Scream (Vřískot)

4. červenec 2015 | 22.30 |

Scream_TV_logo

Stanice: MTV

Premiéra: 30. června 2015

Žánr: horor

O čem to je?

Myslím, že není potřeba příliš představovat seriál Scream, který vznikl na motivy stejnojmenného dnes již kultovního hororu. Příběh se zaměřuje na skupinu středoškoláků, kteří budou pronásledováni neznámým vrahem. Všechno začíná po zveřejnění videa jedné studentky, která vrcholí vraždou školní mrchy, jenže vraždění není ani zdaleka u konce. Není to poprvé, co se v Městečku Lakewood objevil vraždící maniak mstí se snad on nebo jde úplně o někoho jiného?

Na koho se můžete těšit?

Stanice MTV je zaměřená především na mladší diváky a to přesně ukazuje i ve svém seriálu. Mladičké hvězdy, které se objevují v seriálu nepatří mezi známé tváře o to víc nás třeba dokáží překvapit. Hlavní hrdinkou příběhu je Emma, kterou hraje mladá herečka Willa Fitzgerald, která se objevila v jedné epizodě Gothamu, či si střihla roli v televizním seriálu Royal Pains. Další dívka, která se objevila ve videu, které odstartovalo krvavý masakr je Bex Tylor- Klaus, která se objevila v jedné z řad seriálu The Killing. Mužské tváře obohatí pohledný Amadeus Serafini, který je spíš model než-li herec a spousty dalších neznámých tvářiček, které získávají ve Vřískotu šanci zazářit nebo spíše zakřičet.

Hypable-MTV-hosts-a-killer-par

Další podrobnosti:

Zprávy o tom, že se chystá seriálová podoba Vřískotu byla zmíněna už v roce 2012. Pilotní epizodu si televize objednala v roce 2013. Výkonným producentem není nikdo jiný než Wes Craven, který se podílel na všech deseti epizodách spolu s dalšími. Na pilotní epizodě spolupracoval i tvůrce samotného Vřískotu, Kevin Williamson. Do hlavní role měla být původně obsazena herečka Bella Thorne, která si střihla právě již zmíněnu mrchu, která je v úvodní scéně zabita.

Mezi nejzásadnější změnu seriálu patří samotná maska Ghostface, která se od té filmové liší. Wes Craven se přesto vyjádřil v tomhle ohledu nadšeně a také prozradil, že nová maska má mít význam na samotný seriálový příběh.

Verdikt:

Jako milovnice Vřískotu jsem si jeho seriálovou podobu nemohla nechat ujít, i když nemohu zastírat své obavy, film Vřískot je pro mě hororovou klasikou, kterou se už mnozí snažili napodobit, ale bez úspěchu, samozřejmě trochu mě uklidnilo, že za seriálem stojí Wes Craven, tedy tvůrce filmového Vřískotu. Stanice MTV je pro mladistvé a pokud jste někdy viděli seriál z jejich produkce, tak víte co mám na mysli. Já sleduji jen Faking It a i když je to fajn seriál neuslyšíte tam sprosté slovo protože je vše vypípané a tak když se na jejich scéně objeví masakr jako je Vřískot, tak mít obavy musíte, díkybohu mé obavy se během sledování pilotní epizody vytratily.

Ano, MTV z toho cítit je, hlavně v té teen formě, ale tak jde o středoškoláky, tak se to dá ještě překousnout. Pilotní epizoda ukázala, že se máme na co těšit jednak po příběhové stránce, ale ty neznámé pěkné tvářičky hrají velmi dobře a ten výběr hudby je prostě vynikající. Objeví se tam celá řada nezapomenutelných scén a a jednak tam cítím podobnost s některými filmovými postavami, což mě velmi těší. Když už jsem se obávala, že vrah bude pouze smskovat, komunikovat pomocí youtube, instagramu či facebooku opět mi tvůrci udělali radost a konečně jsem se dočkala toho obávaného telefonátu.

Zda se seriál obnoví, opravdu těžko soudit, myslím, že by mu slušela jen jedna řada o deseti dílech, ale dnes je všechno o penězích a pokud seriál zaboduje u diváků, tak se druhé řady jistě dočká, proč taky rušit něco, co má sledovanost. Pilotní epizoda nedopadla vůbec špatně, což se samozřejmě odráží na mém hodnocení, já se na seriál těšila jako malá holka a musím říct, že mě nezklamal, tedy zatím a upřímně doufám, že se tak ani nestane.

Hodnocení pilotní epizody:

80%

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře