Seriály, které by si divák neměl nechat ujít #1

7. listopad 2015 | 23.52 |

Každoročně si americké a britské televize chystají nové a nové seriály, snaží se uspokojit každého diváka a nenajde se snad nikdo, kdo by si nenašel to,co má rád. Některé seriály můžete vidět i na našich obrazovkách, ale je spousta zajímavých seriálů, které se k nám nedostanou třeba až za pár let a tak jsem si udělala menší seznam pro Ty z vás, kteří si chtějí rozšírit obzory. Pojďme na to!!!

The AFFAIR

the-affair

Noah se svou manželkou Helen a třemi dětmi vyrážejí na dovolenou do Hamptons, kde má Helen rodiče. Noah je učitel na střední škole a snaží se pracovat na své knize. Helen jako správná manželka má pro jeho psaní pochopení i když se mu nedaří. Na druhé straně je pohledná servírka Alison, která se snaží dát svůj život dohromady po tragédie, která jí a jejího manžela Cola postihla. Všechno se změní poté co se Noaha dá dohromady s Alison...

Televizní stanice Showtime se v roce 2014 rozhodla divákům představit netradiční pojetí televizní série, která v deseti dílech líčí jaký má dopad na manželství jedna aférka z mužského a ženského pohledu. Příběh zkoumá nejen citové, ale také psychologické následky této aférky. V hlavních rolích se představil Dominic West (Noah), Maura Tierney (Helen), Ruth Wilson (Alison) a Joshua Jackson (Cole). O scénář k seriálu se postarala Sarah Treem, která stojí například za úspěšným hitem Netflixu, House of Cards. Seriál má deset epizod a každá z nich má 60 minut. The Affair se po několika dílech dočkal svého obnovení, získal si přízeň jak diváků, tak kritiků. První řada se soustředuje na Noaha a Alison ta druhá divákům dovolí nahlédnout na rozdílný pohled jejich protějšků (Cole a Helen).  

affair

*

The Affair je jednoznačně velmi nevšední seriál, který nám dosud nebyl představen. Všichni víme, že muži a ženy mají rozdílný pohled na spoustu věcí a The Affair je toho důkazem. Dramatická stránka seriálu je velmi dobře propracovaná a s každým dílem se divák dostává hrdinům pod kůži víc a víc a nemusíte se obávat nudy. Někteří možná můžou namítat, co je na té myšlence zajímavého, ale nenechte se mýlit, protože The Affair má co nabídnout, kromě již zmiňovaného rodinného dramatu se dočkáme i další zápletky a samozřejmě nesmím opomenout ani herecké výkony. Seriál, který si zaslouží pozornost. 

Právě se vysílá druhá řada. 

EMPIRE

fox-empire

Lucious Lyon je majitel hudební společnosti Empire Records a svého času byl hip-hopová hvězda, která ma na kontě několik desek se dozvídá, že onemocněl smrtelnou nemocí ALS a tak musí zvažovat, kterému ze svých synů odkáže společnost. Jeho nejmladší syn Hakeem je jeho prvořadou volbou, především protože v něm Lucious vidí sám sebe, nejstarší syn Andre pracuje ve společnosti řadu let jako finanční ředitel a mohl by být skvělý ředitel a třetí možností je Jamal, kterého má Lucious rád nejméně především kvůli jeho homosexualitě a není mu svaté ani to, že Jamal oplývá obrovským hudebním talentem. Po sedmnácti letech se z vězení dostává Cookie, která je manželkou Luciouse a matkou jeho dětí a rozhodne se o svou firmu bojovat. 

Začátkem roku 2015 stanice Fox představila televizní seriál Empire, který staví svůj příběh na rodinných hodnotách a na hudbě, kterou seriál provází. Seriál plný skvělé hudby, výborných postav a především zvratů, tajemství a intrik. V hlavních rolích se představí Terrence Howard (Lucious). Taraji P. Henson (Cookie), Jussie Smollett (Jamal), Bryshere Gray (Hakeem) a Trai Byers (Andre). O hudbu k seriálu se stará populární hudební producent Timbaland. Tvůrci kromě originální hudby využívají i hereckého obsazení a tak se diváci můžou těšit na mnoho známých tváří ať z hudebního či hereckého světa, kteří se objeví jako hostující tváře. 

Seriál patří mezi to nejlepší, co stanice Fox vysílá a nejen to, protože svou sledovaností se dostává do žebříčku nejsledovanějších seriálů.

Empire_M01_Family_900x506

*

Empire je seriál, který dokáže velmi snadno zaujmout i když nepatříte mezi hip-hopové příznivce, protože tu nejde jen o hip-hop, ale také o rodinu a hlavní postava si na rodině zakládá, ostatně jeho firma je rodinná. Kromě již zmíněné originální hudby, žádných cover verzí jako tomu bylo u seriálu Glee se můžeme dočkat vynikajících herců a především Terrence Howard v roli Luciouse je brilantní, nevíte jestli ho máte milovat či nenávidět. Seriál je mixem všeho toho nejlepšího co si můžete představit. Postavy je těžké si nezamilovat a stejně tak je to ze seriálem, protože jakmile mu propadnete už Vás to nepustí a vy budete týden co týden očekávat další epizodu. O úspěchu seriálu napovídá i fakt, že je seriál jeden z nejsledovanějších a také to, že druhá řada se dočká 18.epizod oproti minulé, která jich měla pouze dvanáct. Hvězdní hosté se do seriálu jen hrnou...

Právě se vysílá druhá řada.

ZOO

zoo-header

Zoo je thriller, který líčí příběh toho, jak zvířata po celé zemi mají dost, že jsou zabíjena pro zábavu, či zavírána do klecí v zoologických zahradách a rozhodnou se vrátit úder. Zoolog Jackson společně s Abrahamem jsou průvodci Safari, kde se po útoku lvů seznamují s okouzlující francouzskou Chloe, která pracuje jako agentka. Po útocích zvířat na lidi je sestaven tým, který má přijít na to, proč se zvířata chovají, tak jak se chovají. Náhoda svede Chloe a Jacksona s Abrahamem znovu dohromady a na pomoc si vezmou ještě zvířecího patologa Mitche a reportérku Jaime. 

Stanice CBS zařadila seriál ZOO do svého letního bloku, takže má seriál pouhých třináct epizod. V hlavních rolích se můžete těšit na Jamese Wolka (Jackson), Nonza Anozieho (Abraham), Noru Arnezeder (Chloe), Billy Burke (Mitch) a Kristen Connolly (Jamie). Seriál Zoo vznikl na motivy stejnojmenného bestselleru Jamese Pattersona. Zoo bylo velké překvapení letní sezóny a rychle se stalo hitem s každým dílem stoupala sledovanost i když se samozřejmě během vyslání ozvali ochránci zvířat podle kterých se v seriálu špatně zachází se zvířaty, přesto seriál naopak propaguje špatné zacházení se zvířaty, které se následně může zvrtnout.

841528_Large

*

Letošní velké překvapení v letním bloku, které vyrazilo dech mnoha lidem. Seriál Zoo je strhující podívanou, každý díl staví laťku o něco výš. Zajímavý příběh, který je plný akce, vtipu a v každém díle se divák setkává s jinými zvířaty, které našim hrdinům dělají potíže. Upřímně jsem ani nečekala, že se Zoo takhle chytne, předpokládala jsem, že to bude příjemné zpříjemnění letního bloku, který nebyl zas tak nabitý, ale počítala jsem s jednou řadou a to, že byla oznámena druhá řada bylo potěšující, protože stejně jako předchozí dva zmiňované seriály, tak i Zoo se Vám dostane pod kůži a nebudete se ho moct nabažit. 

Druhá řada seriálu Zoo se na obrazovkách objeví v létě 2016.

Další tipy v oblasti seriálů, které by si správný seriálový divák neměl nechat ujít se můžete těšit už brzy.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře