Novinka #4 Midwinter of the Spirit

2. říjen 2015 | 11.23 |

 #4

Tentokráte se podíváme na zoubek britské minisérii Midwinter of the Spirit.

midwinter_of_the_spirit

Stanice: ITV

Premiéra: 23. září 2015

Žánr: mysteriózní/ fantasy

O čem to je?

Merrily pracuje na jedné faře v malé britské vesničce. Je povolána k případu mrtvého muže, který byl pověšen na strom a jeho tělo bylo vyobrazeno jako ukřživání Ježíše. Merrily si zavolají do nemocnice, aby se pomodlila za duši muže, který byl ve vesnici znám jako tyran, který ubližuje ženám a zvířatům. Každý kdo ho zná tvrdí, že je v něm zlo, které zůstává i po jeho smrti. Merilly má pocit, že tyto dvě smrti spolu souvisí a jak se zdá, vraždění stále pokračuje. 

Na koho se můžete těšit?

Milovníci britského seriálu Panství Downton jistě poznají herečku Siobhan Finneran. Do hlavní role Merilly byla obsazena Anna Maxwell Martin, kterou brzy budeme mít šanci vidět v další minisérií Deseti malých černoušků, která vznikne na motivy knižní předlohy královny detektivek Agathy Christie.

x4cc1dd38-d34a-42ec-9484-73765

Další podrobnosti:

Minisérie vznikla na motivy knižní předlohy britského spisovatele Phila Rickmana, který u nás není příliš znám, ale v jeho rodné zemi patří mezi nejpopulárnější autory mysteriózních románů. 

Verdikt:

Rozhodně jsem tenhle seriál v plánu neměla, ale jde o minisérii, tak proč tomu  nedat šanci. Začátek je takový rozpačitý, mě osobně sice nevadí filmy či seriály s náboženskou tématikou, ale ten začátek mi byl víc jak protivný, naštěstí tohle všechno mě opustilo cca po 20 minutách, kdy se v prvním dílu začali objevovat jisté zajímavosti, které naznačují, že se nějaké té temnoty a mysteriózna stuktečně dočkáme. Tu mysteriózní atmosféru dopňuje výborná hudba. Příliš jsem nepátrala po tom kolik bude mít seriál dílů a nechám se tak nějak překvapit. Závěr divákům připraví překvapení, aby je trošku naladili na další díl, protože co si budeme povídat, přiliš se toho v prrvním díle nedělo a upřímně doufám, že se to změní. Neznáme tváře nepovažuji za mínus spíš naopak, protože už mám zkušenost s tím, že tyhle neznámé tváře dokáží překvapit. Výborným příkladem je seriál The Killing, který představil v rolích detektivů dva pro mě neznámé herce a od té doby na ně nedám dopustit a patří mezi mé nejoblíbenější herce, ale o tom jindy. Midwinter of the Spirit v prvním díle neukázal mnoho a na to, že jde o první díl, který by měl nalákat diváky, tak je vlastně průměrný, přesto nějaké ty body si zaslouží za finální scénu a především za tu hudbu, protože dlouho mě takhle žádná hudba v pilotu nedostala jako tahle, běhá z ní mráz po zádech. 


Hodnocení pilotní epizody: 65%

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře