The Duff (2015)

16. listopad 2015 | 14.59 |

The-Duff

Romantická teen komedie, která vznikla na motivy stejnojmenné knižní předlohy americké spisovatelky Kody Keplinger, která knihu napsala ve svých sedmnácti letech. Keplinger napsala i další knihy a všechny patří do četby pro mladistvé. 

Hrají: Mae Whitman, Robbie Amell, Bella Thorne, Skyler Samuels a další.

jg

Tři nejlepší přítelkyně - Bianca (Mae Whitman), Jess (Skyler Samuels) a Casey (Bianca A. Santos) bez sebe neudělají ránu. Jess a Casey jsou školní krásky, Bianca je praštěná, milá, inteligentní přesto jí nikdo nebere moc vážně a pro své okolí je spíše neviditelná. Její soused Wesley (Robbie Amell) ji jednou prozradí jakou má Bainca přezdívku a ona se rozhodne nebýt tou tlustou, ošklivou kamarádkou za kterou jí všichni mají a k tomu jí má dopomoct Wesley, který jí poradí, jak získat kluka o kterého Bianca stojí.

The DUFF je teenkomedie, která se liší od podobných filmů ať už díky hlavní hrdince, tak i svou vtipnou stránkou.

Romantická komedie, která je určená spíše mladším divákům, ale myslím, že může být překvapením i pro starší diváky, já sama jsem toho důkazem. Režisérem snímku je nezkušený filmař Ari Sandel, scénáristou je Josh A. Cagan, který stojí například na scénářem k filmu Rock ze střední  - což sice není dvakrát povzbudivé, ale v případě The Duff odvedl dobrou práci.

m3_154_duff_1sht_V1_cleanÚvod divákům ukáže, jakým směrem se film bude ubírat, nehledě na to, že každý někdy viděl teen komedii, takže máte zhruba představu. Začátek ve mě vyvolal trochu obavu a už jsem si říkala, že to vypnu, ale nakonec se tak nestalo a jsem ráda, protože po dlouhé době jsem viděla film, který má dobré zpracování.

Hlavní hrdinka je pro všechny neviditelná, tedy krom svých dvou kamarádek, ale divák si jí zamiluje, je praštěná, střelená, zábavná, chytrá a má své vlastní kouzlo.

Tyhle středoškolské komedie mají společnou šablonu, vždy se tam najde taková ta tzv. myška, kterou si každý dobírá a tou je přesně Bianca. Do každého správného středoškolského příběhu totiž patří loser, krasavec/sportovec, mrcha, která chodí s krasavcem/sportovcem a zbytek, který je tak nějak nepodstatný, i v The Duff je tahle kombinace, snad jen s tím rozdílem, že tenhle krasavec není namyšlený, ale je ohromný sympaťák.

V příběhu je mnoho scének u kterých jsem se od srdce zasmála a to díky hlavní hrdince. Ten humor neobsahuje žádné vulgarity ani nic trapného spíše naopak. Velkou výhodou je samozřejmě to, že Biancu hraje Mae Whitman, která jí dodává kouzlo a díky ní postava dostává větší rozměr, tohle byla výborně zvolená herečka. Ostatně ono celkově to herecké obsazení dokonale sedí. Za zmínku stojí i Bella Thorne, která se do role školní královny/mrchy dokonale hodí a která je v poslední době dost obsazovaná, já jsem se s ní letos setkala poprvé v miniroli v seriálové podobě Vřískotu. Další věcí, kterou musím pochválit je to jiskření mezi Biancou a Wesley za což samozřejmě opět mohou hlavní představitelé. Nechci říkat, že The Duff boří mýty v tomhle žánru, ale přece jen tu značný pokrok od dob, kdy jsem se na podobné filmy koukala já ve svých školních letech. Je to chytré, vtipné, bláznivé a líbí se mi to, že se nikdo nesnažil z hrdinky dělat na konci královnu plesu, postava zůstala taková jaká byla, jen potřebovala dospět a nevnímat sebe sama jako ošklivku v tom je ta krása filmu. Přijmout sebe a neřešit ty nálepky, které se rozdávají a v tomhle je pro mě The Duff jedinečný, má totiž tu správnou dávku sarkasmu a to mám moc ráda. Jistě The Duff neuspokojí každého a je určen pro cílovou skupinu nebude to ani snímek nominovaný na Oscara, je ale příjemným překvapením, které mě bavilo, i když ta celková stopáž mohla být o něco kratší.

Film doplňuje příjemná popová hudba, která se tam hodí v rámci žánru. Už jsem na začátku zmiňovala, že film vznikl na motivy knižní předlohy a pokud by měl někdo chuť dát knize šanci (přece jen je dokázáno, že kniha je ve většině případech lepší než film) tak se kniha u nás jmenuje OTKA - ošklivá, tlustá kamarádka. 

HODNOCENÍ:

7/10

CSFD: 63%        FDB: 68%

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře