, která žije na farmě. Celá událost Shane hodně ovlivní.
 • Daryl se nevzdává a hledá Sofie na vlastní pěst, mezitím se Glenn sbližuje s Maggie.
 • Glenn zjištuje, že stodola slouží jako útočiště pro zombie, které patřily do rodiny Greenů. Lori zjišťuje, že je těhotná.
 • Po otevření stodoly je skupina zasažena tím nejhorším - Sophia už nepatří mezi živé a tak Rick zakočí.
 • Shane se hodně změnil a nejen vůči ostatním, ale také ke samotnému Rickovi, Dalovi je jasné, že Shane Otise zabil.
 • Majitel farmy Hershel špatně snáší celou situaci a tak se odebere do nejbližšího baru a oddává se alkoholu, Rick a Glenn za ním jedou naráží tam na dva neznámé muže, kteří se je chystají zabít, skupinka se ubrání a utíká a bere s sebou jednoho z mužů, který tam zůstal.
 • Neznámý muž, kterého našli Rick s Glennem to má zpečetěné, Rick s Shanem ho odváží aby ho nechali napospas osudu, ale mezitím se Rick se Shanem poperou a s jejich přítelstvím to jde z kopce, místo začne být plné zombie a tak se vrací i se zajatcem domů.
 • Skupina se rozhodne, že zajatec musí zemřít, Dale s tím zásadně nesouhlasí  a je znechucen celou skupinou odchází do noci, kde je napaden chodcem a následně zabit.
 • Celá skupina jeho smrt nese hodně špatně zejména Glenn, který si myslí, že byl pro Dala zklamáním.
 • Shane se rozhodne jednat a pustí zajatce a zabije ho, skupině řekne, že uprchl. Glenn, Daryl, Rick a Shane se vydávají hledat zajatce a rozdělí se, Daryl spolu s Glennem naleznou zajatce se kterého se stala zombie, zjišťují šokující věc, mezitím Shane vede Ricka na místo, kde se ho chystá zabít. Rick se brání a zabíjí Shana.
 • Rick odchází a ze Shana se stala zombie, Carl je nablízku a zabije Shana nebo spíš to co se ze Shana stalo.
 • Násluje nával zombie, které jsou po jediném po lidském mase a tak se skupina musí ubránit. Rozdělují se a opouštějí farmu, následně se scházejí na místě, kde se objevili na začátku řady. Jediniu Andreu zanechali na místě a tak se ona sama musí ubránit před hladou zombíků.
 • Rick se přiznává skupině, že zabil Shana a následně řekne skupině, že jsou všichni nakaženi mezitím se blízko framy Andrea ocitá na kraji smrti, když je zachráněna neznámou dívkou.

Druhá řada se nemohla pyšnit mnoho akčními díly, nebo spíše výskytem chodců nebo chcete-li zombie, za to nával přišel až v posledním díle, který musím říct byl hodně akční a rozhodně mě nenechal v klidu. Ztráta Dale a Shana se s hlavními hrdiny určitě ponese dál, i když já osobně ani jednoho nebudu příliš postrádat. Moji oblíbenci stále dýchají a doufám, že ještě dlouho budou, i když se asi nudit ve třetí řadě příliš nebudeme a tak se hrdinové zapotí a to né málo!

Ve třetí řadě se setkáme se všemi hrdiny, kteří přežili útok na farmě a také s několika novými postavami mezi které patří hrdinka z posledního dílu.

Její jméno je Michonne, která je zvláštní tím, že za sebou taká na řetězech dva chodce - jedním z nich je její bratr a druhý její přítel. Jak jste si mohli všimnout oba mají useknuté ruce a nemají čelist, jak je vidět, Machonne je důmyslná, tahle holka nám asi ukáže.

Druhou novou postavou je Guvernér, on bude hlavním záporákem i když samozřejmě nesmíme zapomínat na zombíky, kterých dle traileru nebude málo. Město Woodbury má guvernér pod palcem a tak uvidíme co provede našim hrdinům se kterými se setká poblíž vězení, které jsme mohli vidět na konci druhé série.

                                                             Entertainment-Weekly-Walking-D The-Walking-Dead-season-3-Comi

Ochutnávka 3. řady

 Na The Walking Dead se můžete těšit od 15. října.

 HURÁ UŽ TO TU BUDE CO NEVIDĚT!!

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: The Walking Dead ryegrass 30. 09. 2012 - 22:51
RE: The Walking Dead movies-and-tvshows 01. 10. 2012 - 01:11