Zlověstné ticho (2007)

27. listopad 2015 | 10.40 |

Dead-Silence-Gallery-10

Režisérem snímku Zlověstné ticho je nadaný filmař James Wan, který stojí za zrodem Saw a dnes ho každý zná díky jeho Insidious 1 a 2 či díky snímku V zajetí démonů, které se dočká v roce 2016 druhého pokračování.

V hlavních rolích se objeví Ryan Kwanten, Amber Valletta, Donnie Walhberg a další.

dead-silence-20070316001150009

Jamie (Ryan Kwanten) a jeho manželka obdrží záhadný balíček ve kterém se nachází loutka. První noc kdy je Jamieho manželka sama doma se začnou dít podivné věci a když se Jamie vrací domů najde jí mrtvou. Ihned se dostává do hledáčku policie, vydává se do svého rodného města, kde chce nechat manželku pohřbít, jenže Jamie má poněkud komplikovaný vztah se svým otcem a dozvídá se, že legenda, která se šíří městem je skutečná a, že je jeho život v ohrožení.

DEAD SILENCE je horor, který by se dal nejlépe označit hororem ze staré školy. 

James Wan je pro mě jeden z nejlepších filmových tvůrců jeho filmy mě baví, většina z nich má dobrý scénář, až na nějaké ty výjimky, vynikající atmosféru, která by neměla chybět v žádném hororu, hudební podkreslení, které to celé okoření a především nápad. Saw je dnes naprostou klasikou, vzpomínám si, když jsem na něm byla v kině a byl to jeden z nejlepších hororových zážitků. V zajetí démonů diváka zvedne ze židle a to samé Insidious. Všechny jmenované filmy jsou špičkou v hororové žánru a Dead Silence sice není tak kvalitní, ale ostudu svému žánru v žádném případě nedělá.


Dead-Silence-v3Moc často se nestává, že by dokázali zaujmout úvodní titulky v případě Zlověstného ticha dokáží zaujmout a to nejen díky hudbě. Příběh se rozjíždí prakticky okamžitě, protože loutka Billy se na scéně objevuje po pár minutách a slibuje solidní zábavu. První vražda na sebe nenechá dlouho čekat a tak se hlavní hrdina přesouvá do svého rodného městečka, které nese zlověstný název Ravens Fair - ideální místo k žití.

Místo je temné jako samotný příběh o Mary Shaw, která žila pro své loutky a byla zavražděna, pachatel se nikdy nenašel, od její smrti se ve městě šíří smrt. Klasická legenda, která je v případě Zlověstného ticha velmi účinná. Příběh má tedy hlavu a patu, má dokonalou atmosféru, která hororové nadšence potěší, i přesto, že je film ve tmě, má výborné osvětlení a tak velmi dobře vidíte, co vidět máte. Po hudební stránce opět nemám co vytknout, hudba řeže jako dobře nabroušená pila v případě hororů by hudební doprovod měl být samozřejmostí, ale bohužel v mnoha filmech ho postrádám, i když u filmů Jamese Wana tomu tak není. Druhá věc, kterou opět chválím je to umístění, opuštěné divadlo Mary Shaw je jako zrozené pro hororovou atmosféru. Tohle James Wan umí a nikdo mi to nevyvrátí.

Co mi naopak vadí je postava detektiva, který tam je zcela zbytečně, nemá žádnou zásadní roli v příběhu a tak je spíše takovým rušivým elementem, druhá věc kterou musím vytknout je Ryan Kwanten ten chlap je jak na trní, působí hrozně křečovitě a člověk mu jeho hraní moc nevěří, což mě docela šokuje, protože v seriálu True Blood je nepostradatelnou součástí seriálu a bez něj by si to člověk těžko dokázal představit, ale zřejmě mu nesedla ta role Jaimeho pochopit se to dá, ale zamrzí to. Efekty jsou také prvotřídní, i když jedna scéna, která byla lehce přehnaná tam byla, ale člověk dokáže v případě Zlověstného ticha přimhouřit oko. Příběh je to o loutkách a když se ke konci divák octne v divadle, tak na kratičký moment mezi tou haldou harampádí uvidíte loutku dobře známou ze Saw. Trošku mě mrzí, že Billy nedostal větší prostor, ale co se dá dělat.

Strašidelný horor, který diváka pohltí svou temnou atmosférou svým originálním příběhem, který se nedá prokouknout a na samotném konci Vám padne brada stejně jako loutce. Od Jamese Wana by se měli učit ti, co se chystají pouštět do hororu, protože v posledních letech jsou jeho filmy jedny z nejlepších v hororovém žánru. 

HODNOCENÍ:

8/10

CSFD: 66%  FDB: 73,2%  IMDb: 6,2

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře