Knižní šílenství - červen 2015

1. červenec 2015 | 13.38 |

Červen nám utekl jako voda a moje knihovna je o něco málo bohatší, červen nebyl měsícem k prasknutí a tak těch knih je poměrně málo, ale i tak nevím, kdy je začnu všechny číst :D

books-wallpaper-books-to-read-

knižní šílenství  - červen 2015

IMG_20150629_155230

AMAZONIE - James Rollins

JÁMA A KYVADLO - Edgar Allan Poe

PULZ - John Lutz

ZÁTIŠÍ S KOUSKY CHLEBA - Anna Quindlen

HARDBACKY A PAPERBACKY

big_amazonie-rzu-1084Ve zkratce:

Vědecká výprava vstoupila do bujné amazonské divočiny a už nikdy se neobjevila. O několik let později se z jednoho z nejnehostinnějších pralesů na světe nečekaně vypotácí jeden její člen - bývalý voják ze Speciálních jednotek. Je na pokraji sil, je vyděšený a zbývá mu pouze několik hodin života. Do džunge vkročil s jednou paží, ale vrátil se s oběma. 

Na Amazonii se chystám už hodně dlouho a když jsem na ní narazila v levných knihách nemohla jsem odolat a samozřejmě jsem si jí koupila. Spousta lidí, knihu přirovnáká k 15 minus a tak jsem velmi zvědavá ostatně něco v podobném duchu jsem zde ukazovala v minulém knižním šílenství, ale šlo o knihu Prazáok, kterou jsem kupodivu ještě nezačala číst...

Počet stran: 405

Nakladatelství: BB art

IMG_20150630_143042

Ve zkratce:

Jáma a kyvadlo není potřeba nijak představovat, jedná se o soubor 14 podívek. Jedná se o nové vydání z roku 2015.


Edgar Allan Poe byl vždycky mým oblíbencem, ano zní to možná dost ujetě vzhledem k tomu o čem píše. Kdysi jsem měla starší vydání povídek, ale knihu jsem zapůjčila a už jsem jí nikdy neviděla a když jsem na knihu narazila v levných knihách nemohla jsem si jí nekoupit, vždyť se podívejte na tu úžasnou obálku.

Počet stran: 207

Nakladatelství: X.Y.Z.

182613_big

Ve zkratce:

Během převozu sériového vraha do věznice s nejpřísnější ostrahou udeří hurikán. Nebezpečný pasažér z obrněného vozu beze stopy zmizí. Lidé si myslí, že před hurikánem se neschoval a zemřel, ale jistý se není nikdo. Uběhlo deset let a na transsexuálního zabijáka všichni téměř zapomněli. Vzpomínky se, ale derou napovrch poté,  co se objeví několik obětí u nichž styl zabití ukazuje na dávno zapomenutého vraha.

Při brouzdání po internetu jsem jednou celkem náhodně narazila na blog, kde byla tahle knížka vychvalována, tak nějak jsem na ní zapomněla až do minulého týdne, kdy jsem jí objevila.

Počet stran: 419

Nakladatelství: DOMINO

large

Ve zkratce:

Rebeca se v mládí proslavila sérií snímků, které pořídila jedno obyčejné ráno u sebe doma. Pár fotografií nepořádku na kuchyňské lince a stala se z ní umělkyně. Po letech úspěchů ale Rebeca uvízne ve smyčce stereotypu pracovního i osobního. Opouští život ma Manhattanu a hledá novou inspiraci v zapadlém venkovském městečku. 

Tak tahle kniha mě zaujala z mnoha důvodů, jednak se vymyká mé dosavadní četbě a člověk si potřebuje trochu rozšířit obzory a jednak taky protože má zlatou medaili z edice světových bestsellerů a zatím mě žádná kniha nezklamala a nehledě na to, že autorka je držitelkou Pulitzerovy ceny.  Víc snad říkat nemusím.

Počet stran: 254

Nakladatelství: Ikar

E-BOOKS

FotorCreated

Má knihovnička je tedy zase o něco bohatší a já stále nevím, kdy na všechno to čtení vezmu čas:D

Pořídili jste si také nějaké nové knihy? Nebuď labuť a pochlub se s nimi....:-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Knižní šílenství - červen 2015 coolna®pise.cz 01. 07. 2015 - 14:02
RE(2x): Knižní šílenství - červen 2015 movies-and-tvshows 01. 07. 2015 - 20:00