Ohlédnutí za Salemem...

3. červenec 2015 | 13.47 |

Druhá řada televizního seriálu stanice WGN America, Salem skončila a teď už jen čekat na oznámí zda seriál zruší či se dočká třetí řady. 

zap-salem-season-1-photos-2014

Stanice: WGN America

Premiéra: 5. dubna 2015 (druhá řada)

Žánr: mysteriózní 

Druhá řada která začala v dubnu se objevila nejen s novými slogany, ale také slibovala Válku čarodějnic, které se diváci dočkali. Druhá řada je velmi odlišná od té předchozí. V první řadě jsem byli svědky především dohadů a upalování čarodějnic ve které hlavní linkou byla i láska dvou hlavních hrdinů, tedy Mary a Johna, kteří byli odloučeni a po letech se opět setkali, takže hlavní dějovou linií v první řadě byla především láska v kruté době. Druhá řada od samého začátku slibovala něco úplně jiného. 

Salem byl v době svého vzniku prvním seriálem stanice WGN America, už po pouhých třech odvysílaných epizodách se seriál dočkal zprávy o proudloužení, což potěšilo nejednoho fanouška čarodějnic.

O co jde ve druhé řadě?

Mottem seriálu bylo WITCH WAR tedy válka čarodějnic, takže co divák může očekávat? Pořádný čarodějnický nářez. Mary je silnější než kdy dřív, má nového protivníka, kterému musí čelit a také jí dohání její minulost. 

salem-key-art-3-f717f0490b5080


Salem byl už od počátku seriálem kterému vévodí ženy. Ženy v té době byly utiskovány a neměly právo na názor a bez manžela, žena nic neznamenala. Což je samozřejmě tématem i druhé řady jenže se nese v trochu jiném duchu. 

Postavy druhé řady:

Kromě již dobře známých tváří, které s vracejí z první řady se objevuje i celá řada nových tváří a tou nejvýraznější je Lucy Lawless, kterou mnozí znají jako Xenu, princeznu válečnici. 

salem-season-2

Shrnutí druhé řady:

Druhá řada je temnější, zajímavější nejen svým příběhem, který se rozhodla vyprávět, ale i co se týče postav. I když jsme měli možnost některé postavy vidět v první řadě, tedy ve třinácti epizodách, tak jsme je pořádně nepoznali, neměli možnost jakkoliv růst a tak je vlastně pořádně neznáme, kdežto druhá řada se spíš zaměřuje právě spíše na postavy, na jejich city a tak má divák lepší možnost si je víc zamilovat nebo některé naopak nenávidět. Druhá řada jde víc do hloubky. Jako by nám postavy nějak dospěli a my se konečně dočkali toho, že jim můžeme fandit.

Druhá řada má jednoho hlavního záporáka, který rozhodně stojí za vidění - hraběnka Malburg (Lucy Lawless). Co člověk musí u druhé řady Salemu obdivovat jsou kostými a stejně tak masky. Už jsem viděla několik seriálů, kde tomu šéfovaly čarodějnice, ale Salem má šmrc, m to co jiné seriály nemají a ukazuje čarodějnice v tom pravém světle, ne jako čarodejky, které pomáhají a zachraňují nevinné. Prostě takové ty klasické babizny, které se jen schovávají za maskou.  

Seriálová hudba je také výborná stejně jako úvodní titulková melodie, kterou jsme měli možnost slyšet a vidět už v předchozí řadě. WGN America nepatří mezi nejlepší stanice ačkoliv se velmi snaží, důkazem toho je právě druhá řada Salemu, která je podstatně lepší než ta první, nese se v jiném duchu a to jí sluší daleko víc. 

Takže pokud máte rádi čarodějky tak Vám Salem můžu rozhodně doporučit, první řada je snesitelná není to žádné velké terno, protože během pár dílů ztrácí na síle, ale má co nabídnout a navíc se můžete těšit na druhou sérii, která tu první nakope z přehledem do zadku, jenže je to seriál, který na sebe navazuje v plném rozsahu, takže je nutné vidět první řadu. 

Hodnocení druhé řady: 90%

Já osobně jsem byla mile překvapena, hlavní hrdinka Mary mi v první řadě příliš k srdci nepřirostla, co víc neměla jsem jí ráda a z příchodem druhé řady se tohle všechno změnilo. Výborná druhá řada, která zaslouží pokračování. Finální epizoda s názvem The Witching Hour byla našlapaná od začátku do konce a přesně tak se dá popsat samotná druhá řada. 

A co vy, sledujete Salem? Líbila se Vám druhá řada?? 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře