GirlHouse (2014)

17. listopad 2015 | 22.48 |

background1

Debutující režisér Trevor Matthews si pro svůj první počin vybral horor, který těží z moderní doby a možnosti jednoduchého přístupu k pornu na internetu. Jedná se o slasher movie.

Hlavní role: Ali Cobrin, Chasty Ballesteros, Nicole Fox a další.

girhouse-for-article

Vysokoškolačce Kiley (Ali Cobrin) před nedávnem zemřel otec a její matka nemá peníze na to, aby jí platila školu, tak se Kiley rozhodne pro práci, kde získá peníze rychle a tak přijme nabídku majitele webových stránek, které poskytují erotický live chat, podmínkou je, aby se Kiley přestěhovala do luxusní vily, kde žijí další děvčata a která je hlídána a sledována 24 hodin denně pro jejich vlastní bezpečnost. Jenže mezi uživateli se ukrývá psychopat s přezdívkou Loverboy se kterým není radno si zahrávat.

Girlhouse je film, který vznikl díky několika amatérům a na to, že jde o nezkušené filmaře, tak je to poměrně vydařený horor, který někdy může překvapit a někdy naopak nepředvádí nic, co by divák už neviděl.

Girl-House-2014Hned v úvodní scéně se podíváme do minulosti mladíka, který si ve svých mladých letech zažil jistý druh ponížení, které odstartovalo celý příběh, o několik let později se diváci seznamují s mladou studentkou, která si na studium musí vydělat sama, pokud možno rychle a snadno a není nic rychlejšího než se svléknout a tak se ocitá ve vile s pěti ženami, které dávají přednost rychle vydělaným penězům, jenže netuší, že je už nebudou potřebovat. 

Slasher je jeden z nejoblíbenějších podžánrů, což dokazuje jeho historie. GirlHouse má solidní nápad, v dnešní době najdete na internetu všechno bez jakékoliv snahy, moderní doba si to jasně žádá a líbí se mi, že GirlHouse staví na téhle myšlence. Luxusní vila plná krásných žen, které rádi ukazují kůži v tomhle je snímek poměrně dost odvážný, ano v každém nějakém slasheru najdete slečnu, která ukáže poprsí, jenže tady si toho divák užije ve větší míře, což jistě ocení především pánské publikum. Film má nějakých 100 minut a upřímně, tahle stopáž je dost šibeniční, protože v prvních 55 minutách se tam vlastně skoro nic neděje, sledujeme dívky jak se natáčí, poznáváme hlavní hrdinku a zřejmě tohle poznání má vyvolávat větší sympatie, jenže ona už je sama o sobě dost sympatická nebylo třeba vyprávět její příběh, to je v tomhle žánru zcela nepodstatné. Loverboy, což je vrah - nemějte obavu nevyzradila jsem tu žádné tajemství, protože tady je jasné od samého začátku, slečny kosí jedna báseň, ty vraždy opět nejsou žádná hitparáda, i když nějaká ta specialitka se tam najde. Jeho maska je zcela zbytečná, přesto chápu, že má splnit nějakou tu funkci alá horor. Druhá polovina je tedy podstatně akčnější a nabízí pár kapek krve. Trochu překáží to nelogické přemýšlení hlavních postav, nicméně  jsou to příjemné, sympatické postavy a bylo osvěžující setkat se se skupinou, které jsem nepřála smrt, protože ve většině případech si divák přeje, aby ty idiotské postavy už někdo oddělal a to se v případě GirlHouse nekoná. Našla jsem si tam i oblíbenou postavu, která bohužel dopadla nejhůř ze všech, což mě zamrzelo.

Herečky absolutně neznám a vůbec mi to nevadilo, předvádějí přiměřené výkony, žádný Oscar, ale ani nic tragického. Stručně řečeno já jsem se bavila, jen ta první část, která za moc nestála byla delší a nudnější a to je prostě problém, další věcí je to, že vrah má jednoznačně nadváhu a to jeho zběsilé pobíhání mu nežeru, protože ten by se orosil i kdyby vyšel to schodiště co tam slečny měly, tomu nevěřím ani za mák a dost mi to tam překáželo, přesto GirlHouse je slušným hororem, který by si ten, kdo má rád horor neměl nechat ujít a věřte, že tohle neříkám často!!!

HODNOCENÍ:

6/10

CSFD: 61 %    FDB: 68,3%  IMDb: 5,5

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře