Poltergeist (2015)

28. září 2015 | 17.21 |

Poltergeist-Images

POLTERGEIST (2015)

Klasická hororová podívaná se vrací v trochu jiném kabátu. Režisérem snímku je Gil Kenan, který režíroval především filmy pro děti jako je V tom domě straší nebo Město Ember. Producentem snímku je hororová legenda Sam Raimi. 

V hlavních rolích remaku hraje Sam Rockwell, Jared Harris, Rosemarie DeWit...


poltergeist-remake-cast

Manželé se třemi dětmi se kvůli své kritické finanční situaci musí přestěhovat, pro svůj nový život si vybrali domeček v příjemné čtvrti. Po nastěhování se nejmladší dcera Madison začíná kamarádit s imaginárním kamarádem, který se jedné noci, kdy děti hlídá nejstarší dcera projeví a Madison zmizí. Jak se později ukáže dům je postaven na místě, kde dřív býval hřbitov a duchové ze svého uvěznění dvakrát nadšení nejsou a nezastaví se před ničím i kdyby to mělo rodinu žijící v domě stát život.

"POLTERGEIST je dalším zbytečným remakem bez kterého by se svět obešel."

21. století se nese v duchu předělávek, jistě každého napadne alespoň jeden film, který se dočkal svého remaku, ale žádný z nich nemohl překonat originál a proto je nutné si pokládat otázku, proč vlastně je nutné diváky zahlcovat remaky? Odpověď celkem prostá. Peníze, vše se točí okolo peněz, i když upřímně nevěřím tomu, že ty film vydělají tolik, kolik se do nich investovalo, vlastně by měli vidělat ještě mnohem víc. Bohužel stále se remakuje a zdá se, že Poltergeist je dalším nevydařeným a zbytečným filmem. 

Poltergeist_2015_poster

Poltergeist je prostá duchařina, která v roce 1982 objevila a dnes je považována za klasiku, ač režisérem původního snímku je Tobe Hooper, horor je spjat především se Stevenem Spielbergem, který pracoval na scénáři a sám režíroval několik scén. Co nahání hrůzu spíš než sám horor je fakt, že režisér snímku natočil spíše rodinné filmy, kdyby se toho ujal třeba James Wan věřím, že by se divák dočkal něčeho lepšího.

Poltergeist vlastně věrně kopíruje originál až na několik málo odchylek a samozřejmě je přehlcen vizuálními efekty. Klasický pomalý rozjezd, který najdeme snad u každého hororu divákovi ukáže americkou rodinku s třemi dětmi, která se potýká s finančními potížemi. Po půl hodině řešení rodinných strastí se na scéně objevují duchové a divák se dočká nějaké té hororové atmosféry, ale bohužel je hodně průměrná. Žádná pořádná lekačka, nic z čeho by Vám hrůzou vstávaly vlasy na hlavě, prostě nic. U Poltergeista se snad může bát jen malé dítě, scéna s klaunem ta byla spíš k smíchu. Klauny obecně považuju za strašidelné už od mala, ale ještě nikdy mě žádný takhle nepobavil jako tenhle. Účast klauna, který měl být strašákem se příliš nevydařila, vlastně tady se toho nevydařilo mnohem víc. Postrádám tady všechny aspekty hororu, průměrný snímek, který nemá čím oslovit a ještě ke všemu je to remake. Dějová linka s týmem, který řeší paranormální aktivity byl zcela zbytečný a jediná postava, která si zasloužila větší prostor byl Jarred Harris.

Co se týče hereckých výkonů, tak je tu Sam Rockwell, který je výborný herec, přesto tenhle žánr není jeho silnou stránkou, tady diváka nemá vlastně čím okouzlit. Jarred Harris byl asi nejlepší volbou bohužel nebyl vedlejší postavou. Zbytek herců bohužel nestojí ani za zmínku, kromě těch svou malých herců, kteří jsou zcela přirození a jejich vyděšení jím věříte.

Sečteno a podtrženo Poltergeist byl zcela zbytečným snímkem, protože stejně každý kdo viděl původní film, toho remake nemůže nijak uspokojit ani díky trikům, které ve filmu jsou. Gil Kenan z toho udělal další rodinnou slátaninu, která patří do kategorie Tohle vidět nemusím!

Hodnocení:

4/10 

www.youtube.com/watch

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře