Novinka #6 Ash vs. Evil Dead

7. listopad 2015 | 14.28 |

Další měsíc a další očekávaná novinka. Zaujme či ne?

#6

AshVsEvilDead

Stanice: Starz

Premiéra: 31. října 2015

Žánr: horor/komedie

O čem to je?

Ash je obyčejný muž středního věku, který se posledních třicet let snaží vyhýbat jak zodpovědnosti, tak tomu, že před lety jako jediný přežil Zlo, které zabilo všechny jeho kamarády. Jenže jak se zdá Zlo se opět dostalo na svět a Ash je nucen ho znovu poslat, tam kam patří. Teď na to, ale není sám, protože má několik pomocníků. 

Na koho se můžete těšit?

V roli Ashe se už po čtvrté představí Bruce Campbell mezi další známé tváře patří Lucy Lawless, kterou mnozí znají jako princeznu bojovnici Xenu. V roli policistky, která okusí Zlo na vlastní pěst si zahraje americká herečka Jill Marie Jones, která v se objevila v několika televizních seriálech jako vedlejší postava. V dalších rolích pomocníků se objeví Ray Santiago a Dana DeLorenzo

ash-vs-evil-dead

Další podrobnosti: 

Tvůrcem seriálu není nikdo jiný než sám Sam Raimi, který se podílel na filmovém zpracování Smrtelného zla. Pro neznalce filmové zpracování se dočkalo tří filmů. První se jmenuje Lesní duch (1981), druhé pokračování Smrtelné zlo 2 (1987) a třetí Armáda temnot (1992). Původní snímek Lesní duch se dočkal i remaku v roce 2013.

Verdikt:

Sérii Evil Dead považuji za naprostou klasiku i když je pravda, že mi daleko víc sedla ta vážnější strašidelná podoba než ta komediální. V případě očekávaného seriálu Ash vs. Evil Dead se dočkáte mixu komedie a hororu. Ash za ta léta neztratil vtip narozdíl od své ruky a tak hláškuje přesně tak jak to umí jen on. Seriál bych mohla rozdělit na dvě části, na tu povedenou a na tu méně povedenou, díky které mě to zklamalo. Zlo se vratí za poněkud neštastné události, která je velmi komická a přesně typická pro Ashe. Najdou se tam prvky původního snímku? Bezpochyby. Zlo se převtěluje do nejrůznějších osob a dokáže diváky pobavit hláškami a samozřejmě také dost dobře vystrašit přesto najde se tam několik scének, které dle mého jsou už hodně přes čáru. Dovolím si zmínit pouze jednu a tou je scénka s panenkou, kterou jsem považovala spíš za nevkusnou než-li za vtipnout. Čeká se, že na seriál se budou dívat především příznivci filmové série, přesto nezoufejte pokud Vám série unikla, protože Ash udělá rekapitulaci, která divákům, kteří filmy neviděli unikla. Krvavá lázeň plná béčkových scén neodmyslitelně patří k tomuhle počinu a tak není divu, že je toho seriál plný. Nepopírám, že mě návrat Ashe poněkud zklamal, těšila jsem se na to už hodně dlouho a tohle bylo nedostačující, alespoň pro mě, dalšímu dílu šanci rozhodně dám už jen ze zvědavosti a budu doufat, že bude druhý díl lepší než pilotní epizoda. 

Šance na obnovení :

V tomhle případě nemusíme spekulovat, seriál ještě před premiérou získal druhou řadu. První řada bude mít 10 epizod.

Hodnocení pilotní epizody: 70%

www.youtube.com/watch

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře