Insidious 3 (2015)

17. říjen 2015 | 18.00 |

Insidious-Chapter-3-2015-Poste

INSIDIOUS 3 (2015)

Třetí pokračování hororu Insidious: Počátek je jak sám název napovídá v podstatě prvním dílem, protože vypráví příběh, který je předvojem prvního a druhého dílu. Režisérem snímku je Leigh Whannell, který je především scénáristou hororových snímků jako Saw, Zlověstné ticho a samozřejmě i prvního a druhého dílu Insidious. Pokud byste si chtěli připomenout Whannellovu tvář, tak si zahrál v prvním filmu Saw jednoho ze dvou uvěznených mužů v koupelně, konkrétně fotografa Adama a nebo ve všech dílech Insidious.

V hlavních rolích filmu se objeví Dermot Mulroney, Stefanie Scott, Lin Shaye...

Screen-shot-2014-10-23-at-11

Quinn je mladá dívka, která nedávno přišla o matku, žije jen s otcem a svým mladším bratrem. Domácnost a všechno okolo toho padá na Quinn a přitom jejím jediným snem je stát se herečkou, protože jí matka chybí rozhodne se navštívit médium, které by jí s ní mohlo spojit, proto se vydává za Elise, která má tento dar, přesto, že jí Elise ze začátku odmítne, rozhodne se přece jen spojit s matkou mladé dívky, jenže při hledání narazí na někoho úplně jiného na někoho kdo po mladičké Quinn touží a kdo se jí pokusí zničit, stejně tak se Elise setká s duchem ženy, která slibovala, že jí zabije. 

INSIDIOUS 3 je slaboučkým hororem, který toho postrádá víc než se na první pohled může zdát.

Insidious 3 se odehrává o řadu let před strašidelnými událostmi, které doprovázeli rodinu Lambertových. Insidious 3 je tzv. prequelem a troufám si říct, že dosti zbytečným.

maxresdefault (1)

V roce 2010 se objevil horor režiséra Jamese Wana, Insidious stal velkým hitem o tři roky později vzniklo jeho pokračování ve které se opět setkáváme s již dobře známými postavami a i druhé pokračování nebylo žádné zklamání. James Wan odvedl perfektní hororovou práci a i s nízkým rozpočtem z prvního dílu dokázal děsit jako málokdo. Třetí pokračování nebo respektive první nebylo v plánu tedy alespoň James Wan ho v plánu neměl a tak se do toho pustil někdo jiný, konkrétně Leigh Whannell o kterém jsem se už zmiňovala. 

Už na začátku příběhu je jasné, že se půjde rovnou na věc protože se setkáváme s již dobře známou Elise, která mluví s duchy, jenže ač se to zdá překvapující, že se příběh rozjíždí hodně rychle, rázem se vrací k ničemu a posléze k něčemu s čím byl divák seznámen už mnohokrát. Tohle je příšerná rutina, každá scéna která má děsit je předvídatelná, atmosféra z předešlých dílů je tatam a jediné co může divák obdivovat je sympatická hlavní postava a funící duch, který sem tam dokáže překvapit, ale nevyděsí. V případě Insidious 3 si troufámtvrdit, že se tak nějak spoléhá na interiér - dům, který sám o sobě působí dost hnusně, praskající zdi, podivné zvuky a opuštěné prostory, to je tak nějak klasická šablona, kam zasadit příběh hororu. 

Příběh je dle mého názoru dost odfláknutý a kromě poletující hrdinky a již zmiňovaného funícího muže je to hodně slabá podívaná. Stejně tak ty postavy, jsou takové mdlé a nezajímavé a vlastně jako by nechtěli vyprávět svůj příběh jako by byli hosty na cizí narozeninové oslavě. Ty dialogy nejsou žádná sláva, vlastně se tam někdy mluví úplně o ničem. 

Leigh Whannell není marný to v žádném případě, už mnohokrát dokázal že umí, jen v případě Insidious: Chapter 3 mu to moc nevyšlo, řekla bych, že diváky dost podcenil a sázel na to, že se jedná o další díl, který se tzv. sveze na úspěchu svých dvou předchůdců. 

Třetí díl jsem ani neplánovala, protože jsem očekávala, že to bude zklamání nakonec jsem se přece jen musela utvrdit v tom, že jde o průměrný hororový film, který nenabízí nic nového a nebýt toho, že jde o pokračování úspěšných dvou dílů nepovažovala bych to za takové zklamání.

Už by někdo mohl vymyslet něco jiného, něco co nás milovníky hororu trochu nakopne a vyděsí a ne točit ty průměrné sračky, které nemají atmosféru ani originální myšlenku a celkově stojí za starou bačkoru. 

Hodnocení:

5/10

www.youtube.com/watch

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře