Hra na vraha (2009)

14. listopad 2015 | 08.59 |

killtheory

Chris Moore je především produkční přesto si pro svou prvotinu na postu režiséra vybral slasher movie Hra na vraha z roku 2009. Mezi jeho produkční filmografii patří např. Správci osudu, Krvavá hostina, série Prci, prci, prcičky, Falešná hra a další.

V hlavních rolích se představí neznámé mladé tváře jako je Agnes Bruckner, Teddy Dunn, Daniel Franeze a další. 

kill-theory-cast

Parta mladých lidí se vydává na chatu k jezeru, kde chtějí slavit a užívat si volna od školy, jejich zábavu jim přeruší vražda jednoho z nich, poté získávají pokyny od psychopatického vraha, který po nich chce, aby v sobě našli sílu přežít, což znamená, že se přátelé musí zabít navzájem, jinak je zabije on sám. Mají určitý čas a pokud zůstane jen jeden, může odejít domů, pokud ne, vrah je zabije všechny. Pud sebezáchovy je přece silnější než přátelství nebo ne?!

  

KILL THEORY je klasická vyvražďovačka, která nemá dostatek svých nápadů a tak čerpá z jiných, ostatně tak jak to bývá u každého slasheru.

Chris Moore si pro svou prvotinu vybral horor, přesněji slasher, což když se podíváte na jiné filmy tohoto podžánru, tak zjistíte, že jdou přes kopírák, žádná inovace, originalita, nic nového pod sluncem, prostá krvavá lázeň ve které šílenec kosí jednu postavu za druhou, jenže Chris Moore se rozhodl, že tomu dá svůj vlastní podpis, což se cení, ale...

Kill Theory poster3

Začátek příběhu diváky zavede na psychiatrickou kliniku, kde je právě propuštěn pacient, který si v léčebně užil své a jak, že se tam dostal? Zabil své tři nejlepší kamarády ve snaze přežít. Skupina sedmi přátel si vyráží užívat volna jenže poklidné popíjení a nesmyslné klábosení jim překazí jeden magor.

Tohle téma je in, vlastně in bude vždycky, vždyť se podívejte kolik se natočilo podobných filmů od éry Halloweenu, Noční můry v Elm Street, Vřískotu či Pátku třináctého (všimněte si, že jmenuji jen ty kultovní a mezi ty Hra na vraha patřit nebude). Máme tu přehlídku mladých lidí, celá škála povah a řikám si, jak je možné, že se nepozabíjeli už dřív. Máme tu narcistického zbabělce, hodného kluka, strašpytla, zhrzenou ženskou atd. Milostné eskapády jsou jen další zbytečností, která má děj komplikovat, což je v tomhle případě podružné. Co v tomhle případě dokážu ocenit je ta psychologická hra, která se tam hraje -  Zabij nebo budeš zabit, která rozdmýchá oheň mezi tzv. kamarády.

Vraždiček je tam poměrně dost, ale žádná nepatří mezi tu tzv.špičku (teď zním sama jak nějaký magor). Najde se tam pár dobrých momentů, kdy příběh začíná mít skvělou atmosféru, jenže pak je rázem tatam a přesně tohle tu postrádám, člověka to nepřekvapí, není totiž čím, když už se tam začne něco dít, tak díky kameře, která byla dost nekvalitní není skoro nic vidět, chápu, že natáčet horor ve dne není to pravé, ale lepší osvětlení tam být mohlo.  Co se týče herců, Vy co jsem chodíte pravidelně, tak víte, že nemám problém s neznámými herci a někdy je to naopak příjemná změna, která okoření fádní film, v tomhle případě ovšem neznámé tváře nic nepředvádí spíše přehrávají a jejich herectví se nedá označit herectví, banda nezkušených ostatně tam zapadne i sám pan režisér.

Finále se naopak celkem zdařilo a je jednou z mála výhod Hry na vraha, je to docela škoda, protože dle mého tohle mělo potenciál - dejte dohromady skupinu lidí, kteří se nakonec musí řídit svým instinktem přežít. Je to zvrácená hra? To jistě je! U filmů s touto tématikou, což je pud sebezáchovy si člověk pokládá otázku, jak by se zachoval sám, myslím, že to byl záměr i v tomhle případě a ne příliš povedený, protože v tady si přejete jedno, aby se pozabíjeli a film skončil. Snímek neurazí ani nenadchne, rozhodně se v moři slasherů najdou lepší filmy.

HODNOCENÍ:

5/10 

CSFD: 52%           FDB: 58,8%

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře