Last Shift (2014)

18. říjen 2015 | 18.33 |

maxresdefault

Film Last Shift byl označen za jeden u nejlepších thrillerů roku 2014. Režisérem i scénáristou snímku je Anthony DiBlasi, který stojí za filmem Dread, který se objevil v roce 2009 pojednává o studentech, kteří točí dokument o strachu a svých fóbiích. Režisér natočil několik filmů, ale žádný nepatří mezi velké hitovky. 

Do hlavní role byla vybrána mladá Juliana Harkavy, která vévodí celému snímku. 

x240-bHR

Jessica Loren je mladá policistka, která má svou první noční službu na opuštěné policejní stanici, která byla přesunuta o několik ulic dál. Její úkol je jednoduchý - hlídat stanici, kdyby někdo přišel, aby ho poslala na novou stanici a, kdyby někdo volal, aby je přesměrovala na nové číslo i když jí strážník ujistil, že telefony jsou přesměrované. Všechno vypadá jednoduše, jenže po pár hodinách Jessica začíná slyšet divné zvuky a hlasy a na stanici jí volá neznámá dívka, jenže rozkaz byl jasný, Jessica nesmí opustit stanici. 

LAST SHIFT může být velký překvapením pokud přistoupíte na jeho hru.

Anthony DiBlasi je dle mého dobrý scénárista jeho snímek Dread byl pro mě jednak velkým překvapením a považuji ho za jeden z nejlepších hororů/thrillerů se kterými jsem se kdy setkala. Poprvé jsem ho viděla před pár lety a dodnes si pamatuji pocity, které ve mě vyvolal, což se mi opravdu stává zřídka kdy, vy co sledujete můj blog víte, že jsem k hororům nemilosrdná a tak, když narazím na nějaký pořádný, tak si to dlouho pamatuju a přesně tímhle filmem byl Dread, takže logicky když jsem zjistila, že DiBlasi se do role scénáristy vrátil nemohla jsem si film nechat ujít. 
LastShiftPoster

Nezastírám, že mě prvních pár minut docela vyvedl z míry fakt, že se necelých 90 minut budu koukat na strašidelný film ve kterém hraje pouze jedna osoba, ale nakonec jsem si na to ani nevzpomněla, protože hlavní hrdinka je nejen sympaťanda, ale také dokáže celý film táhnout sama poměrně hravě. Ze začátku si mnozí budou říkat, co si to pustili za ptákovinu, ale dejte tomu šanci, protože to stojí za to. DiBlasi si s divákem dokonale pohrává, opuštěná policejní stanice je perfektním místem ke strašení a upřímně nevzpomínám si, že bych horor v podobném prostředí viděla, protože většinou jde o nemocnice, hotely, domy apod. Zlověstné zvuky, podivné přízraky, mihotající se siluety to všechno a mnohem víc je v Last Shift.

Každá událost má své místo, všechno plyne tak akorát, nic se nevleče a dávka strašení je přesně na míru, čím se blížíte ke konci tím to graduje, přesně takhle bych si to představovala u většiny hororů, ne to, že postraší pak hodinu nic a zbytek až na konce, v případě Last Shift se tohohle problému nemusíte vůbec bát. Hlavní hrdinka si počíná celkem logicky a nemáte potřebu se vztekat, že se chová jak idiot. Skvělé hudební podkreslování situací a co se týče strašení, tak s tímhle nemám vůbec žádný problém. Je to prachobyčejné strašení, které skvěle funguje a samozřejmě za to může i ta historka na které je příběh postaven. Jednoduché, prosté přesto zlověstné.

S velkým nadšením jsem se do Last Shift nepouštěla i když jsem doufala, že DiBlisi nezklame, ale po těch šílených hororech, které jsem viděla v poslední době jsem ani nedoufala, že se dočkám nějakého pořádného. Last Shift patří do té kategorie, která je dosti ožehavá, protože když si jí divák pustí okamžitě spadá do dvou kategorií. První je ta, že divák film znechuceně odmítne a řekne si, že nic horšího neviděl a druhá možnost je ta, že si ho divák oblíbí a dokáže ho ocenit, já patřím do té druhé. Dle mého názoru Last Shift splňuje to, co by dobrý horor mít měl, ano chtělo tak ještě něco vychytat, ale myšlenka a provedení nebylo vynikající, ale rozhodně stojí za pochvalu. Já se po dlouhé době u hororu nebyla otrávená a hlavně jsem byla i překvapená, což není jev příliš častý.

Hodnocení :

7/10 

www.youtube.com/watch

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře